Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al

Renault Twizy

-

Renault Twizy Renkleri

Beyaz
karayip mavisi
Salsa Kırmızı
İnci Siyahı

2014 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği

Renault Twizy Resimleri

Renault Twizy Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay
1 Yıl

Renault Twizy Versiyonları

Renault Twizy Yorumları

Renault Twizy Misafir 13.05.2024
Fiyatı nedir
(0)
Cevap Yaz

Renault Twizy Misafir 1.11.2023
ürün için fiyat verecek bir yetkili yok
(0)
Cevap Yaz

Renault Twizy Misafir 4.06.2023
Ürün fiyatı nedir ?
(0)
Cevap Yaz

Renault Twizy Misafir 3.01.2023
Iki kişi binilebilen, ev elektriğinden şarj edilebilen çookkkk ekonomik ve de sürüş hızı boyutuna göre son derece mükemmel olan araç.
(0)
Cevap Yaz

Renault Twizy Hasan Bilginer 21.06.2022
Çok şık bir araç. Menzili min 200 - 250KM ye ulaşmadan ve camlar tam kapanabilir hale gelmeden almayacağım. Bu iki şart değiştiği anda ilk müşteriyim.
(0)
Cevap Yaz

Renault Twizy Misafir 1.06.2022
bence fiyat az olmuş 1 milyon olmalı :)
(0)
Cevap Yaz

Renault Twizy Misafir 1.10.2021
araba küçük göze hitap ediyor ama parası fazla
(0)
Cevap Yaz

Renault Twizy Misafir 21.09.2020
Renault Twizy fiyat ne kadar bilen varsa yazsın yer nerde
(23)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
191.900 yer semt gop

Renault Twizy Misafir 22.07.2020
Bu twizy sürmek için kaç yaşında olmak gerekir
(4)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
önemli olan kaç yaşında hissettiğin bir de işlevi
Misafir tarafından cevaplandi
14 yaşına girip motosiklet ehliyeti alıp sürebilirsin yada 18 yaşına girip araba ehliyeti alarak da sürebilirsin
Misafir tarafından cevaplandi
14 yaşına girip motosiklet ehliyeti alıp sürebilirsin

Renault Twizy Misafir 10.05.2020
türkıyede bu aracı alacak kişi bedava para bulmuştur ancak
(15)
Cevap Yaz

Renault Twizy Misafir 27.11.2019
fiyatları çok yüksek deger mi bilmiyorum
(15)
Cevap Yaz

Renault Twizy Misafir 9.06.2019
twizy ehliyet lazım mı
(1)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
Evet

Renault Twizy Misafir 1.03.2019
tek kişilik araç ne kadar mantıklı bilemedim
(2)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
İki kişilik bir kişide arkada oturan

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Renault Twizy için Görüşlerini Bildir
Gönder

Sıkça Sorulan Sorular

Renault Twizy Hakkında Genel Bilgiler

Renault Twizy Hakkında Genel Bilgiler

Twizy

Nesiller: 1

İlk Üretim Yılı: 2012

Motorlar: %100 Elektrikli

Kasa Tipi: Hatchback

 

Renault Twizy

Renault Twizy, konsept olarak 2009’da şehir içi ulaşım için tasarlanmış çok küçük bir elektrikli otomobili olan Frankfurt Motor Show'da görücüye çıktı. Fransız otomobil üreticisi Renault'nun yüzde yüz elektrikli Twizy aracını 2012 yılında üretmeye karar verdi.

Minik otomobil, gerçek bir arabadan çok scooter'lara bir alternatif olarak doğdu. Tıpkı bir motosiklette olduğu gibi, arka arkaya oturan 2 kişiye kadar yolcu ağırlayabilmektedir.

Renault Twizy'nin pencereleri ve kliması yok, bu sebeple yağmurlu ya da sıcak günler onu birazcık kullanışsız hale getiriyordu.

Elektrikli Twizy, full dolu şarj ile yaklaşık olarak 100 km yol katetmektedir. Fakat Renault yetkilileri, araç agresif bir şekilde kullanılırsa 100 km'lik menzilin yaklaşık 55 km'ye düşeceğini söylüyor. Batarya yaklaşık 3,5 saatte yüzde yüz şarj olmaktadır.

Ön tarafta çok fazla alan sunarken, Twizy'nin fazla bir saklama alanı bulunmamaktadır. 2 adet torpido gözü ve arka kısımda kullanıcıların bir çantayı sığdırabilecekleri küçük bir saklama alanı yer almaktadır.

18 beygir güç sunulan Twizy iki ayrı modelle geldi. Biri gençler için tasarlanmış maksimum 45 km/s hıza sahipken diğeri yetişkin bireyler için maksimum 80 km/s hıza sahiptir.

Harika bir alternatif olsa da arabalar gibi bir performans sunmuyor. Küçültülmüş boyutları sebebiyle park etmek çok kolay ve manevra kabiliyeti mükemmeldir. Tabi ki güvenlikte unutulmadı, Twizy bir sürücü hava yastığı ile donatılmıştır.

Şehir içinde dolaşmak için harika olan bu küçük otomobil, çeviklik sunuyor ve oldukça dönüşleri oldukça başarılıdır. Süspansiyon biraz sert, bu sebeple Twizy çok yumuşak bir sürüş sunmamaktadır.

Renault Twizy Teknik Özellikleri

Yüzde yüz elektrikli olan 6,1 kwh’lık elektrikli motor ünitesi 17 beygir ile 57 Nm Tork değerleri üretiyor. Otomatik 1 vitesle eşleştirilen bu elektrikli motor ürettiği gücü arka tekerleklere iletmektedir ve azami  hızı 80 km/s’tir.

Renault Twizy Yakıt Tüketim Değerleri Nedir?

Renault Twizy 6.1 kWh (17 bg) elektrikli versiyon tam dolu şarj ile 100 km menzil mesafesi sunmaktadır.

Renault Twizy Tasarım ve Boyutları

Elektrikli ulaşım onunla yeniden tanımlanıyor. Sıfır emisyon, sıfır motor sesi ve vites değiştirmeden kolay sürüş keyfi sunuyor.

Renault Twizy boyutları 2338 mm uzunluğunda, 1381 mm genişliğinde, 1454 mm yüksekliğinde, 31 lt’lik bagaj hacmine sahip ve 490 kg ağırlığındadır.

Renault Twizy Donanım Paketleri

Urban isimli tek bir donanım seçeneğiyle satışa sunulan Renault Twizy’nin öne çıkan donanım özellikleri ise şöyle;

Sürücü ön hava yastığı

4 disk fren

Dört noktalı ön emniyet kemeri

Üç noktalı arka emniyet kemeri

Z.E. (zero emission/ sıfır salım) uyarı sesi: yayalar için manuel kontrollü uyarı sinyali

Immobilizer

Ön panelde iki adet torpido gözü (biri kilitlenebilir)

Torpido gözünde 12V - 55V priz

Özel Z.E. (zero emission/ sıfır salım) yol bilgisayarı (toplam/kısmi mesafe, kalan menzil, eko-skor)

Önde üç metre spiral şarj kablosu

Isıtmalı ön cam

Yukarı açılan kapılar

13'' jant kapaklar

Bu aracın üretimi durdurulmuştur.
Teklif talebi alamazsınız.
Son 24 saatte 150 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle