Sıfıraraçal.com

Lexus LF-30 Sıradışı Tasarımıyla Tokyo Otomobil Fuarı’nda

Lexus LF-30 Sıradışı Tasarımıyla Tokyo Otomobil Fuarı’nda

Lexus LF-30 Sıradışı Tasarımıyla Tokyo Otomobil Fuarı’nda

Lexus, 2019 Tokyo Otomobil Fuarı’nda LF-30 Konsepti modelinin örtüsünü dünya prömiyerine açtı. Markadan yapılan açıklamaya göre, Lexus LF-30’u tanıtmasıyla birlikte ilk %100 elektrikli otomobilinin örtüsünü de kasım ayında kaldıracağını belirtti. Lexus LF-30, etkileyici özellikleri ile adeta gelecekten gelmiş gibi. Lexus LF-30 sadece tasarımı ile değil teknolojisi ile de kullanıcılarını büyülüyor.

 

İlginizi Çekebilir: Alpina B3 Sedan Tokyo Otomobil Fuarı’nda Tanıtımı Gerçekleşti

 

İlk bakışta çokta büyük görünmeyen LF-30, aslında büsbüyük bir araç. 5090 mm uzunluğa, 1995 mm genişliğe ve 1600 mm yüksekliğe sahip olan modelin aks aralığı ise 3000 mm’nin üzerinde.

 

Aracın toplam ağırlığının ise 2400 kg olduğunu da belirtelim. Yine de bu rakam oldukça doğal zira LF-30 modelinin her tekerinde birer adet elektrikli motor yer alıyor. Böylelikle araç keyfinize göre arkadan çekiş ya da önden çekişli olabiliyor.

 


536 bg güç ve 700 Nm tork üretebilen araç, 0’dan 100 km/sa hızlanmasını sadece 3,8 saniyede tamamlayabiliyor. Maksimum hızı 200 km/sa ile sınırlandırılmış olan Lexus LF-30, 4 adet elektrikli motorunu da aracın tabanında bulunan 110 kWs'lik batarya ile beslenmekte.

 

2030 yılında gelmesi beklenen konsept model 500 km’lik bir menzile sahip olacak. Batarya bittiğinde ise kablolarla falan uğraşmanıza gerek kalmayacak zira LF-30, 150 kW'a kadar kablosuz şarj desteği de sunuyor.

 

Bahsetmeden geçemeyeceğimiz detaylar arasında camların opaklığını ayarlamak ve otonom teknolojiler gibi yenilikler yer alıyor. İç mekanın tasarımı da bir konsept modelden beklenecek kadar füturistik. Geniş ekranlar, oldukça rahat görünen koltuklar ve pek çok yeni tekonolojileri ile bu bölümde sizleri bekliyor.

 


Lexus, arka koltuktaki yolcuları da düşünerek çarpıcı bir teknoloji tasarlamış. Sanal gerçeklik sistemlerini kullanan marka, panoramik cam tavanı çeşitli uygulamaların da kullanılabildiği bir ekrana çevirmiş.

 

İlginizi Çekebilir: İddialar Doğru İse Nissan, Datsun'un Fişini Çekecek!

 

"SkyGate" ismi verilen bu sistem sayesinde arka koltuktaki yer alan yolcular navigasyon, bilgi-eğlence uygulamaları ve video gibi fonksiyonları diledikleri gibi kullanabilecek.

Lexus LF-30 Sıradışı Tasarımıyla Tokyo Otomobil Fuarı’nda İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle