Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al

Porsche Cayman

-

Porsche Cayman Renkleri

Porsche Cayman Resimleri

Porsche Cayman Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay
1 Yıl

Porsche Cayman Versiyonları

Porsche Cayman Yorumları

Porsche Cayman Misafir 15.09.2018
araba uçuyor yerden uçak yapmışlar resmen
(0)
Cevap Yaz

Porsche Cayman Misafir 30.05.2018
gönüllere taht kurmuş kaliteli hızlı konforlu mükemmel bir araba
(0)
Cevap Yaz

Porsche Cayman Misafir 9.05.2018
bakmaktan gözünüzü alamadığımız bir araba almayı düşünüyoruz
(0)
Cevap Yaz

Porsche Cayman Misafir 8.05.2018
en iyi araçlardan biri kendine çeken şık bir tasarımı var
(0)
Cevap Yaz

Porsche Cayman Misafir 24.05.2017
Yakışıklı sportif araba harkula de
(0)
Cevap Yaz

Porsche Cayman Misafir 18.04.2017
Bunun gibi arabam olsun o zaman demek ki zengin olmuşum demektir
(0)
Cevap Yaz

Porsche Cayman Misafir 4.01.2017
Bu araba hem sportif hemde iyi bir konforlu aile arabası gercekten ödediğiniz paraya değer gibi geliyor
(0)
Cevap Yaz

Porsche Cayman Misafir 14.12.2016
Allah sahibine bagislasin çok güzel bir araba. Allah bizede kismet eder insallah
(0)
Cevap Yaz

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Porsche Cayman için Görüşlerini Bildir
Gönder

Sıkça Sorulan Sorular

Porsche Cayman Hakkında Genel Bilgiler


718 düşüncesi
Yakıt tüketimi/emisyon* 718 Cayman S: Şehir içi l/100 km 10,7-9,5; Şehir dışı l/100 km 6,5-6,0; Ortalama l/100 km 8,1-7,3; CO2 emisyonu (g/km) 184-167.
Yeni Boxster ve yeni Cayman, 718 çağını devam ettiren modellerdir. Kalpleri, yani dört silindirli ve turboşarjlı boxer motorları, sayısız podyum zaferine öncülük eden savaşçı ruh ile çarpıyor. İçlerinde, standartları aşma ve bakışları üzerine çekme iradesi yaşıyor. Bu nedenle, onlar da adlarında bu üç harfi taşımayı ve 718 efsanesini sürdürmeyi hak ediyor.
Yeni 718 modelleri, tamamen spor için yaratıldı. Efsanevi Porsche 718 serisinin atletik ruhunu, geleceğin spor otomobili ile birleştiren ve bunu günümüzün dünyasındaki yollara aktaran, ortadan motorlu birer roadster. Tek bir amaçları var: Her günü özel bir gün haline getirmek.
Önceki modeller ile kıyasla sonuç, yeni ve kesinlikle çok daha çarpıcı bir tasarım, daha sportif bir şasi yapısı ve birçok yeni performans, konfor ve destek sistemi. Ve tabii ki, yakıt tüketiminde kayda değer bir düşüşe rağmen, 350 hp (257 kW) seviyesine kadar daha yüksek turboşarjlı güç. Tek bir soru cevapsız kaldı: hala neyi bekliyorsunuz?
Yeni 718 Boxster ve yeni 718 Cayman. Spor için.

Ortadan motorlu spor otomobil ilkesi.
Yeni 718 modellerini böylesine özel yapan nedir? Performansları, sürüş özellikleri, tasarımları ve iki bagaj bölgesinin sunduğu bol miktarda saklama alanı. En önemlisi: tüm bunları mümkün yapan ortadan motorlu otomobil konsepti.
Motor, sürücünün sadece 30 cm arkasında yer alır. Birinci etki: hemen arkanızda, varlığını hissedebileceğiniz bir güç kaynağı. İkinci etki: otomobilin alçak ve ortada yer alan ağırlık merkezi sayesinde olağanüstü dinamik viraj özellikleri. Boxer motorun karşılıklı silindir yapısı, titreşimleri azaltmaya da yardımcı olarak pürüzsüz çalışmada olumlu bir etkiye neden olur. Sürüş dinamiği açısından bir başka avantaj: motorun tüm gücü, arka aksa doğrudan aktarılır.
Bu güçten faydalanmanın en iyi yolu? Aracın ağırlığını sistematik bir şekilde düşürmek. Ve kalan ağırlığı ideal bir şekilde dağıtmak. İki koltuklu otomobilin kompakt yapısı da burada önemli bir rol oynar. Üstelik konfordan ve günlük pratiklikten taviz vermeden.
Ancak, ortada yer alan motor çalıştığı andan itibaren, önemli olan tek bir şey var: sayısız virajları ile tüm dünya. Ve tüm bunların tam ortasında, siz.

718 Cayman
Yeni 718 Cayman, kendini sözlerle değil, davranışıyla gösterir. Tabii ki sportif davranışlar. Kıvrımlı hatlarla dolu bir coupé olarak, moda trendlerinden ve dört şeritli otoyollardan çok uzakta bir yer arıyor. Şehir? Tabii ki. Yarış pisti? Kesinlikle. Ama daima spor için.
1963 yılında 718 GTR Coupé modelinin yarattığı efsaneyi yeni 718 Cayman modelinin sürdürmekle yetinmemesi, bunu kendi efsanesine dönüştürmek istiyor olması şaşılacak bir şey değil. Kendi düşüncesiyle. Sportif savaşçı ruhuyla. Ve her virajda.

Dış tasarım
Tuhaf değil, hassas. Sakin değil, özgüven dolu. Alçak, geniş ve pürüzsüz. Yeni 718 modellerinin dış tasarımı, sportif ve belirgin çizgileri ve net şekilleriyle Boxster ve Cayman serisi için yeni bir çağın başlangıcı niteliğinde.
Hava girişlerinin yatay geometrisi, ön kısmın daha da geniş görünmesini sağlıyor ve otomobile daha agresif bir görünüm kazandırıyor. Kanatlar? Kesinlikle Porsche. Ön kapaktan daha yüksekte yer alan kanatlar, iç kısımlarını gizlemeyen ve LED gündüz sürüş farlarını da içeren far ünitelerinin yeni tasarımını vurgulayacak bir tarza sahip.
Yan profil, motorun ortadaki yerleşimini vurguluyor. Tekerlek yuvaları, 20 inç'e kadar jant boyutlarına uygun tasarımları ile oldukça geniş. Şuna hiç şüphe yok: Yeni 718 modelleri, garajda gizlenmek için değil, sürüş keyfini yaşatmak için yaratıldı. Kapılardaki hatların kasıtlı bir şekilde karşıdan çarpan rüzgarı otomobilin arkasındaki büyük hava girişlerine yönlendirmesinin sebebi tam olarak bu. Yeni turboşarjlı motorların güçlü bir ileri atılma performansı sergileyebilmesi için gerekli ideal miktarda hava, bu şekilde besleniyor.
Bir başka sportif detay: V şeklinde tabanlara sahip yeni yan aynalar.
Yeni 718 modellerinin arka kısmı, üstün sportif performansın, aynı zamanda mühendislerimizin üstün performansının bir simgesidir. Daha net, daha sade.
Yine de, kuralcı olmaktan çok uzak. İnce yapılı arka lambalar, iç kısımlarını üç boyutlu olarak gözler önüne serer. Dört adet LED içeren fren spotları, yatay arka lamba ünitelerinin her birine entegre edilmiştir. İki arka lamba ünitesinin arasında yer alan bir vurgu dekoru, arka kısmın daha da geniş görünmesini sağlar.
Üstteki kanat, 120 km/h hıza kadar otomatik olarak açılır ve çok daha iyi bir yol tutuşu için rüzgarın kaldırma etkisini azaltır.

İç tasarım
Sezgisel sürüş hakimiyeti, performansa yönelik ergonomi, berrak bir tasarım. Yeni 718 modellerinin iç mekanları da tamamen sportif performansa odaklı.
Yatay şekillerin güçlü bir şekilde vurgulanması, 718 modellerinin yeni ön konsol tasarımına çarpıcı bir görünüm kazandırır. Ve Porsche'nin ünlü olduğu mükemmel ergonomiden taviz vermeden: yükselen orta konsol, direksiyon ile vites kolu arasındaki mesafeyi kısaltır, fonksiyon düğmelerinin net yerleşimi zaman kazandırır.
En saf haliyle motor sporları: Yeni spor direksiyon, 918 Spyder modelinden türetilmiştir. Opsiyonel GT spor direksiyon, daha küçük çapıyla kokpit hissini güçlendirir.
Üç adet yuvarlak göstergeden oluşan gösterge tablosu, ortada yer alan devir göstergesi ve hemen yanında 4,6 inç renkli ekran, karakteristik bir yapıdır.
Porsche Communication Management (PCM) sisteminin yeni ve köklü bir şekilde revize edilmiş versiyonu, multi-touch özelliğine sahip 7 inç dokunmatik ekranı içerir. Yüksek kaliteli cam yüzeyi sayesinde, orta konsola estetik açıdan mükemmel bir uyum sağlar.
Sportif ve aktif bir yaşam tarzı için ideal ön koşullar. Detaylar? Size bağlı. Kapsamlı kişiselleştirme olanakları ve yeni renk yelpazesi ve malzemeler arasından seçim yapabilirsiniz.

Performans
Yakıt tüketimi/emisyon* 718 Cayman S: Şehir içi l/100 km 10,7-9,5; Şehir dışı l/100 km 6,5-6,0; Ortalama l/100 km 8,1-7,3; CO2 emisyonu (g/km) 184-167.
Daha fazla güç üretmek, hala bir zorluk değil. Porsche tarzıyla yapılmadığı sürece; aynı zamanda, yakıt tüketiminde belirgin bir düşüş elde ederek. Sonuç, 25 kW (35 hp) güç ve 100 Nm tork artışı ile birlikte, yakıt tüketiminde ve emisyon değerlerinde %14'e varan bir düşüş. Ve eğlence daha yeni başlıyor.
Yeni geliştirilmiş dört silindirli ve turboşarjlı ve Porsche'nin geleneksel boxer düzenindeki motorlar, yalnızca çevreye olan duyarlılıklarını değil, sürücüye sunduğu adrenalin seviyesini de gösteriyor. Hızlanma performansı, düşük devirlerde dahi muazzam. Bu kaliteyi, bir spor otomobilin tipik özelliği olan yüksek devir sınırları için yapılandırılmış bir motor programı tamamlıyor. Bunun anlamı, yüksek sıkıştırma oranı ve yüksek motor devrine, üretilen gücün iyi bir şekilde kontrol edilmesinin eşlik etmesidir. Her sürüş bir spor etkinliğine dönüşür; hızınız ne olursa olsun.
Değişmeyen şey ise, aracın karakteristik bir özelliği olarak yere yakın ve alçak bir ağırlık merkezine sahip olmasıdır; ortadan motorlu Porsche modellerinin daima bu kadar çevik olmasının sebebi. Yankılı tipik Porsche sesi, yeni 718 modellerinin de ayrılmaz bir özelliği olarak, performansın yepyeni doruklarına giden yolda eşlik ediyor.

2,0 litrelik turboşarjlı boxer motor.
Giriş seviyesindeki modeller, doğrudan yakıt enjeksiyonu (DFI), VarioCam Plus ve entegre kuru karterli yağlama sistemlerine sahip 2,0 litrelik, turboşarjlı bir boxer motor ile donatılmıştır. Motor, 6.500 d/dk'da 220 kW (300 hp) güç üretir. Maksimum tork ise 380 Nm'dir. Bu tork seviyesi, turboşarj sistemi sayesinde 1.950 d/dk gibi düşük bir devirden 4.500 d/dk devire kadar kullanıma hazırdır. Porsche Doppelkupplung (PDK) şanzıman ile, yeni 718 Boxster ve 718 Cayman modellerinin 0'dan 100 km/h hıza ulaşması sadece 4,9 saniye alır ve maksimum hızları 275 km/h'dir.

2,5 litrelik turboşarjlı boxer motor.
S modelleri, muazzam güçlerini 2,5 litrelik hacme sahip motorlarından alır. Sonuç, 6.500 d/dk'da 257 kW (350 hp). Maksimum 420 Nm tork, 1.900 ila 4.500 d/dk gibi etkileyici genişlikteki bir devir aralığında kullanıma hazırdır. 911 Turbo modelindeki gibi, bu motor da değişken türbin geometrisi (VTG) teknolojisine sahiptir. VTG, gücün daha tutarlı bir şekilde aktarılmasına ve sonuç olarak çok daha yüksek bir sürüş keyfine olanak sağlar. İtici potansiyel? Maksimum hız 285 km/h'dir. PDK şanzımana ve Launch Control fonksiyonuna sahip S modelleri, 0'dan 100 km/h hıza sadece 4,2 saniyede ulaşabilir.

Turboşarj ünitesi
Yeni 718 Boxster ve Cayman modellerin motor hacmi, yakıt tüketimini azaltmak amacıyla kayda değer oranda küçültülmüştür. Buna rağmen, yeni motorların gücü de önemli ölçüde arttırılmıştır. Bu, 718 modelleri için en baştan geliştirilen turboşarj üniteleri sayesinde mümkün olmuştur. Turboşarj üniteleri, özellikle kompakt yapıdadır ve motorun hacmine ve gücüne en ideal şekilde uyarlanmıştır.
Sonuç, daha açık bir mesaj veremezdi. Sıra dışı genişlikte bir tork düzlüğü, her hızlanma talebinde kendini hissettirir – sadece 30 cm arkanızda. Üstelik, çok daha düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleri ile. Ne de olsa, performans akıllı olmadıktan sonra neye yarar?

Değişken türbin geometrisi (VTG)
Yeni 718 Boxster S, değişken türbin geometrisi (VTG) teknolojisine sahiptir. Türbin üzerindeki ayarlanabilir kılavuz klapeler, hem küçük hem de büyük yapılı birer turboşarj ünitesinin avantajlarını bir araya getirir. Kendini kanıtlamış 911 Turbo modelinden türetilerek 718 Boxster S modeli için özel olarak uyarlanan bu teknoloji, düşük motor devirlerinde mükemmel duyarlılık ve yüksek bir maksimum güç elde edilmesine yardımcı olur.

Verimliliği artıran teknolojiler
Otomatik Start/Stop sistemi, araç hızı kırmızı ışığa yaklaşırken olduğu gibi 7 km/h altına düştüğünde motoru otomatik olarak durdurur. Debriyaj pedalını bıraktığınız anda, ya da gaz pedalına bastığınızda, motor derhal ve sorunsuz bir şekilde yeniden çalışır.
Porsche Doppelkupplung (PDK) ile birlikte, koşullar elverdiğinde bir boşta sürüş fonksiyonu kullanılabilir hale gelir. Aracın motor freni nedeniyle yavaşlamasını önlemek için, motor ile şanzıman birbirinden ayrılır. Böylece aracın ataletinden en ideal şekilde faydalanılır, daha uzun bir mesafe süzülerek kat edilebilir.

Spor egzoz sistemi
Opsiyonel spor egzoz sistemi ile, tek bir düğmeye dokunuş sonucunda ortada yer alan motorun zaten güçlü olan sesi daha yoğun bir hale gelir. Kulakları büyüleyen spor egzoz sistemi, gözler için de aynı etkiyi yaratır: ortada yer alan spor egzoz uçları, siyah veya gümüş renkli, son derece parlak krom kaplamalı paslanmaz çelikten yapılmıştır.

6 vitesli manuel şanzıman
718 modelleri, ilgili motor programına en ideal uyumu sağlayarak pürüzsüz vites geçişleri sunan 6 vitesli manuel şanzıman ile donatılmıştır. Vites hareketleri sportif ve kısadır, aynı zamanda zahmetsizdir. Yani, sportif ve doğrudan bir sürüş deneyimi için kısa vites geçişleri sağlanır. Opsiyonel Sport Chrono Paketi ile birlikte, sürüş deneyimi çok daha dinamik hale gelir: SPORT ve SPORT PLUS modunda, dinamik gaz pedalı fonksiyonu her vites küçültmede ideal motor devrinin yakalanmasını sağlar, böylece daha duygusal bir sürüş deneyimi ve etkileyici bir ses yaratır.

Porsche Doppelkupplung (PDK)
Hem manuel hem de otomatik moda sahip olan 7 ileri vitesli PDK şanzıman, opsiyonel olarak sunulmaktadır ve güç aktarımında hiçbir kesintiye neden olmaksızın son derece hızlı vites geçişleri sunar. Bununla birlikte, daha iyi hızlanma performansı ve daha düşük yakıt tüketimi elde edilir.
718 modellerinde bir ilk: manuel modda, vites yönleri artık yarış otomobillerindeki gibidir; vites yükseltmek için geri, küçültmek için ileri. Nerede olursanız olun, yarış pistindeki gibi bir sürüş deneyimi.

Porsche Torque Vectoring (PTV)
PTV, sürüş dinamiğini ve stabiliteyi geliştiren opsiyonel bir sistemdir. Mekanik arka diferansiyel kilidiyle birlikte çalışan sistem, arka tekerleklere verilen tork değerini değiştirir.
Viraja hızla girildiğinde, virajın iç tarafına bakan arka tekerleğe makul bir fren kuvveti uygulanır. Aynı zamanda virajın dış tarafında kalan arka tekerleğe daha yüksek bir tahrik kuvveti verilerek, aracın dikey eksende daha fazla dönüş (sapma) kazanması sağlanır. Böylece araç viraja girdiğinde, daha doğrudan ve sportif bir direksiyon manevrası gerçekleşir.
Düşük ve orta hızlarda PTV, çevikliği ve direksiyon hassasiyetini önemli ölçüde artırır. Yüksek hızlarda ve viraj çıkışlarında hızlanırken, mekanik kontrollü arka diferansiyel kilidi daha yüksek stabilite ve çekiş gücü de sağlar.
Sürücü için bunun anlamı, duyarlı viraj girişi manevraları ve iyi dengeli yük aktarma özellikleri sayesinde araç dengesini olumsuz etkileyen yan kuvvetlere karşı güçlü bir direnç, üstün çekiş gücü ve her hızda mükemmel çevikliktir. Dahası? Virajlarda harika bir eğlence.

Direksiyon
Düz yolları herkes izleyebilir. Asıl test, virajlarda gerçekleşir. Bir spor otomobil, gerçekten bir spor otomobil olduğunu yalnızca virajlarda gösterebilir. Bu nedenle, her sportif mücadelenin üstesinden gelebilecek ve motorun yüksek gücü ile baş edebilecek bir şasiye sahip olmak çok önemlidir.
Arka aks bileşenleri büyük ölçüde alüminyumdan yapılmıştır ve bu sayede araç ağırlığını ve yaysız kütleleri düşük bir seviyede tutar. Geniş akslar, uzun aks mesafesi ve özgün şasi yapısı, özellikle duyarlı ve çevik bir sürüş hakimiyeti sağlamaya yardımcı olur.

Elektromekanik direksiyon desteği
Yeni 718 modellerinin doğrudan direksiyon sistemi, önceki modellere kıyasla fark edilir şekilde daha belirgin bir oran değişimine sahiptir. Sonuçlar, virajlarda daha yüksek çeviklik ve daha da sportif bir sürüş deneyimidir; geleneksel olarak yüksek seviyede konfor ile birlikte.

Power Steering Plus
Konfora yönelik Power Steering Plus sistemi, opsiyonel olarak sunulmaktadır. Yüksek hızlarda, direksiyon beklediğiniz gibi sıkıdır. Düşük hızlarda ise, manevra ve park işlemlerini kolaylaştırmak için direksiyon oranı uyarlanır.

Porsche Active Suspension Management (PASM)
Opsiyonel PASM elektronik sönümleme kontrol sistemi, her bir tekerlekteki sönümleme kuvvetini anlık yol koşullarına ve sürüş tarzına göre kademesiz bir şekilde ayarlar. Ayrıca araç gövdesi 10 mm daha alçaktır.
PASM, orta konsoldaki ayrı bir düğme kullanılarak seçilebilen iki moda sahiptir: Performans ile konforun karışımı olan "Normal" ve ayarların çok daha sert olduğu "Sport" modu.
Sonuçlar somuttur: daha yüksek sürüş istikrarı, konfor ve performans.

Porsche Stability Management (PSM)
Yeni 718 Boxster ve 718 Cayman modelleri, dinamik sürüş performansının sınırlarında stabiliteyi koruyan otomatik bir kontrol sistemi olan gelişmiş Porsche Stability Management (PSM) sistemi ile donatılmıştır.
PSM, hızlanma sırasında veya bozuk yol yüzeylerinde yol tutuşunu daha iyi hale getirir. Sonuç olarak, PSM çok yüksek seviyede sürüş istikrarı, güvenlik ve aynı zamanda tipik

Porsche çevikliği sağlar.
PSM Sport
Opsiyonel Sport Chrono Paketi ile birlikte, PSM bir "Sport" moduna da sahip olur. Bu mod, çok daha sportif bir sürüş tarzına olanak sağlar ve PSM arka planda aktif kalır. Sürüş deneyiminiz daha da zenginleştirilir.

Jantlar
Yeni 718 Boxster ve Cayman modelleri, ayırt edici tarzda 18 inç jantlar ile donatılmıştır. S modellerinde, iki yeni tasarım halinde sunulan 19 inç jantlar bulunur.
Tüm 718 modellerinde, bir spor otomobilin özgün bir özelliği olarak hafif alaşım jantlar kullanılır. Arka jantlar, yarım inç daha geniştir. Bu, daha yüksek stabilite ve genel olarak daha gelişmiş viraj performansı sağlar.
Dönme direnci ve lastik ağırlıkları düşüktür, böylece yakıt tüketimi de olumlu yönde etkilenir. Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPM), güvenliği artırır.
Ürün yelpazemizde farklı tipte 20 inçlik jantlar mevcuttur.

SPORT düğmesi
SPORT düğmesi sayesinde, konfora veya spor performansa yönelik bir süspansiyon ayarı seçebilirsiniz. Tek bir düğmeye dokunuşla, motor dinamiği çok daha doğrudan hissedilir. Ayrıca, opsiyonel spor egzoz sistemi de otomatik olarak devreye alınır.
Porsche Doppelkupplung (PDK) şanzıman bulunan araçlarda, vites daha yüksek devirlerde yükseltilir ve daha erken küçültülür.

Sport Chrono Paketi
Tek bir düğme ile tüyler ürperten adrenalin: opsiyonel Sport Chrono Paketi'nin fonksiyonları, aracın daha sportif ayarlara sahip olmasına ve eşi benzeri olmayan bir sportif sürüş deneyimine olanak sağlar.
Direksiyon üzerindeki yeni mod düğmesi, 918 Spyder modelinden alınmıştır ve yarış pistine daha yakın hissetmenizi sağlar. Elinizi direksiyondan kaldırmadan, dört mod arasından seçim yapabilirsiniz: Normal, SPORT, SPORT PLUS ve Kişisel. Artık aracı istediğiniz sürüş tarzına göre uyarlayabilirsiniz.
PDK ile birlikte, Spor Chrono Paketi üç ek fonksiyona daha sahip olur. Bunlardan birincisi "Launch Control" (Kalkış Kontrolü), yani yarış pistinde mümkün olan en hızlı kalkışı, bir yarış kalkışını, sağlayan fonksiyondur.
İkinci fonksiyon ise motor sporlarından türetilmiş vites değiştirme stratejisidir. PDK, mümkün olan maksimum ivme ile hızlanmak için son derece kısa vites geçiş süreleri ve en ideal vites geçiş noktaları elde edilecek şekilde uyarlanır. Performanstan taviz verilmemesinin ve kapsamlı bir seviyede korunmasının kombinasyonu, yarış pisti için idealdir.
Üçüncü fonksiyon – SPORT Response – yeni 718 Boxster ve 718 Cayman modellerinde bir ilktir. Mod kumandasının ortasında yer alan düğmeye basıldığında, motor ve şanzıman mümkün olan en yüksek gücü açığa çıkarmaya hazırlanır. Başka bir deyişle, yaklaşık 20 saniye boyunca maksimum duyarlılık sağlanır. Gösterge tablosundaki bir zaman grafiği, ne kadar süre kaldığını gösterir.
Sport Chrono Paketinin önemli bileşenlerinden bir diğeri de, ön konsolda yer alan kronometredir. PCM, bir performans ekranını içerecek şekilde yükseltilir ve bu sayede turlarınızı veya diğer sürüş sürelerinizi görebilir, kaydedebilir ve değerlendirebilirsiniz.
Dinamik motor ve şanzıman bağlantıları da Sport Chrono Paketi'nin içeriklerinden biridir. Elektronik olarak kontrol edilen sistem, tüm aktarma organlarındaki salınımları ve titreşimleri en aza indirir, ayrıca sportif ve aynı zamanda konforlu bir viraj deneyimi için sert ve yumuşak motor ve şanzıman bağlantılarının faydalarını bir araya getirir. Kısacası, hem sürüş istikrarını, hem de konforu artırır.

PASM spor süspansiyon
Araç gövdesi 20 mm daha alçaktır. Yaylar daha sert ve daha kısadır, ön ve arka akstaki viraj demirleri daha serttir.

Frenler
Sportif sürüşte, performans önemlidir. Bu, motor için olduğu kadar frenler için de geçerlidir. Dolayısıyla yeni 718 modelleri, dört pistonlu tek parça alüminyum sabit fren kaliperleri ile donatılmıştır.
Yeni 718 Boxster ve 718 Cayman modellerinde fren kaliperleri siyah renkli, S modellerinde ise kırmızıdır. Ön fren diskleri 330 mm, arka diskler ise 299 mm çaptadır.
Daha dayanıklı ama daha hafif olmalarını ve aşırı yük altında dahi daha çabuk tepki vermelerini sağlamak için, fren kaliperleri kapalı monoblok yapıya sahiptir.
Pedal hareket mesafesi kısadır ve kavrama noktası daha hassastır. Fren disklerinin çapraz delikli ve içten havalandırmalı olması, daha gelişmiş ıslak frenleme performansı ve ideal soğutma sağlar.

Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB)
Kendini motor sporlarında kanıtlamış olan Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB), opsiyonel olarak sunulur. Yeni 718 modelinde, PCCB sisteminin çapraz delikli seramik diskleri, üstün frenleme performansı için önde ve arkada 350 mm çapa sahiptir.
PCCB, her biri sarı renkli, önde altı, arkada ise dört pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperlerine sahiptir. Bu fren sistemi, çok daha güçlü ve tabii ki sıra dışı bir şekilde tutarlı frenleme performansı sergiler.
PCCB, en zor yol ve yarış koşullarında dahi fren mesafesinin kısaltılmasını mümkün kılar. Yüksek hızda frenleme güvenliği, zayıflamaya karşı mükemmel dayanıklılık sayesinde artırılır.
PCCB sisteminin avantajlarından bir diğeri, fren diskinin benzer tasarıma ve boyutlara sahip standart disklere oranla yaklaşık %50 daha hafif olmasıdır. Bu sayede, özellikle bozuk zeminlerde, daha iyi yol tutuşu ve daha yüksek konfor ile birlikte, daha fazla çeviklik ve daha gelişmiş kavrama temin edilir.
Hava yastıkları ve Porsche Side Impact Protection System (POSIP)
Yeni 718 modelleri, darbenin şiddeti ve şekline bağlı olarak iki aşamada açılan, tam boy sürücü ve ön yolcu hava yastıkları formunda, gelişmiş hava yastığı teknolojisi sunar.
Aynı zamanda tüm 718 modellerinde, Porsche Side Impact Protection System (POSIP) mevcuttur. Bu sistem, kapılardaki yandan darbelere karşı koruyucu elemanları ve her bir yanda ikişer adet hava yastığını içerir. Koltuk sırtlıklarına entegre göğüs hava yastıkları, kapı panellerinde ise yukarıya doğru açılan baş hava yastıkları bulunur.

Aydınlatma
Yağmur. Sis. Karanlık. Özgün bir atlete hiçbiri engel olamaz. Bu nedenle tüm 718 modelleri, entegre LED gündüz sürüş farlarını içeren Bi-Xenon farlar ile donatılmıştır.
Arkada, üç boyutlu tasarıma sahip olan ve dört spotlu fren lambalarını içeren arka lambalar, kalıcı bir izlenim bırakır. Güçlü bir aydınlatma için, tüm fonksiyonlar LED teknolojisini kullanır.

Porsche Dynamic Light System (PDLS)
Etkileyici dört spotlu gündüz sürüş farlarını, far yıkama sistemini ve dinamik far yüksekliği kontrolünü içeren Porsche Dynamic Light System (PDLS), opsiyonel olarak sunulmaktadır. Dinamik viraj aydınlatma fonksiyonu, direksiyon açısına ve araç hızına bağlı olarak farları virajın içerisine doğru çevirir ve keskin virajlarda ve dönüşlerde yolun daha iyi aydınlatılmasını sağlar. Basitçe ifade etmek gerekirse, bir viraja girdiğiniz anda virajın ilerideki kısmı aydınlatılır.
Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) ile birlikte LED farlar.
PDLS Plus fonksiyonlarını içeren LED farlar şeklinde, üstün güvenlik, sportif tasarımla bir arada. Verimli ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra, LED teknolojisi gün ışığına çok benzer bir ışık üretir ve böylece sürücünün göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur. Entegre dört spotlu gündüz sürüş farları, far yıkama sistemi ve dinamik far yüksekliği kontrolü ile, en ideal görüş özellikleri sağlanır.
PDLS Plus sisteminin bir diğer özelliği de, dinamik uzun far fonksiyonudur. Bir kamera, hem önde ilerleyen hem de karşıdan gelen araçların ışıklarını algılar. Kameradan elde edilen verilere dayanarak, dinamik uzun far fonksiyonu far yüksekliğini uygun seviyeye ayarlar. Bu sürekli ve kademesiz kontrol, diğer sürücüleri etkilemeden, yolu, yayaları ve olası tehlikeleri daha erken görebilmeniz anlamına gelir.

Emisyon kontrolü
Yeni 718 modelleri, yüksek performanslı spor otomobillerin kendi kategorilerinde nasıl düşük egzoz emisyonları ve yakıt tüketimi elde edebileceğini göstermiştir. Bunda, motorların yeni turboşarj sisteminin de katkısı büyüktür. Önceki modellere kıyasla, yakıt tüketimi ve emisyon değerleri yaklaşık %14 oranında düşmüştür. Üstelik güçte büyük bir artışa rağmen.
Tabii ki otomatik Start/Stop sistemi, ısı yönetimi, elektrik enerjisi geri kazanımı, VarioCam Plus ve, Porsche Doppelkupplung (PDK) ile birlikte, Coasting (boşta sürüş) modu gibi verimliliği artıran teknolojiler yakıtın verimli kullanılması da rol sahibidir. Çift Lambda kontrol devresine sahip katalitik konverterler, verimli bir emisyon kontrolü sağlar.

Yakıt ekonomisi ve geri dönüşüm
Akıllı hafif yapı, Porsche kimliğinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu kimlik, yüksek oranda alüminyum, magnezyum, plastik ve süper yüksek mukavemetli çelik levhalar kullanılması ile ifade edilir. Tüm malzemeler stratejik olarak seçilmiştir ve kullanılan boyalar özellikle çevre dostu, su bazlı boyalardır. Her bir hafif malzeme kolaylıkla geri dönüştürülebilir ve tüm plastik bileşenler, ileride geri dönüşüm için ayrılmalarını kolaylaştıracak şekilde etiketlenmiştir. Özet olarak, yeni 718 Boxster ve yeni 718 Cayman, %95 oranında geri dönüştürülebilir.

Yakıt
718 modelleri dahil olmak üzere tüm Porsche araçları, %10'a kadar etanol içeren yakıtlarla (örneğin, "E10") çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Ethanol, atmosferden CO2 gazını emen bitkilerden üretildiği için CO2 dengesi üzerinde pozitif etkiye sahiptir.
İç mekan
Sade tasarımı ile yeni spor direksiyon, yükselen orta konsol, devir göstergesinin ortada bulunduğu üç yuvarlak gösterge: iç mekanda öncelik, tamamen sürücüye ait. Tüm düğmelerin ve işlevlerin kullanımı sezgisel, tüm bilgiler daima kolaylıkla erişilebilirdir.
Bu, yalnızca zamandan tasarruf sağlamakla kalmayan, aynı zamanda güzel görünen bir ergonomi konseptidir. Porsche'de işlev ve tasarım, birbirinden ayrılamayacak şekilde iç içedir.
7 inç multi-touch dokunmatik ekranı ve opsiyonel navigasyon modülü ile Porsche Communication Management (PCM), şekil ve işlevi sınırsız olanaklarla bir defa daha zenginleştirir. Opsiyonel Connect veya Connect Plus modülü, sürücüyü dijital dünyaya bağlar.
4,6 inç TFT renkli ekrana sahip gösterge tablosu, yol bilgisayarından kesintisiz bir veri akışı sağlar. Ayrıca, opsiyonel navigasyon sisteminin haritasını görüntüler, seçtiğiniz iletişim ve ses ayarları için çeşitli uyarılar ve hatırlatmalar sunar.
Kullanılan malzemeler de sportif mücadelenin üstesinden fazlasıyla gelebilir. Deri ve Alcantara® malzemelerin tutuş özellikleri çok iyidir ve sıkı dolgulu spor koltuklar, dinamik viraj manevralarında gerekli desteği sağlar.

Spor direksiyon
Üç kollu tasarıma sahip olan spor direksiyon, hafif ve fonksiyoneldir. Her ikisi de 918 Spyder modelinden türetilmiş olan ortadaki küçük dolgu ve Porsche armasını çevreleyen krom halka, sportif karakteri güçlendirir.
Spor direksiyon, PDK şanzıman ile birlikte son derece kısa vites geçişleri sunan iki adet vites kumandasına sahip olur.

GT spor direksiyon
Opsiyonel olarak sunulan yeni GT spor direksiyon, daha küçük bir çapa sahiptir. Direksiyon kolları siyah renklidir ve Galvano Gümüş renkli direksiyon kolu dekorları vidalar ile sabitlenmiştir. Motor sporlarından türetilmiş bir görünüm için mi? Kesinlikle. Fakat en önemlisi, motor sporlarındaki sürüş hissini yaşatmak için.
Isıtma ve çok fonksiyonlu kumandalar, tüm direksiyonlarda opsiyonel olarak sunulmaktadır. Bu kumandalar, 4,6 inç renkli ekranın fonksiyonlarını ve dolayısıyla yol bilgisayarı ve birçok ses, telefon ve navigasyon fonksiyonunu parmaklarınızın ucuna getirir.

Aydınlatma tasarımı paketi
Opsiyonel aydınlatma tasarımı paketi hem pratik hem de estetik olarak cezbedicidir. İç mekanın çeşitli kısımlarında, karartılabilir LED'lerden oluşur.
Porsche Entry & Drive
Opsiyonel Porsche Entry & Drive özelliği sayesinde, aracınızın anahtarını cebinizden çıkarmanıza gerek kalmaz. Kapı kolunu tuttuğunuzda veya elinizi ön bagaj kapağındaki Porsche armasına ya da arkadaki logolara yaklaştırdığınızda, sistem anahtardaki şifrelenmiş erişim kodunu otomatik olarak kontrol eder. Anahtarın geçerliliği doğrulandığında, kapının veya bagaj kapağının kilidi açılır. Daha sonra, motor elektronik marş düğmesi kullanılarak çalıştırılabilir veya durdurulabilir.

Koltuklar
Spor koltuklar
Spor koltuklar son derece konforludur ve performans sürüşlerinde bile destek sağlar. Elektrikli sırtlık ve mekanik yükseklik ve ileri/geri konum ayarına sahiptirler. Koltukların orta kısımları Alcantara® kaplamalıdır.

Tamamen elektrik kumandalı spor koltuklar
Konfordan taviz vermek gerekli değil. Sportif sürüş hissinden de. Opsiyonel tamamen elektrik kumandalı spor koltuklar, koltuk yüksekliği, sırtlık açısı, minder açısı ve minder derinliği için elektrikli ayarlama olanağı sunar. İleri/geri ayarlama, dört yönlü bel desteği ve direksiyon kolonu da elektrikli olarak kontrol edilir. Sistemin hafıza paketi, her iki yan aynanın, sürücü koltuğunun ve direksiyonun konumlarının farklı profiller halinde kaydedilmesine olanak sağlar.

Sports Plus koltuklar
Deri döşemeli, elektrikli sırtlık ve mekanik yükseklik ve ileri/geri konum ayarına sahip Sports Plus koltuklar, opsiyonel olarak sunulur. Minderin ve sırtlığın yan destekleri daha sıkı ve daha sportif dolgulara sahiptir ve çok daha iyi yanal destek sağlar.

Adaptif Sports Plus koltuklar
Talep üzerine sunulan adaptif Sports Plus koltuklar, sportif sürüş ile konfor arasındaki bağlantıyı güçlendirir. Sports Plus koltukların bir üst versiyonu olarak, tamamen elektrikli spor koltukların tüm özelliklerinin yanı sıra minderin ve sırtlığın yan dolgularını da elektrikli kumanda ile ayarlama imkanı sunar.

Yarış koltukları*
Yatırılabilir sırtlık, entegre göğüs hava yastığı ve manuel ileri/geri konum ayarına sahip yarış koltukları, opsiyonel olarak sunulur. Koltukların sert kısımları cam ve karbon-fiber ile güçlendirilmiş plastikten yapılmıştır ve yüzeyleri karbon kaplamalıdır.
Koltuk ısıtma ve havalandırma fonksiyonu
Koltuk ısıtma fonksiyonu, tüm koltuklar için opsiyonel olarak sunulmaktadır. Sıcak havalarda dahi hoş ve kuru bir ortam için, talep üzerine koltuk havalandırma fonksiyonu da sunulmaktadır (yarış koltukları veya orta kısımları Alcantara® ve Sport-Tex kaplamalı koltuklar ile uyumlu değildir).

Çocuk koltuğu hazırlığı*
ISOFIX çocuk koltuğu hazırlığı opsiyonel olarak sunulur ve ön yolcu hava yastığını devre dışı bırakma fonksiyonunu içerir. Porsche Tequipment orijinal aksesuar yelpazesinde, Porsche otomobilleri için özel olarak test edilmiş ve onaylanmış çeşitli Porsche çocuk koltukları sunulmaktadır.
* Sportif yarış koltukları, çocuk koltuklarının montajına uygun değildir.

Klima kontrolü
Klima sistemine opsiyonel bir alternatif olarak sunulan iki bölgeli otomatik klima kontrolü, sürücü ve ön yolcu için ayrı sıcaklık kumandalarına sahiptir ve üç klima ayarı profili arasından seçim yapma olanağı sunar.
Bagaj bölmeleri ve saklama çözümleri
Özgün bir spor otomobilden çok şey beklenebilir. 718 modellerinin ortada yer alan motor konsepti, yalnızca son derece üstün çeviklikte sürüş performansı ile değil, aynı zamanda iki ayrı bagaj bölmesine sahip olmasıyla da etkileyicidir.
Her iki modelde de, ön bagaj bölmesi 150 litre hacim sunar. Yeni 718 Boxster modelinin arkasında, tavanın açık veya kapalı olması fark etmeksizin, 130 litre yer vardır. Yeni 718 Cayman, 275 litrelik arka bagaj hacmiyle övünür. Motor kapağının üzerindeki raf sayesinde, uzun eşyalarınızı dahi yerleştirebilirsiniz.
İç mekanda da akıllı saklama çözümleri bol miktarda alan sunar. Kolçağın altındaki bölme, opsiyonel Connect veya Connect Plus modülü ve sinyal alımını optimize eden akıllı telefon saklama bölmesi ile bir araya getirildiğinde, akıllı telefonunuz ile 718 arasında en ideal arayüzü oluşturur. Kapılardaki iki bölme, koltuk sırtlıklarındaki elbise askıları ve torpido gözünün üzerindeki iki bardaklık gibi diğer pratik çözümler de mevcuttur.

Destek sistemleri
Porsche Active Safe (PAS) ile birlikte adaptif hız sabitleme sistemi
Porsche Doppelkupplung (PDK) şanzıman ile birlikte opsiyonel olarak sunulan bu gelişmiş hız sabitleme sistemi versiyonu, aracınızın hızını öndeki aracın hızına göre aktif bir şekilde kontrol eder. Bir radar sensörü, öndeki alanı 200 m mesafeye kadar tarar. Ayrıca, adaptif hız sabitleme sistemi aktifken dahi artık Coasting (boşta sürüş) fonksiyonu kullanılabilir.
Porsche Active Safe (PAS) aracınızın öndeki araca fazla hızlı yaklaştığını algıladığında, sesli ve görsel uyarılar verilir. Bununla birlikte kısa süreli bir frenleme yapılabilir ve gerekirse hedefli frenleme başlatılır. Bu süreç boyunca, sürücü tarafından yapılan tüm fren müdahaleleri güçlendirilerek sistemin sağlayabileceği maksimum frenleme kuvveti üretilir.

Şerit Değiştirme Asistanı
Opsiyonel olarak sunulan yeni Şerit Değiştirme Asistanı, aracın arkasında ve her iki yanda bulunan kör noktalardaki alanları izlemek için radar sensörlerini kullanır. 15 km/h üzerindeki hızlarda, bir aracın arkanızdan hızla yaklaşması ya da kör noktalardan birine bir aracın girmesi durumunda, sistem yan ayna panelinde görsel bir uyarı verir. Bu şekilde Şerit Değiştirme Asistanı, özellikle otoyollarda konforu ve güvenliği artırır. Ancak, sistem aracın kontrolüne aktif biçimde müdahale etmez ve istendiği zaman devre dışı bırakılabilir.

ParkAssist ve geri görüş kamerası
Arka tamponda fark edilmeyen dört sensör ile, sistem sürücüyü aracın arkasında algılanan engellere karşı sesli olarak uyarır. Engele yaklaştıkça, uyarı sesinin sıklığı artar.
Opsiyonel: ParkAssist sisteminin kapsamı, dört sensör daha eklenerek, ön kısmı da algılayabilecek şekilde genişletilebilir. Aracın üstten görünüşünün grafiksel olarak yansıtıldığı orta ekranda verilen görsel uyarı, sesli uyarıya eşlik eder.
Opsiyonel geri görüş kamerası, hassas geri yönde park ve manevraya olanak sağlar. Kameradan elde edilen görüntü, direksiyon pozisyonuna göre belirlenen tahmini hareket alanını gösteren dinamik kılavuzlarla birlikte PCM ekranında verilir.
,
Hız sınırı göstergesi
Kamera tabanlı opsiyonel hız sınırı göstergesi, hız sınırları ve sollama yasakları (başlangıç ve bitiş) hakkında size bilgi verir. Bilgiler, gösterge tablosundaki ekranda ve PCM ekranında görüntülenir.
Ses sistemleri

Sound Package Plus
Sound Package Plus, olağanüstü bir ses deneyimi sunar. Yeni 718 Boxster modelinde altı hoparlöre ve toplam 110 watt güce, yeni 718 Cayman modelinde ise sekiz hoparlöre ve 150 watt güce sahiptir. PCM'e entegre edilen amplifikatör, sürücü ve yolcu için iç mekandaki ses düzenini en ideal şekilde uyarlar.

BOSE® Surround Ses Sistemi
Porsche için özel olarak geliştirilen opsiyonel BOSE® Surround Ses Sistemi, yeni 718 Boxster ve 718 Cayman modellerinin iç mekanlarındaki akustik özelliklere en ideal şekilde uyarlanmıştır. Ses sistemi, 10 amplifikatör kanalına ve araç gövdesine entegre 100 watt gücünde aktif subwoofer ile birlikte 10 hoparlöre sahiptir ve toplam 505 watt güç üretir. Bu tamamen aktif sistem yapısı, her bir hoparlörün iç mekana en ideal şekilde uyarlanmasına olanak sağlar. Kısaca: yeni 718 modellerinde, daima sahnenin ortasındasınız.
Burmester® High-End Surround Ses Sistemi
Rahatsız edilmeden müzik dinleyebileceğiniz tek yer yol olabilir. Ve bu deneyim, tatmin edici olmalıdır – Almanya'daki birinci sınıf ses sistemlerinin en önemli üreticisi ile birlikte. En yüksek seviyede ses performansı sergileyen, 718 Boxster veya 718 Cayman modeline mükemmel uyumlu bir ses sistemi.
Sistem, 821 watt toplam güce sahip 12 kanallı amplifikatörü, 300 watt D sınıfı amplifikatöre sahip aktif bir subwoofer dahil olmak üzere 12 hoparlörü, toplamda 1.340 cm2 üzerinde diyafram yüzey alanını ve 35 Hz ila 20 kHz frekans aralığını içerir.
Burmester® sistemi, patentli bir gövdeye entegre subwoofer çözümünü kullanır. Analog ve dijital filtreler, her bir sistem bileşeninin konumu için en ideal şekilde yapılandırılmıştır.
Mükemmel seviye dengesine sahip, kusursuz, pürüzsüz ve kesintisiz yüksek frekanslı ses üretimi için, şerit tiz hoparlörler (hava hareketi dönüştürücüleri, AMT) kullanılmıştır.
Tüm hoparlör muhafazaları mükemmel eşleştirilmiştir ve en yüksek ses seviyesinde bile doğal ve zengin yapıda mekansal ses üretir.

Teknik Bilgiler
Genel bakış Ses ve İletişim
Yeni Porsche Communication Management (PCM)
Gelişmiş Porsche Communication Management (PCM), tüm bilgi-eğlence uygulamaları için merkezi kontrol ünitenizdir ve tüm modellerde standart olarak sunulur. PCM, kullanımı basit ve pratik hale getiren entegre yakınlaşma sensörüne sahip yüksek çözünürlüklü bir dokunmatik ekran ile donatılmıştır.
iPhone® veya diğer herhangi bir ses kaynağını şarj edip bağladığınız anda, bilgi-eğlence başlar. USB veya AUX girişini kullanarak, cihazınızı kolaylıkla bağlayabilirsiniz. Kişisel müziklerinizi dinleyebilmeniz için, CD/DVD sürücüye ek olarak dahili bir sabit disk ("Jukebox") ve iki SD kart okuyucu bulunur. SD kartı taktıktan sonra, müzik dinlemek için PCM'deki müzik çaları kullanabilirsiniz.
Mobil telefon hazırlığı, hands-free profilini (HFP) destekleyen bir mobil telefon ile Bluetooth® üzerinden bağlantı kurmanızı kolaylaştırır. Mobil telefonu cebinizden veya çantanızdan çıkarmanıza gerek kalmaz.
Burada ve "Porsche Connect" başlığı altında açıklanan fonksiyonların ve hizmetlerin ülkenizde ve sahip olduğunuz Porsche modelinde kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi için, Porsche Araç Oluşturucu'yu kullanın veya Porsche merkeziniz ile görüşün.

Connect
Opsiyonel Connect modülü, akıllı telefonunuz ile Porsche'niz arasında en ideal bağlantıyı sağlar. Orta konsolda bulunan özel bir akıllı telefon bölmesi, mobil telefonunuzun sinyalini otomobilin dış antenine aktararak mobil telefon bataryasından tasarruf eder ve en ideal sinyal kalitesini sağlar.
Connect modülü hakkında daha fazla bilgi için, www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin.

Connect Plus
Connect Plus modülü, Porsche'nizde maksimum bağlanabilirlik sağlar.
Pratiklik, mükemmel sinyal alımı ve ideal ses kalitesi için bir LTE telefon modülünü ve SIM kart okuyucuyu içerir. Bir kablosuz internet erişim noktası, WiFi bağlantısı kullanabilen birçok istemci cihaza (örneğin, diz üstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar veya tabletler) araç içinde çevrimiçi erişim sağlar.
Orta konsoldaki akıllı telefon bölmesi, mobil telefonunuzun sinyalini otomobilin dış antenine aktararak telefonun şarjını korur ve ideal sinyal kalitesi sağlar. Ayrıca, akıllı telefonunuzu bağlayarak şarj edebilir ya da içeriğini kullanabilirsiniz.
Connect Plus modülü, çeşitli Porsche Connect hizmetlerine de erişim sağlar. Her günden daha fazlasını çıkarın ve aynı anda çok iş yürütme zahmetini spor otomobilinize bırakarak Porsche'nizle sürüş yapmanın keyfine varın.
Uygulamalar ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi için www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin.

Hizmetler
Porsche Connect ve Connect Plus modülü ile, gerçek zamanlı trafik bilgileri gibi birçok kullanışlı hizmete erişim sahibi olursunuz. Bu görsel yardım sayesinde, hedefinize ulaşan en hızlı yolda olduğunuzu daha yola çıkmadan öğrenebilirsiniz. Yolculuk boyunca, gerçek zamanlı trafik bilgileri düzenli aralıklarla güncellenerek sürekli yeniden hesaplanan en ideal rotayı izlemeye devam etmeniz sağlanır. Hedefinize giden yolun ve hedefinizin çevresine daha aşina olabilmeniz için, PCM'nin harita görünümünde GOOGLE® Street View ve GOOGLE® Earth hizmetlerinin 360° görüntülerini ve uydu görüntülerini görebilirsiniz.
Uygulamalar ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi için www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin.

Connect uygulamaları
Porsche Connect, akıllı hizmet yelpazesine ek olarak iki akıllı telefon uygulaması da içerir. Bunlardan biri olan Porsche Car Connect, akıllı telefon veya Apple Watch® kullanarak araç verilerini edinmenize ve belirli araç fonksiyonlarını uzaktan kontrol etmenize olanak sağlar. Uygulamanın diğer bir özelliği olan Porsche Vehicle Tracking System (PVTS), hırsızlık algılama fonksiyonunu da içerir ve aracın çalınması durumunda, Avrupa'nın birçok yerinde konum tespitine olanak sağlar.
İkinci uygulama, Porsche Connect uygulamasıdır. Bu, seçtiğiniz navigasyon hedeflerini, yola çıkmadan önce Porsche'nize göndermenize olanak sağlar. Akıllı telefonunuz PCM'e bağlandığı anda, hedeflerinizi araç içinde görüntüleyebilir ve doğrudan navigasyon sistemine aktarabilirsiniz. Akıllı telefonunuzdaki takvimi ve rota rehberliği için kullandığınız adresleri dahi doğrudan PCM ekranında görüntüleyebilirsiniz. Dahası, Porsche Connect uygulamasının entegre müzik akışı fonksiyonu sayesinde, milyonlarca şarkıya erişebilirsiniz.
Uygulamalar ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi için www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin.

Porsche Tequipment
718 modelleri için özel olarak geliştirilmiş Porsche Tequipment aksesuar seçenekleriyle, 718'inizi istediğiniz şekilde biçimlendirebilirsiniz. Baştan itibaren, hem araçlarımızda hem de Porsche Tequipment ürünlerinde aynı kurallar uygulanır: tümü Weissach'taki Geliştirme Merkezi'nde geliştirilir, test edilir ve onaylanır. Aracınızı yapan aynı Porsche mühendisleri ve tasarımcıları tarafından. Tüm araç bir bütün olarak düşünülür ve zarafetle Porsche'nize uygun hale getirilir.
Peki orijinal otomobil garantiniz? Porsche Merkezi'nizden hangi Tequipment ürününün uygulanmasını isterseniz isteyin, garantiniz aynı şekilde kalacaktır.
Tüm Tequipment ürünlerine, "Tequipment aksesuar bulucu"yu kullanarak ulaşabilirsiniz.

Porsche Cayman Haberleri

Bu aracın üretimi durdurulmuştur.
Teklif talebi alamazsınız.
Son 24 saatte 10 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle