Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Audi Q4 Sportback E-tron Tanıtıldı

Audi Q4 Sportback E-tron Tanıtıldı

Audi Q4 Sportback E-tron Tanıtıldı

Alman üretici, yeni model yüzde yüz elektrikli SUV aracı Audi Q4 Sportback E-tron konseptini görücüye çıkardı.

İlginizi Çekebilir: Yeni 2021 Audi Q5 Modelinin Tanıtımı Gerçekleşti

Audi, 2025’e kadar 20 farklı elektrikli otomobil tanıtacağını daha öncesinde duyurmuştu. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen e-tron gelecek dönemde yeni kardeşlerine kavuşacak. 2021 yılında e-tron GT sedan ile genişletilecek yelpazeye dahil olacak modellerden birisi de konsept olarak tanıtıldı.

Audi Q4 e-tron Sportback Görücüye Çıktı

Yine gelecek yıl yollarda olması beklenen sergi aracı, markanın üreteceği 7. EV olarak kayıtlara gemekte. 2019 yılında tanıtılan Audi Q4 e-tron konseptinin daha sportif versiyonu olarak söyleyebileceğimiz modelin ön ve arka yüzü daha hırçın. Tavan çizgisi biraz daha coupe havası veren model Porsche Macan, Mercedes-Benz GLC Coupe ve BMW X4 modellerinin ayarında olacak. Bu tasarım unsurları Sportback versiyonunun standart Q4 e-tron modeline göre 0.01 daha iyi bir hava sürtünme katsayısı (0.26) sunmasını sağlamış.

Yeni Audi Q4 Sportback E-Tron Standart E-Tron Tadında

Diğer e-tron modellerinde görmüş olduğumuz sahte "ızgara" hem Q4 e-tron'a hem de piyasada yer alan e-tron'a çokça benziyor. İnce LED farlar ise temel aldığı Audi Q4 modelini andıran aracın üretim versiyonu biraz daha e-tron tadında. Arka yüzde boydan boya uzanan LED stop lambası ise artık bir Audi klasiği diyebiliriz.

Yeni Audi Q4 Sportback E-Tron Kabinde Virtual Cockpit Düzenine Sahip

İç mekanda ise Audi'nin Virtual Cockpit ismi verilen düzenini görüyoruz. Boyutu 12.3 inç olan dokunmatik ekran ön tarafın merkezine konumlandırılırken devasa dijital gösterge paneli direksiyon simidinin hemen arkasına yerleştirilmiş. Geri dönüştürülmüş malzemeler ise metal trim parçalarının ve deri döşemenin yerine geçmiş.

Audi Q4 Sportback E-Tron Sınıfının En Geniş İç Hacmine Sahip

Audi yetkililerinin açıklamasına göre yeni Q4 e-tron Sportback, sınıfının en geniş iç hacmine sahip olacak. Aks mesafesi 2.774 mm olarak duyurulan modelin tabana düz şekilde konulan bataryası gayet iyi baş ve diz mesafesinin yakalanmasını sağlamış durumda.

Audi Q4 Sportback E-Tron 0’dan 100’e 6,3 Saniyede Çıkıyor

MEB platformu üzerine inşa edilen yeni Audi Q4 e-tron Sportback gücünü 82 kWh kapasiteli bataryanın beslediği iki adet elektrik motorundan almakta. Birisi önde, diğeri ise arkada bulunan ünitelerden arkada olan 150 kW (204 beygir) verirken önde tarafta bulunan 75 kW (102 beygir) gücünde. Toplamda 306 beygir güç sağlayan Audi Q4 e-tron Sportback 0’dan 100 km/h’e 6,3 saniyede ulaşırken maksimum 180 km/h hızla seyredecek.

Yeni Q4 Sportback E-Tron %80 Şarj Doluluğuna Yarım Saatte Ulaşıyor

Avrupa ülkelerinin yavaş yavaş kullanmaya geçtiği WLTP normlarına göre 450 km menzil sağlayan Audi Q4 e-tron Sportback modelinin ilk aşamada sunacağı en yüksek kapasiteli şarj imkanı ise 125 kW. Bu koşulda aracın bataryası boşken % 80 doluluğa sadece yarım saatte ulaşabilecek.

İlginizi Çekebilir: 2021 Audi RS3 420 bg Güç İle Mi Geliyor?

Audi, daha önce de söylediğimiz gibi bu konseptin üretim versiyonunu 2021 yılında piyasa sürecek sifiraracal.com’u takipte kalın.

Audi Q4 e-tron Sportback modelinden haberdar olduğumuza göre güncel Audi 2020 fiyat listesini sitemiz üzerinden inceleyebilir muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Audi modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle