Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Otomotiv Devi Hyundai Türkiye’deki Üretimi Durduruyor

Otomotiv Devi Hyundai Türkiye’deki Üretimi Durduruyor

Kore otomobil üreticisi Hyundai, Türkiye'de bulunan fabrikasında üretimine 1 aylığına durdurma kararı aldı. Üretim durdurma kararının iç piyasanın yanı sıra küresel duraklamadan dolayı alındığı belirtiliyor.

 

İlginizi Çekebilir: Hyundai Santa Cruz Sokaklarda Karşımıza Çıktı

 

Dünyaca ünlü otomotiv devi Hyundai, Türkiye'de Kocaeli’de yer alan fabrikasında üretimine 1 aylığına ara verecek. Güney Kore merkezli gazeteler Hyundai'nin İzmit üretim tesisinde ocak ve nisan aylarında şalter indireceğini yazıyor.Toplamda Bir Ay Üretim Yapılmayacak

Hyundai Assan, ilk olarak 20 Ocak 2020 ile6 Şubat 2020 tarihleri arasında 16 gün, 30 Mart 2020 ile 13 Nisan 2020 tarihleri arasında ise 14 gün toplamda 30 gün üretime ara verecek.

Bu üretimi durdurma açıklamasının ardından Hyundai Assan ile sınırlı kalmayacağı ve tedarik zincirindeki şirketleri de etkileyeceği konuşulmakta. Üretimi durdurma kararının iç piyasanın yanı sıra küresel duraklamadan dolayı da alındığı konuşuluyor.

Kore basının haberine göre, Hyundai Türkiye’nin Ankara’dan bu çalışma için ödenek talep ettiğini, bu kapsamda fabrika personelleri gelecek aylarda iki bölüm halinde 15 gün çalışıp 15 gün çalışmayacak. Personellerin çalışmadıkları günlerin ücretlerinin % 80’ini devlet karşılayacak.

 

İlginizi Çekebilir: 2020 Hyundai Tucson Nürburgring'de görüntülendi

 

Tüm haberlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm güncel sıfır araba fiyatlarını SIFIRARACAL.com sitesinden öğrenebilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement