Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Corvette Modelinin ZR1 Versiyonu Nasıl Görünecek?

Corvette Modelinin ZR1 Versiyonu Nasıl Görünecek?

Chevrolet firması , 2020 Chevrolet Corvette modelini geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıttı. Geliştirme süreci uzun süren bu otomobil sonunda kullanıcı ile buluşabildi. C8 kodlu bu Corvette modeli önceki jenerasyon Corvette modellerinden farklı olarak ortadan motorlu bir spor otomobil olarak sevenleri ile buluştu. Resmi tanıtımda da aracın baz versiyonu olan Corvette Stingray'e yer verildi.

 

Yeni Chevrolet Corvette, 66 yıllık tarihinde çok önemli bir jenerasyon daha görmüştük. O da ZR1 adlı versiyon. En yeni Corvette ZR1 ise 2017 yılında ortaya çıkmıştı ve 766 beygir güç üretebiliyordu. Zaten Corvette modellerinin ZR1 versiyonları her zaman bu yüksek güç değerleriyle dikkat çekmeyi defalarca başarmıştı.

İlginizi Çekebilir: 2020 Seat Leon Nürburgring Pistlerinde Görüntülendi

X-Tomi Design lakaplı otomobil tasarımcısı ise yeni ortadan motorlu Corvette modelinin de ZR1 versiyonunu hayal etmiş ve ortaya bu şekilde bir hayali tasarım (render) çıkarmış. Normal C8 Corvette'den çok daha agresif görünen bu hayali tasarımdaki otomobil, büyük arka rüzgarlığı, belirgin ön lip ve diğer bazı aerodinamik parçalarıyla bir ZR1 olduğunu da ilk bakışta bizlere fazlasıyla gösteriyor.Yeni Corvette modelinin ZR1 versiyonu bu hayali tasarımda her ne kadar harika görünse de bu araçta bir ZR1 versiyonu olup olmayacağı henüz belirsizliğini koruyor. Hatta ZR1 versiyonunun artık tamamen sonlanacağı söylentileri gündemde kendine fazlaca yer bulmakta. Bunun yerine Corvette Zora gibi isme sahip yeni bir versiyon geleceğini söyleyebiliriz. Söylentilerin devamına baktığımızda ise en güçlü yeni Corvette versiyonunun bir hibrit versiyon olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Mercedes AMG GLB Yeni Bir EQ Konsepti İle Gelecek

Ayrıca yeni Corvette Stingray, Z51 Performance Package adlı performans paketiyle donatıldığı zaman zaten 0-100 km/s hızlanmasını 3 saniyenin altında tamamlayabildiğini görüyoruz.  Yani bu durumda yeni Corvette modelinde bir ZR1 versiyonu bulunmayacak ancak bunun eksikliği pek fazla hissedilmeyecek.

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinde tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement