Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Kia Ceed SW ve Kia XCeed Modellerinin Hibrit Versiyonları güncellendi

Kia Ceed SW ve Kia XCeed Modellerinin Hibrit Versiyonları güncellendi

Kia Ceed SW ve Kia XCeed Modellerinin Hibrit Versiyonları güncellendi


Koreli üretici Kia, her iki modelinin menzilinin 60 km olarak açıkladı.

Kia’nın Ceed serisi nihayet elektrik enerjisi ile çalışan üniteye kavuşuyor. Güney Koreli üretici, elektrik desteği ile 141 beygir güç ve 265 Nm tork üreten hibrit modellerinin tanıttımını gerçekleşti. Güç değerleri çok yüksek olmasa da Koreli üreticinin önceliği modellerinin verimliliğini artırmaktı.

 

İlginizi Çekebilir: Kore Otomobil Üreticisi Kia, Rio Temelli Küçük Bir Suv Model Planlıyor

 

Bundan dolayı Ceed SW’nin 10.8 saniye, XCeed’in de 11 saniye süren 0’dan 100 km/s’e hızlanmasından bu duruma şaşmamız gerekmiyor.

Kia Ceed SW PHEV ve Kia XCeed PHEV’in kalbinde, tanıdık dört silindirli 1.6 lt’lik benzinli motor ile birlikte 44.5 kw’lik bir elektrik ünitesi bulunuyor. 8.9 kwh kapasiteye sahip lityum iyon bataryayla desteklenen bu iki model, çift kavramalı 6 ileri otomatik şanzımanla sunuluyor.

 Batarya paketi ise otomobilin 60 km menzilde elektrik gücüyle seyretmesini sağlıyor.Standart olan Kia Ceed SW’nin bagaj hacmi 600 lt iken, elektrikli versiyon ile birlikte bu alan 437 lt’ye iniyor. 426 lt’lik alan sunan XCeed’in bagaj alanı ise PHEV modelinde 291 lt olarak sunuyor.

Tasarım noktasına geldiğimizde şarj girişleri dışında büyük bir değişikliğin olmadığı görülüyor. Aerodinamik verimliliği artırmaya karar veren Kia'nın, hibrit modeller için kapalı bir ızgara tasarladığını fark ediyoruz.

16 inç olan jantlar standart olarak sunulurken, SW isteğe bağlı olarak 17 inç, XCeed de ise 18 inç jantlar ile tercih edilebiliyor. Sw versiyonu aynı zamanda da GT Line modelinde görmüş olduğumuz sportif tamponlarla sunuluyor.

 

İlginizi Çekebilir: Kia Ceed Modelinin Kompakt Crossover Versiyon Olan XCeed Tanıtıldı

 

Kia’nın bu hibrit modelleri 2020 yılının ilk aylarında otomotiv pazarında yerini alması bekleniyor.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement