Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Ve İşte Karşınızda Yeni Mazda MX-5 RF

Ve İşte Karşınızda Yeni Mazda MX-5 RF

Mazda’nın beğenilen efsane roadsteri MX-5 RF sert tavanlı versiyonuyla Türkiye’de satışa sunuldu.

 

SKYACTIV teknolojisi ve  hafif dinamik tutuş sayesinde keyifli bir yolculuk sunan Mazda MX-5 RF Motion ve Power Sense paketleri ile alıcılarını bekliyor.

Ada konseptli roadster formülü uzun yıllardır etkili bir şekilde kullanan Mazda bu alanda her zaman olduğu gibi yine çok iddialı. MX-5 artık klasik efsaneler kategorisinde yerini alırken Mazda bu konumu yeni nesille perçinliyor.

MX-5 RF, akıcı KODO: Hareketin Ruhu tasarım teması kullanılarak özenle işlenmiş açılır kapanır tavana sahiptir. Bu geliştirilmiş tavan sürüş (maks. 10 km/s) sırasında açılabilir ve yalnızca 13 saniye içerisinde sessiz bir kabinden açık havada heyecan verici sürüş keyfine geçmenizi sağlar. Dünyanın en hızlı açılır kapanır Metal tavanına sahip bu son versiyonu da geleceğin efsaneleri arasında olacağa benziyor.

 

Motion donanım seviyesi, 1,5 litrelik benzinli motor ve manuel şanzımanla satış fiyatı da 138.290 TL olarak belirlenmiş. Aynı motor ve şanzımanı Power Sense donanım seviyesiyle satın almak isterseniz fatura 150.870 TL’ye ulaşıyor. 2,0 litrelik benzinli motor ve otomatik şanzıman talep ederseniz en azından 190.310 TL’yi gözden çıkartmanız gerekiyor. Motion donanım seviyesi bile yeterince dolu olunca sanatsal güzelliğe ve duygu kabartıcı sürüşe sahip bir otomobil için istenen fiyat seviyesi oldukça kelepir gibi görünüyor.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam