Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yerli Otomobilde Çok Konuşulacak Detay

Yerli Otomobilde Çok Konuşulacak Detay

Aralık ayının son haftası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da yer aldığı törenle Gebze'deki Bilişim Vadisi'nde görücüye çıkan yerli otomobil son olarak ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı CES'de mobilite şirketlerinin temsilcileri karşısında görücüye çıktı.

Asfalta iniş tarihi 2022 olarak belirlenen SUV ve sedan şeklindeki bu iki model tüm kesimler tarafından tam not aldı. Araç tanıtıma çıkar çıkmaz içeriden ve dışarıdan çok sayıda ön sipariş alarak satışa çıkmadan kendini de kanıtlanış oldu.

İlginizi Çekebilir: Bugatti, Yeni Hiper Otomobilini Üstü Örtülü Olarak Gösterdi

Ülkemizde Gebze'deki lansman sonrasında aracın üretileceği fabrikanın kurulacağı il belli oldu. 5 bine yakın insanın doğrudan çalışacağı 20 bin kişiye ise dolaylı olarak iş imkanı sağlayacak olan fabrika otomotivin başkenti diye tabir edilen Bursa'nın Gemlik ilçesindeki askeri arazi üzerine kurulacak. 1 milyon m2 alana kurulacak fabrikanın önümüzdeki günlerde temelleri atılacak.

400 BEYGİR, 500 KM MENZİL, 30 DAKİKADA ŞARJÜretildiği ilk andan itibaren elektrikli ilk ve tek SUV araç olarak ifade edebileceğimiz yerli otomobil 15 sene içerisinde 5 model olarak asfalta inecek. İlk 2 senede SUV modellerle başlayarak akabinde 2 yıl içinde C segment sedanın üretimine başlanacak olan yerli modelin isminin bu yıl ortasına kadar açıklanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: BMW X2 Modelinin Plug-in Hibrit Versiyonu X2 xDrive25e Tanıtıldı

200 beygir ve 400 beygirlik iki opsiyonla gelecek olan model sahaya inecek olan yerli otomobil 500 kilometre menzil ve hızlı şarj ile 30 dakikanın altında dolum süresi ile bizleri karşılayacak.

Siz de sitemiz üzerinden yerli otomobil üle ilgili tüm güncel haberleri takip edebilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement