Sıfıraraçal.com

Honda Civic Hatchback Manuel Şanzıman İle Türkiye’de!

Honda Civic Hatchback Manuel Şanzıman İle Türkiye’de!

COVID-19 salgınının pazarlara etkisi bir hayli ilginç bir hal almaya başladı. Avrupa'da büyük düşüşlere sebep olan salgın Türkiye'de ikinci el pazarının fiyatları şişirmesine neden olsa da diğer taraftan bu sektörde olumlu gelişmeler yaşandığını da belirtelim.

Bu gelişmelerden bir tanesi, durma noktasına gelen Avrupa pazarlarında atıl olarak bekleyen araçların Türkiye'de satışa sunulabilmesi durumu. Gümrük birliği kapsamında markalara büyük bir ek yük getirmeyen bu araçların bazıları daha önce Türkiye'de satılmış olsa da bazıları ilk defa ülkemiz pazarında yer alacak.

İlginizi Çekebilir: Volkswagen Golf 8 Alltrack Kameralara Boy Gösterdi

Peugeot'nun, daha önce ithalatını düşünmediği 155 beygir güç üretebilen 2008 modeli gibi Honda da daha önce sadece otomatik şanzımanla satışa sunacağını duyurduğu beş kapılı yeni Honda Civic modeline manuel şanzımanlı kardeş ekledi. Bu model, Avrupa'da zaten sunulmaktaydı.

Hatchback gövdede sunulan en üst donanım paketi olan Sport+ Güvenlik Paketi ile satılacak olan otomobilin fiyatı 205.000 TL olarak belirlenmiş. 1.5 litre hacimli, turbo beslemeye sahip benzinli motoru 182 beygir güç üretebilen otomobilin teknik verilerinde bazı güzel gelişmeler de bulunuyor.

Türkiye'de kataloglarda henüz yer almadığından Avrupa'da sunulan broşürler arasında yaptığımız incelemelere bakılırsa 2020 Honda Civic modeinin maksimum tork değerinde, CVT'li araca göre 20 Nm'lik bir artış olduğunu da görmek mümkün. 240 Nm'yi 1.900 ile 5.000 d/d arasında veren ünite maksimum gücünü de 500 d/d daha daha aşağıda vermesi ile dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir: Audi Q4 Sportback E-tron Tanıtıldı

6 ileri vitesli manuel şanzımanla 0'dan 100 km/s sürate ulaşma süresi 8.3 saniye olarak belirtilen modelin maksimum sürati de 200 km/s'ten 220 km/s'e yükselmiş durumda. Ayrıca resmi yakıt tüketim verileri karşılaştırıldığında CVT'li aracın 6.7 litre/100 km'sine karşılık manuel model 6.1 litre/100 km'lik performans olduğunu belirtelim.

Siz de sitemiz üzerinden Honda fiyat listesi ve diğer tüm markaların fiyat listesine ulaşabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Honda Civic Hatchback Manuel Şanzıman İle Türkiye’de! İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle