Sıfıraraçal.com

2020 Mini Countryman Makyajlı Portföyüne Katıldı

2020 Mini Countryman Makyajlı Portföyüne Katıldı

2017 yılından bu yana piyasada olan yeni Mini Countryman modeli aradan geçen 3 yılın ardından BMW Grubu'nun diğer ürünleri gibi (5 Serisi Sedan ve Touring, 6 Serisi GT) gibi 27 Mayıs 2020 tarihinde makyajlı gövdesine geçiş yaptı.

MINI ailesinin off-road özellikli crossover modeli olan 2020 Mini Countryman modeli ilk bakışta pek değişmiş gibi görünmese de 2020 Temmuz itibari ile Avrupa satışları başlayacak olan modelin sundukları gözünüze ilk değenlerden çok daha fazlasını sizlere sunuyor.

Araç üzerinde göze çarpan ilk fark ön tamponda ve LED far grubunda yer alan detaylar. MINI Hatchback modelinden tanıdığımız Birleşik Krallık bayrağı motifli (Union Jack) LED stop çifti artık Countryman modelinde de kendine yer bulan detaylar arasında.

Ancak 2020 MINI Countryman modelinin farkları bunlarla da sınırlı değil. Gelin Almanya'da başlangıç fiyatı 26.600 € olarak duyurulan crossover modelinin yeniliklerine ve detaylarına hep birlikte bakalım.

Makyaj operasyonu sayesinde 2020 Mini Countryman hava girişleri güncellenmiş tamponu ile eskisinden biraz daha sportif detaylara sahip. Izgara dizaynı üzerinde küçük değişimler gören modelin farları ise artık tüm yelpazede standart olarak sunulacak. Yeni far tasarımında gündüz sürüş farı ile sinyal lambaları aynı LED elemana entegre vaziyette geliyor.

İlginizi Çekebilir: 2020 BMW X2 Tanıtılacak!

Yeni 17" çaplı jantlar üzerine oturtulan gövde, ekstra ücret karşılığında 19 inçe ulaşan çapta jantlarla da alınabiliyor. White Silver ve Sage Green adlı metalik beyaz ve yeşil tonları ile de sunulmaya başlanan MINI Countryman modeinde stop dizaynı şahsen benim araçta en çok sevdiğim detaylar arasında.

Makyaj sonrası yeni Mini Countryman yeni deri döşeme seçenekleri, Cooper S ve Cooper SE modelinde görülen "Piano Black" trim parçaları ve tüm modellerde sunulan sportif deri direksiyonu ile öne çıkan detaylar arasında. Yolcu koltuğunda da yükseklik ayarı sunan araç artık ekstra ücret karşılığında 5" boyutlu bir dijital gösterge paneli ile alınabilecek.

Kokpitteki diğer dijital ekran ise multimedya sistemine ait. Boyutu 8.8" olan monitörün yuvarlak dizaynı da diğer MINI ürünlerinden tanıdık detaylar arasında. MINI Connected çevrim içi hizmeti sayesinde Apple CarPlay uyumlu sistem sesli komut algılama, navigasyon güncellemesi ve gerçek zamanlı trafik bilgisi gibi özellikler de araç üzerinde yer alan detaylar olarak göze çarpıyor.

Aracın tamamı Euro 6d yönetmeliğini karşılayabilen güç ünitesi ailesi One modelinin 102 bg gücündeki üç silindirli 1.5 motordan başlayarak Cooper S modelinin 178 beygir ve 2.0 ünitesine kadar uzanıyor. Araçta toplamda 3 benzin, 3 dizel, 1 de plug-in hibrit motordan oluşan Countryman ailesinin detayları şu şekilde:

Cooper ve üzerindeki tüm versiyonlarda ALL4 adlı dört çeker alternatifi olarak da tercih edilebiliyor. Giriş seviyesi One Countryman modelinde standart şanzıman seçeneği 6 ileri manuel ancak isteğe göre bu durum değişiklik gösterebiliyor. 7 ileri çift kavrama vites kutusuna da araç üzerinde yer verildiğini söyleyelim. ALL4 ile eşli versiyonlardaki tek şanzıman opsiyonu ise 8 ileri Steptronic olarak göze çarpıyor.

Makyaj ile beraber MINI Cooper SE'nin Countryman ALL4 versiyonu da duyuruldu. Yelpazede gördüğümüz 1.5 motor ile elektrik motorunun kombinasyonundan oluşan plug-in hibrit Countryman SE tam 220 bg gücünde. İçten yanmalı motor ön aksa hareket verirken elektrik motoru arka tekerleklere güç sağlıyor.

Ailenin geri kalanından farklı olarak 6 ileri otomatik şanzıman ile sunulan plug-in hibrit Countryman SE, 9.6 kWh'lik bataryasından 55 ile 61 km arasında değişen bir elektrik menzili de türetilebiliyor.

İlginizi Çekebilir: Karsan, Portekiz’e Elektrikli Minibüs Satışına Başlayacak!

Cooper modelinde %100 elektrikli olan SE Countryman versiyonunda şarj edilebilir bir hibrit motora yer verildiğini söyleyelim. MINI Türkiye şu anda Classic, Signature ve Iconic donanım paketleri ile 310.903 TL ile 366.063 TL arasında değişen fiyatlarla Cooper SE'yi satıyor. Belki de makyaj sonrasında Countryman, şu anda 256.000-417.000 TL arasında değişen fiyatlar ile yalnızca  136 bg'lik benzinli ve 116 bg'lik dizelden oluşan yelpazesine plug-in hibrit versiyonu seçenekler arasında ekler. Bunun için tabi ki beklememiz gerekiyor.

Ülkemizde Yeni Mini Countryman modelinin Avrupa satışları ile birlikte yani Temmuz ayında yapılması beklense de henüz netleşen bir durum söz konusu değil.

Siz de sitemiz üzerinden Mini fiyat listesi ve diğer tüm marka modellerin fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden dilediğiniz marka ve model için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

2020 Mini Countryman Makyajlı Portföyüne Katıldı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder

2020 Mini Countryman Makyajlı Portföyüne Katıldı Yorumları

Misafir 19.04.2021
BEN ÇOK ESKİ MİNİ KULLANICISIYIM ISRARLA YENİ S MODELLERİ BEKLİYORUM GELİCEKMİ ONUDA BİLMİYORUM AMA GELİRSE ALICAM ŞUAN KULLANDIĞIM ARAÇ COUNTRYMAN 1.6 S

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle