Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Nissan Ariya Konsepti İle Karşınızda

Nissan Ariya Konsepti İle Karşınızda

Nissan markası, firma için yepyeni bir sayfa açıldığını göstererek dikkat çeken Ariya konseptini kullanıcıları ile paylaştı. Japon otomotiv devi dikkat çeken bu konseptin “otomobil kavramının bir sonraki nesil için marka felsefesini tekrardan tanımlayacağı” ifadelerini kullandı. 2020 yılına Nissan Ariya konsepti ile iddialı bir giriş yapacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Ford, Mustang Tabanlı Crossover Modelinin Teaser’ı Yayınladı

Nissan yetkilileri, yeni Ariya konsepti ile yeni felsefesindeki tasarım serüveninin ilk ışığını yaktı. 2017 Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılan IMx konseptini anımsatan Ariya, ek olarak bazı yeni ögeleri de üzerinde bulunduruyor.Aracın ön kısmına baktığımız zaman ızgar yerine “kalkan” benzeri elit bir panelle gelen konsept, Nissan markasının yüzü olan V şekilli ön tasarımını koruyor. 2020 Nissan modelleri, dik görünümlü C sütunu nedeni ile geleneksel SUV çizgisinden ayrılacak ve 21 inçlik alüminyum jantları da beraberinde getiriyor.

İlginizi Çekebilir: Lexus LF-30 Sıradışı Tasarımıyla Tokyo Otomobil Fuarı’nda

Konsept hakkında yorum yapan Nissan Global Tasarım Başkan Yardımcısı Alfonso Albaisa, “Yeni bir araç dizaynı, otomobillerin toplumla nasıl iletişim kuracağını, gelişmiş sürüş teknolojilerine sahip bir elektrikli aracın nasıl yeni bir bakış açısı sunduğunu yeniden tanımlamak için, yeni fırsatlar anlamına geliyor” dedi. Alfonso, “Ariya’nın dış kısmı, teknoloji ve dinamik güzel tasarım arasında bir denge kuruyor” şeklinde ifadesini bitirdi. Nissan, aracın arkasında tek, önünde çift elektrikli motor bulunduğunu söylemek dışında, gün ünitesi hakkında detaylı bir bilgi sunmadı.Siz de SIFIRARACAL.com sitesi üzerinde tüm güncel haberleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinde dilediğiniz araç için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

 

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement