2022 Model Maserati Grancabrio Teknik Özellikleri İle Gözlere Çarpıyor

14 Nisan 2022 Perşembe

2022 Model Maserati Grancabrio Teknik Özellikleri İle Gözlere Çarpıyor

İçten yanmalı motor ünitesinin ortaya koyduğu performans özelliklerinden son derece verimli faydalanan İtalyan otomotiv devi Maserati, şimdi de 2022 model Maserati Grancabrio serisi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Sportif görünüşü ile göze çarpan bu model ortaya koyduğu performans değerleri ile de bir Maserati olduğunu sonuna kadar belli ediyor. Şık ve zarif tasarıma sahip olsa da, bu araçta ilk göze çarpan güçlü bir yapıya sahip olması ve bunun aracın performansına da yansımasıdır.

2022 model Maserati Grancabrio serisinde güçlü motora ek olarak ayrıca pürüzsüz vites geçişi sağlayan şanzıman kullanılıyor. Bu iki sayesinde motor ünitesinde açığa çıkan güç sorunsuz bir şekilde minimum kayıpla tekerlere ulaşıyor. Bu ikisi sayesinde araçta kullanılan motor ünitesinin açığa çıkardığı güç maksimum ile verimlilikler aracın performansına yansıyor. Araçta kullanılan motor özelliklerinde; kompakt ve hafif tasarıma sahip olan bir motor ünitesi bulunuyor. Motor ünitesinin hafif olması aracın performansına olumlu anlamda katkı sağlıyor.

Bu motor ünitesinde 4.7 litrelik V8 yer alıyor. Hem GranCabrio Sport hem de GranCabrio MC'ye takılabilen bu motor ünitesinde 460 beygir gücünde performans açığa çıkıyor. Ayrıca bu motor ünitesine sahip araç 520 nm tork devir gücüne de sahip olarak kolay ve rahat bir sürüş imkanı sağlıyor. İki farklı modeli ile kullanıcıların karşısına çıkan bu araçta azami hız modellere göre değişiyor. GranCabrio Sport modelinde azami olarak 288 km/sa üst hız limitine kadar çıkabilirken, GranCabrio MC ise 291 km/sa üst hız limitine ulaşabiliyor.

Bu araç sport modeller sınıfında yer aldığı için boyutları önemlidir. Aracın uzunluğu 4920 mm, genişliği 1915 mm ve yüksekliği ise 1380 mm’dir. Aks aralığı ise tam olarak 2942 mm.

2022 model Maserati Grancabrio’nun en çok dikkat çeken özelliklerin başında açılır bir tavan yapısına sahip olması geliyor. Bu özelliği sayesinde dilediğiniz zaman aracın tavanını açarak havadar ve ferah bir sürüş keyfi yakalarsınız.

Araçta kullanılan Maserati Stabilite Programı (MSP) aracılığı sürüş durumunu sürekli olarak izlemek için bir dizi sensör kullanılıyor. Bu sensörler sayesinde yol durumu algılanabiliyor ve tutuşunu sürdürmek için bir dizi güvenlik ve performans sistemi kullanılıyor. Bu sensörler bir patinaj algılar ise MSP motor torkunu geçici olarak azaltır ve milisaniyeler içinde dengeyi yeniden sağlamak için çok çeşitli girdilerle frenleri etkinleştirerek güvenli sürüşü arttırır. Bu özelliğe ek olarak isteğe bağlı Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS) de tüm modeller için sunulmaktadır.

Bir lastiğin şişmesi durumunda kabinde bir uyarı ışığı yanarak sürücü uyarılır ve olası bir lastik patlaması ve kaza önlenmiş olur. Bu güvenlik önlemlerine rağmen oluşabilecek kazalarda hem yolcuların hem de sürücünün zarar görme seviyesini minimum seviyede tutmak amacıyla birçok yerde hava yastığı bulunur. Özellikler spor koltuklarla entegre yan hava yastıkları ve perde hava yastıkları sayesinde kaza anında oluşabilecek travmalar minimum seviyeye çekilir.

Güvenli sürüş ve keskin görüş mesafesi amacıyla araçta birtakım yenilikler yapılmış. Özellikle Işık ve görüş söz konusu olduğunda, tüm modellerde, dönüşlerde farları döndüren ve virajlarda yol aydınlatmasını büyük ölçüde iyileştiren bir sistem olan Adaptif Işık Kontrolü kullanılarak sürücünün görüş açısı ve mesafesi daha net şekilde ortaya çıkarılıyor. Buna ek olarak aracın arkasında üçgen lamba kümeleri, maksimum gece görüşü sağlamak için yaklaşık 96 LED ile donatılarak aydınlık bir görüş ortaya koyuyor. Gün ışığında aracın görselliğini arttırmak amacıyla LED teknolojisini kullanan Gündüz Farları bulunuyor. Geri gidişlerde ya da park esnasında görüş imkanını arttırmak amacıyla standart bir arka görüş kamerası bulunuyor. Dilerseniz Maserati Fiyat Listesine gözatabilirsiniz.

2022 model Maserati Grancabrio serisinde daha birçok farklı işlevsel özellik bulunuyor. Bunların bazıları Elektronik Fren Gücü Dağıtımlı (EBD) ABS, Kayma Önleyici Düzenleme (ASR), düşük tutuşlu yüzeylerde vites küçültürken tekerleklerin kilitlenmesini önleyen Motor freni tork kontrolü (MSR) ve Gelişmiş Fren Yardım sistemi (ABA)'dir. Araç tüm yol koşullarında denenerek birçok farklı olasılığa uygun şekilde güvenlik önlemleri ile donatılmış.  Bunlara ek olarak Maserati Stabilite Programı (MSP), ani frenleme altında tekerleklerin kilitlenmesini önlemek için Kaymazlık Düzenlemesi (ASR) çekiş kontrolü ve kilitlenme önleyici frenler (ABS) ile uyum içinde çalışarak güvenli sürüş sağlar.

2022 model Maserati Grancabrio serisinde kullanılan GranCabrio aksesuar yelpazesi, özel Tekerlek Jantlarını ve MGT (Maserati Orijinal Lastikler) gibi markalı Lastikleri araç görünümünü şıklık olarak üst seviyelere çıkarır. Bunun yanında şık Karbon Kapı Eşiği Plakaları ve Araba Kılıfları dahil spor ve bakım çözümleri sunan firma müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla çalışıyor.

2022 model Maserati Grancabrio serisi; Ghibli, Levante, Quattroporte ve MC20 modelleri ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Özellikle MC20 modelinde kullanılan V6 motor ünitesi dikkat çekiyor. Söz konusu modelin performans değerleri de Maserati markasına yakışır düzeyde. Özellikle bu modelin 0 kilometreden 100 kilometreye 2.9 saniyede ulaşıyor olması aracın sportif ve performans yönünü açığa çıkarıyor. 630 beygir gücüne sahip olan MC120 modeli RWD çekiş sistemine sahip ve ulaşabildiği üst hız limiti ise 325 kilometre ile sınırlıdır. 

 

 Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2022 Model Maserati Grancabrio Teknik Özellikleri İle Gözlere Çarpıyor İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Maserati Yorumları

Misafir
11.02.2022
Maserati MC20 için yapılmış
fiyatı nedir acaba
Misafir
27.01.2022
Maserati MC20 için yapılmış
böyle bir arabanın olması
Misafir
10.01.2022
Maserati Qattroporte için yapılmış
ultra komfor arayanlar için hem spor hem aile aracı
Misafir
29.11.2021
Maserati MC20 için yapılmış
Fiyatı ne kadar acaba?
Misafir
27.11.2021
Maserati MC20 için yapılmış
araç çok güzel fiyat bilgisi alabilir miyim?
Misafir
01.10.2021
Maserati Levante için yapılmış
arabaya vuruldum resmen almak isterim ama bilin bakalım ne eksik
Misafir
30.09.2021
Maserati Qattroporte için yapılmış
deneme şansım olur umarım :)
Misafir
30.09.2021
Maserati Ghıblı için yapılmış
Alın aldırın net mükemmel bir araç aslan gibi kükrüyor
Misafir
24.09.2021
Maserati MC20 için yapılmış
ilk yorum
Misafir
24.09.2021
Maserati Qattroporte için yapılmış
türkiye de bedava mı ?
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle