Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

2020 Yılında İkinci El Araç Piyasasının Çok Satanları Burada

2020 Yılında İkinci El Araç Piyasasının Çok Satanları Burada

Veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi Cardata, Türkiye ikinci el araç piyasasında 2020 yılı Ocak-Nisan döneminde en çok satan araçları sıraladı. Buna göre, ikinci elde en çok satan otomobil 2017 model Fiat Egea modeli oldu. Bu modeli, 2016 model yılına ait Fiat modelleri izlerken, 2016 model Renault Symbol da en çok satan üçüncü otomobil olarak kayıtlara geçti.

Koronavirüs salgını sıfır araç bulunabilirliğini azaltsa da tüketici ise ikinci el araca yönelişini sürdürdü. Öyle ki sıfır araçlar özellikle pandemi olan şu günlerde daha az tercih edilir olsa da ikinci el araçlar da yükseliş uzun vadede devam edecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Aileni Yeni Üyesi Volkswagen Nivus Tanıtıldı

Cardata firmasının hazırladığı ikinci el araç piyasasında en çok satılan modeller listesinde, dizel motorlu ve sedan gövdeli araçların çokluğu ise dikkat çekiyor.

Ayrıca listede otomatik şanzımanlı araçlar da dikkat çekiyor. Listenin yüzde 35’ini ise otomatik vitesli araçlar oluşturuyor.

2020 yılında Ocak-Nisan dönemini kapsayan verilere göre, Renault markasının yüzde 15 pazar payıyla ikinci elde en çok pazar payı bulunan marka olduğu ise kayıtlara geçti.

Volkswagen yüzde 13 pazar payı ile listede ikinci sırada yer alırken, Ford yüzde 11’lik ikinci el araç pazar payı ile üçüncü sırada yer aldı.

2020 Yılının En Çok Satan İkinci El Aracı

Verilere bakılırsa yılın ilk dört ayında ikinci elde en çok tercih edilen modeller ise şu şekilde:

1) Fiat Egea 1.3 MultiJet – 2017- Fiat Egea modeli zaten her yıl çok satan modeller arasında yer alıyor. Ancak 2017 Fiat Egea modelinin 1.3 Multijet versiyonu en çok talep gören oldu.

2) Fiat Egea 1.3 MultiJet – 2016- İlk sırada olduğu gibi ikinci sırada da Fiat Egea imzası var. Fiat Egea 2016 modelinin özellikle bu versiyonu 2020 yılının çok tutulan ikinci otomobili olarak dikkat çekiyor.

3) Renault Symbol 1.5 DCI – 2016- Fiat dışında 2020 yılının en çok satan markası Renault ve symbol modeli olarak dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir: Otomotiv Devi Nissan 2 Fabrikasını Kapatıyor

4) Fiat Linea 1.3 MultiJet – 2015- Renault markasının hemen ardından Egea modelinin önceki jenerasyonu listede kendine yer buluyor. Fiat Egea modeli 2020 yılının ilk çeyreğinin en çok satan dördüncü modeli olarak karşımıza çıkıyor.

5) Volkswagen Passat 1.6 TDI BMT – 2015- 2020 yılının ilk çeyreğinin en çok satanları arasında Volkswagen Passat modeli de kendine yer buluyor. Passat modeli 2020 yılının ilk çeyreğinin en çok satan beşinci otomobili.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle