2022 Model Maserati Granturismo Teknik Özellikleri Ve Fiyat Bilgisi

11 Nisan 2022 Pazartesi

2022 Model Maserati Granturismo Teknik Özellikleri Ve Fiyat Bilgisi

2022 yılında Maserati markası yeni bir model ile karşımıza çıkıyor. Bu yeni modelin adı Granturismo. Fakat baştan söyleyelim bu model, önceki nesil serilere oldukça benziyor. 2021 yılı Temmuz, Ağustos aylarında casus kameralara yakalanan Maserati Granturismo modeli yoğun kamuflaja rağmen tasarımında bazı esintiler sunmuştu.

İlk olarak bu modelde önceki neslin genel şeklini koruyacağını belirtelim. Ancak bazı tasarım değişiklikleri de yok değil. Özellikle araçta kullanılan çizimler otomobilin daha kıvrımlı gövdesini düzleştiriyor ve bu sayede bir önceki modele nazaran kanatlar ve çamurluklar eskisi kadar şişkin görünmüyor. Daha dik yapıda bulunan farlar yeni Maserati Granturismo’da daha dikkat çekiyor.  Maserati trident rozeti, bir çift üçgen girişle çevrili oluklu ızgaranın önünde olacak şekilde tasarlanmış. Araç yan profili ön tekerleklerin arkasında yeni bir kanat ve çamurluk havalandırması kullanılarak görsel olarak değiştiriliyor. Araç arka kısımda, sportif görünümlü bir tampon ve difüzörün üzerine oturan daha ince, daha zarif bir şekle sahip arka lambalar dikkat çekiyor.

Araç görsel olarak tatmin edici dursa da çoğu zaman görüntülerin bize gösteremediği şey vardır. O da aracın sahip olduğu potansiyel güç aktarma organlarıdır. Maserati firması bu zamana kadar ürettiği araçların çoğunda tatmin edici sportif özelliklere sahip ve yüksek performans ortaya koyan motor üniteleri kullandı. Bu zamana kadar motor ünitesi konusunda sıkıntı çekmeyen firma ilk başlarda 2022 model Maserati Granturismo serisinde hangi motor ünitesini kullanacağını belirtmemişti. 

Fakat ilerleyen günlerde ve markayı tanıyan otoritelerin öngörülerine göre markanın yeni Nettuno V6'sı – MC20 süper otomobiline güç veren çift turboşarjlı 3.0 litre motor ünitesinin bu araçta da kullanılabileceği ortaya çıktı. MC20'de 621 bhp (463 kilovat) ve 538 pound-feet (729 Newton-metre) tork üreten bu motor ünitesinin alternatifi olarak başka güç aktarma organlarının da kullanılabileceği biliniyor. Fakat son yapılan açıklamalara bakılacak olursa söz konusu araçta 3 litrelik çift turboşarjlı 90 derecelik bir V6 motorun kullanıldığını söyleyebiliriz.

Bu zamana kadar araç ile ilgili resmi bir tanıtım tam anlamıyla yapılmadığı için 2022 model Maserati Granturismo’ya dair net ve ayrıntılı bilgi vermek zor oluyor. Bu araca dair aklımızda bilgilerin netleşmesi için Maserati firmasının geleceğe yönelik planlarından bahsetmekte fayda var. Söz konusu planlamalara göre GranTurismo'nun yaşam döngüsünün ilerleyen bölümlerinde Maserati; biri ön aksta, ikisi arkada olmak üzere toplam üç motoru paketleyerek dört tekerlekten çekiş sağlayan tamamen elektrikli bir Folgore türevini de tanıtacak. Bu üç motorlu konfigürasyon, arka aksta toplam tork vektörünü destekleyecek ve olağanüstü hızlı şarj yetenekleri sağlamak için Porsche Taycan'a benzer bir 800V sistemde çalışacak. Bu planlara bakacak olursak Maserati Granturismo modelinde motor performansını üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor diyebiliriz. 

Bilindiği üzere Maserati markası spor arabaları ile ünlü bir markadır. Bu nedenle araç motor ünitesinin performansı standart modellere nazaran daha üst seviyelerde oluyor. Spor arabaların performansını yüksek olması nedeniyle bu tarz araçları dizginlemek ve güvenli sürüş imkanı sunmak amacıyla çeşitli güvenlik önlemleri ile teknik özellikler araçta kullanılıyor. 2022 model Maserati Granturismo modeli de muadillerine nazaran üstün performans ortaya koyacağı için bu aracı dizginlemek amacıyla çeşitli güvenlik donanım özelliklerinin kullanılması bekleniyor.

Özellikle aktif frenleme sistemi, yaya algılama sistemi, şerit takip sistemi, yarı otonom sürüş sistemi gibi özellikler araçta ilk kullanılması beklenen özellikler diyebiliriz. Ayrıca 2022 model Maserati Granturismo’nun yere sağlam tutunabilmesi aynı zamanda sürtünme katsayısının da minimum seviyede olmasını sağlamak amacıyla gelişmiş jant ve lastik seçeneklerinin de kullanılması bekleniyor. Dilerseniz Maserati Fiyat Listesinede gözatabilirsiniz.

2022 model Maserati Granturismo 2022 yılı sonlarına doğru yollara düşecek gibi duruyor. Lansmanı yapılmadığından da anlaşıldığı üzere Türkiye’de satışa sunulmayacak. Yurt dışı satış fiyatının ise şimdilik yaklaşık 100 bin dolar civarında olacağı söyleniyor. Satışa sunulması beklenen bu aracın gerçek değerlerine ilişkin bilgilere ancak Maserati firmasının yapacağı tanıtım sonunda sahip olabileceğiz.   

 

Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2022 Model Maserati Granturismo Teknik Özellikleri Ve Fiyat Bilgisi İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Maserati Yorumları

Misafir
11.02.2022
Maserati MC20 için yapılmış
fiyatı nedir acaba
Misafir
27.01.2022
Maserati MC20 için yapılmış
böyle bir arabanın olması
Misafir
10.01.2022
Maserati Qattroporte için yapılmış
ultra komfor arayanlar için hem spor hem aile aracı
Misafir
29.11.2021
Maserati MC20 için yapılmış
Fiyatı ne kadar acaba?
Misafir
27.11.2021
Maserati MC20 için yapılmış
araç çok güzel fiyat bilgisi alabilir miyim?
Misafir
01.10.2021
Maserati Levante için yapılmış
arabaya vuruldum resmen almak isterim ama bilin bakalım ne eksik
Misafir
30.09.2021
Maserati Qattroporte için yapılmış
deneme şansım olur umarım :)
Misafir
30.09.2021
Maserati Ghıblı için yapılmış
Alın aldırın net mükemmel bir araç aslan gibi kükrüyor
Misafir
24.09.2021
Maserati MC20 için yapılmış
ilk yorum
Misafir
24.09.2021
Maserati Qattroporte için yapılmış
türkiye de bedava mı ?
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle