Sıfıraraçal.com

Kia Ceed Modelinin Kompakt Crossover Versiyon Olan XCeed Tanıtıldı

Kia Ceed Modelinin Kompakt Crossover Versiyon Olan XCeed Tanıtıldı

Kia Ceed Modelinin Kompakt Crossover Versiyon Olan XCeed Tanıtıldı

Bu araç, temel aldığı Ceed hatchback'ten daha geniş, daha yüksek ve daha uzun.

Kore otomotiv üreticisi Kia, Ceed ailesinde hatchback, station wagon ve ProCeed ismindeki yeni shooting brake versiyonlarını sunuyor.

Marka şimdi ise versiyonlarına bir yenisini daha ekledi.

Aileye yeni katılan üye de XCeed adındaki kompakt crossover versiyon oldu.

İlginizi Çekebilir: 2019 Kia Ceed Türkiye’de

Kia Ceed’i arazi odaklı bir hale dönüştüren bu yeni versiyon, Kia Sportage modeliyle Kia Stonic modelinin arasına konumlandırılmış olacak.Ancak bu yeni aracın hiçbir donanım seçeneğinde 4x4 çekişi bulunmuyor.

Yani araç önden çekişli olarak kullanıcıları ile buluşacak.

Standart olan Ceed’e göre XCeed’in değişimlerine bakacak olursak, gövde de araç 85 mm uzadığı, 43 mm yükseldiği ve 26 mm genişlediği görülüyor.

Yani XCeed’in boyutları 4395 mm, 1490 mm yükseklik ve 1826 mm genişlik şeklindedir.

16 inç ve 18 inç jant ile alınabilecek olan aracın resimlerinde de 18 inç boyutunda bir jant ve "Quantum Yellow" ismindeki sarı renk yer alıyor.

Bu rengin sadece XCeed’e özel olduğunu da belirtelim.4 tekerlekten çekiş sistemine sahip olmasa dahi standart olan Ceed modeline göre 43 mm yüksek olduğundan XCeed, zor arazi şartları ve bozuk yollarda belli ölçüde yol alabilme imkanı sunuyor.

Ayrıca Kia aracın süspansiyon sisteminin arkada %4, arkada %7 oranlarında yumuşatıldığını ve konforun da artırıldığını belirtiyor.

Yine aracın titreşim miktarı ve yol sesi de bir miktar azaltılmış.

Aracın arttırılan uzunluğu ise standart Ceed’e göre daha fazla bagaj hacmi sunuyor.

XCeed’in bagaj hacmi ise 426 lt ve bu değer normal 5 kapılı Ceed HB’ye göre 31 lt daha fazla.Ayrıca aracın arka koltukları da 40:20:40 oranında katlanabiliyor ve koltuklar katlandığında ise ortaya 1378 lt’lik bir alan hacmi çıkıyor.

Bagaj zemininin yüksekliği çift kademeli olması ve bagaj kapağının da elektrikli olması kullanışlı özellikler arasında olmuş.

XCeed’in iç mekanı da büyük ölçüde  Ceed HB’ler ile aynı görünüyor.

Fakat Kia Ceed ailesinde yeni olan 12.3 inç’lik opsiyonel digital gösterge paneli de dikkatlerden kaçmıyor.

İlginizi Çekebilir: Kia Yeni Kompakt SUV Modelinin Tanıttı

Kia XCeed’de 1.0 lt’lik ve 1.4 lt’lik turbo şarjlı benzinli motor seçenekleri olduğunu görüyoruz.Bu motor seçeneklerini zaten Ceed modellerinden tanıyoruz.

Bunlara ek olarak Ceed GT ve Proceed GT adlı performanslı versiyonlarında 1.6 lt’lik motor da XCeed’de sunuluyor.

1.0 lt'lik turbo benzinli ve 3 silindirli motor 120 bg güç ve 172 Nm tork üretiyor.

1.4 lt’lik turbo benzinli motor 140 bg güç ve 242 Nm tork üretiyor.

1.6 lt’lik turbo benzinli motorunda 204 bg güç ve 265 Nm tork üretiyor.

Ayrıca bu motor ünitelerinin yanında 1.6 lt’lik dizel ünite 115 bg güç ve 280 Nm tork üretiyor.Manuel şanzıman yerine otomatik DCT şanzıman tercih edilirse tork değeri 300 Nm’e yüksekliyor.

Bu dizel ünitenin daha güçlü versiyonu XCeed’de yer alacak ve o versiyon 136 bg güç ile 280 Nm tork sunacak.

XCeed’in giriş donanımı dışında 6 ileri manuel şanzımandan farklı olarak tüm donanım seçeneklerinde çift kavramalı ve 7 ileri otomatik DCT şanzımanın alınabilecek.

Kia 2020 yılında XCeed’e hafif hibrit bir versiyon ile plug-in hibrit bir versiyon eklemeyi planlıyor.

XCeed, Avrupa’da satışlarına gelecek birkaç içinde başlayacak.

Kia Ceed Modelinin Kompakt Crossover Versiyon Olan XCeed Tanıtıldı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle