Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Elektrikli Jaguar XJ Kameralara Yakalandı

Elektrikli Jaguar XJ Kameralara Yakalandı

İlk elektrikli otomobil adımını I-Pace ile atan Jaguar’ın, piyasaya erken bir giriş yaptığını söylemek mümkün. Günümüzde pek çok rakibinin 2019’da ilk hamlelerini attığını göz önünde bulundurursak bir kitle yakalama konusunda ortada bir avantaj olduğu görülmekte.

İngiliz üreticinin ikinci adım olarak planladığı parçanın ise 2020 Jaguar XJ merkezli olduğunu da bir süredir bilmekteyiz. Tanıtımının 2020’nin ikin yarısında olması beklenen otomobil ile ilgili beklentiler şekil almaya başlamışken, casus fotoğrafçılardan gelen ilk görseller testlerin son hızla devam ettiğini ortaya çıkarıyor.

İlginizi Çekebilir: Otomotiv Devi Hyundai Türkiye’deki Üretimi DurduruyorJaguar, Elektrikli XJ ile İddialı Geliyor

Kokpit dinamikleri ve tasarımıyla kardeşi I-Pace ile büyük oranda benzerlikler taşımasını beklediğimiz elektrikli yeni elektrikli Jaguar XJ modelinin teknik detayları da bizleri meraklandırıyor. Kısa süre önce güncellenen verilerle birlikte I-Pace’in 405 km’lik menzil düzeyine ulaşması, aslında XJ için de bir referans olarak görülebilir. Modelden gelen ilk fotoğraflar ise standart versiyona kıyasla aks mesafesinde artış olacağını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: Volkswagen T-Cross, 1.5 Benzinli Motor Seçeneğine Kavuştu

Bataryaların tabanda konumlanacağı yapı içinde özellikle diz mesafesinde elle tutulabilir bir değişimin olabileceğini söyleyebiliriz. İngiliz devin gerçekleştirdiği devasa yatırım ile üretim kapasitesi hedeflerinin de yüksek seviyede olduğu modelle ilgili tüm gelişmeler SIFIRARACAL.com sitesi üzerinde olacak.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

 

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement