Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

2020 BMW X2 Tanıtılacak!

2020 BMW X2 Tanıtılacak!

BMW, makyajlı 5 Serisi ailesi ve 6 Serisi Gran Turismo modelinin yanı sıra hâlihazırda piyasada olan bir diğer modeline de ufak bir güncelleme yaptı. Markanın en genç SAV (evet, BMW'de SUV'lere bu isim veriliyor) modellerinden X2, Avrupa pazarında -ocak ayında haberini verdiğimiz- plug-in hibrit versiyona kavuştu. 2020 Temmuz itibarıyla piyasaya sürülmesi beklenen otomobil altyapısını X1 xDrive25e ile aynı platformu paylaşıyor.

Üç silindirli 1.5 turbo benzinli ünite ile arkaya konumlanan elektrik motoru sayesinde toplamda 220 bg (162 kW) güç, 385 Nm tork sunan 2020 BMW X2 xDrive25e adından da anlayacağınız üzere dört tekerlekten çekişli ancak bu bildiğimiz sistemlerden de oldukça farklı. Ön aks gücünü 125 bg'lik fosil yakıtlı motordan alırken arka tekerleklere hareket vermek 70 kW (95 bg) gücündeki elektrik motorunun görevi. Azami hızı 195 km/h olarak açıklanan aracın üç haneli sürat değerlerine ulaşması ise 6.8 saniye kadar anca sürüyor.

İlginizi Çekebilir: İkinci Elde Güvenli Ödeme Sistemi Geliyor

Modelin boyutlara ve ağırlığına rağmen aracı çevik yapan hibrit sistem 10 kWh'lik bir lityum iyon bataryadan kendine güç buluyor. Bahsi geçen paket arka koltuklar altına yerleştirildiği için bagaj hacmi bir miktar küçülmüş ancak bu handikap size, WLTP normlarına göre, 57 km'ye kadar sıfır emisyonlu ulaşım imkânı sağlıyor.

Şarj edilebilir hibrit (PHEV) X2'nin tek farkı ekstra güç ve menzil değil çünkü bu model, diğer X2'lerden görsel olarak da farklı. Ön yüzü elden geçirilen otomobilde sis farı bulunmuyor ki bu da burun bölümünü daha temiz yapmış. Standart olarak LED farlarla donatılan Yeni BMW X2 xDrive25e'nin 17" çaplı jantlara oturtulan gövdesi de aerodinami (ve dolayısıyla menzili arttırma) kaygısıyla yere 10 mm yaklaştırılmış.

X2 xDrive25e'nin kabininde ise akıllı telefon uygulaması ile uzaktan kontrol edilebilen iki bölgeli otomatik klima, hibrit sistemin durumunu gösteren yeni bir ekran sekmesi, 40:20:40 oranında katlanabilen arka koltuklar sunuluyor. Yukarıda bahsettiğimiz bataryaların gelişi bagaj hacmini 470 litreden 410 litreye düşürmüş.

İlginizi Çekebilir: Volvo Otomobillere Hız Sınırı Geliyor

BMW, çok vakit kaybetmeden elektrik desteği gören X2 xDrive25e'yi piyasaya sürecek. Fiyatlar konusunda şimdilik bir açıklama yapılmamış ancak şu anda ülkemizde yalnızca sDrive16d'ler satılıyor ve istenen fiyat 414.200 TL. Şu anda Türkiye'de herhangi bir hibrit BMW satılmıyor, bu yüzden X2 xDrive25e için çok da beklentiye girmemek lazım.

Siz de sitemiz üzerinden tüm güncel haberleri takip edebilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz. Ayrıca sitemiz tüm araçların fiyat listesine ulaşabilirsiniz ve dilediğiniz araçtan size özel fiyat teklifi alabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle