TOGG Girişimcileri Görücüye Çıkıyor

17 Haziran 2022 Cuma

 

Türkiye’nin yerli araç üretiminde önemli rol oynayan TOGG girişimcileri daha önce Mobilite Hızlandırma Programı kapsamında bazı kurslara katılıp yoğun eğitimler almıştı. Mobilite Çalışma Grubu ve Togg mentorları tarafından 47 girişim, programdan kabul almıştı. Türkiye’de mobilite ekosisteminin gelişmesini destekleyip ilerletmek ve bu alanda faaliyet gösteren girişimcilere eğitim programı uygulandı. Projeyi geliştiren ve daha iyi bir yere gelmesinde katkı sunan girişimcilere eğitim ve mentorluk vermek için Mobilite Hızlandırma Programı yapıldı. Bu programa başvuru aşamasında yaklaşık 850 girişimciden talep geldi. Bilgilerini ve sahip oldukları yetenekleri geliştirmek isteyen çok sayıda girişimci teknoloji açısından önemli gelişmeler kaydedilmesine yardımcı olacak bu eğitim projesi ile ellerindeki kaynakları da değerlendirme imkanı buldu. Türkiye’nin mobilite alanında ciddi çalışmaları olan, projeleri destekleyen ve bu alanda hizmet veren küresel teknoloji markası TOGG ile Türkiye’nin teknoloji ve inovasyon merkezi Bilişim Vadisi katkıları ile mezuniyet düzenlendi. Programa Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank da katıldı. Son gün programı başarı ile tamamlayan 10 girişimci sahne alarak bazı tanıtımlar yaptı. Girişimler, yatırım fonlarına ve potansiyel müşterilerine girişimlerini tanıtıp yatırım almaya çalıştı. Böylece projeler fikir aşamasında kalmayarak daha da geliştirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu firma ve merkezlerin katkıları ile ortaya çıkan bu programda 6 Nisan’dan 14 Haziran’a kadar 8 haftalık yoğun bir eğitim programı uygulandı. Mobilite Hızlandırıcı Programı’nda; başvuru yapan 850 kişi arasından seçilen 10 girişimci kendi alanında en iyisi olmak ve teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmek amacı yoğun eğitim ve mentorluk programında eğitim almak için can atıyordu.  

Türkiye’nin önemli teknoloji üssü olan Bilişim Vadisi ile hazırlanan bu ortaklık sayesinde yerli otomobil üretiminde de farklı bir ivme yakalanabilir. Girişimcilerin başvuru yaparken bile birbirleri ile yarıştığı bu program daha en başında girişimcilerin takdirini kazandı. Öyle ki 14 Haziran’da yapılan mezuniyet törenine çok sayıda kişi de katılmış oldu. Mobilite Hızlandırma Programı’nda eğitim alan girişimcilerin mezun olması şöyle dursun TOGG ve Bilişim Vadisi girişimciler ile yatırımcıları birleştirmek için oldukça iyi bir fırsat ve Türkiye’de ciddi misyon da yükleniyor.

8 hafta boyunca yoğun eğitim ve mentorluk programı ile kendilerini geliştirmeye çalışan bu girişimcileri vadide bulunan Ar-Ge firmaları eğitti. Öyle ki; alanında uzman ve en iyi niteliğe sahip kişiler mobiliteden büyük veriye, blok zincirinden siber güvenliğe, yapay zekadan oyunlaştırmaya, hafif malzemelerden sürdürülebilirliğe, akıllı şebekelerden enerji çözümlerine dair pek çok konuda eğitim verdi. 14 Haziran’da yapılan mezuniyet sayesinde de TOGG girişimcileri görücüye çıkmış oldu. Aldıkları eğitimler yanında çeşitli faaliyetlerde de boy gösterecek olan bu kişilerin yakın zamanda yeni projeler ile gelmesi de mümkün.

Program yatırımcılara eğitim desteği sağlamanın yanında final gününde yatırımcıları ve girişimcileri de bir araya getirdi. Ürünlerin teknoloji düzeylerinin artırılması girişimler hakkında operasyonel süreçler ile teknoloji hazırlık seviyelerinin artırılmasına da gündemdeydi. Girişimcilerin ürünlerinin test edebilmesi için uygulama platformları kuruldu ve buralarda erişim sağlandı. Potansiyel müşteriler ve yatırımcılar için yapılan bu görüşmeler sayesinde ileride çok farklı bir inovasyon süreci de görmek mümkün.  
Dünya otomotiv devleri içerisinde uzun zaman sonra yerini alacak bir firmanın hayalini kurarken bu firmaların içinde Türk firmasının da olması ayrıca umut verici. Türkiye’nin otomobil tarihçesine bakıldığında ilk defa 1960 yılında Devrim adı verilen araç ile piyasaya çıkmaya çalışması ve maalesef bu sürecin bir şekilde tamamlanamaması milletçe hepimizi üzmüştü. Çok uzun süredir yerli arabaya dair açıklamalarda bulunulması ve TOGG SUV ile TOGG Sedan modellerinin üretimi için gerekli çalışmalar yapıldı ve seri üretim için hazırlanıyor. Teknoloji ve bilimin izinde ilerleyerek hem dışa bağımlılığı azaltmak hem de girişimcilere inovasyon ile eğitim bakımından destek sağlamak için oluşturulan TOGG girişimcileri sayesinde daha iyi zamanlar yaşayacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

TOGG Girişimcileri Görücüye Çıkıyor İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Yerli otomobil Yorumları

Danyal Cankı
25.05.2022
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
bekliyouz. alalım inşaallah.
Misafir
17.05.2022
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
2017 model var elimde 4 yıldır kullanıyom yakıtı çok iyi hiç yakmıyor şindi yenisiyle değişeceğim
Misafir
09.04.2022
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
Hele bir çıksın alırız tabii alabilirsek yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı
Misafir
11.01.2022
Yerli otomobil TOGG Sedan için yapılmış
Bende ucuz olursa teklif vermeyi planlıyorum.Sonuçta Kendi Malımız.
Misafir
22.11.2021
Yerli otomobil TOGG Sedan için yapılmış
Bu araba Pininfarina K350 aynısı.
Misafir
22.11.2021
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
Bu araba Pininfarina K350 aynısı
Misafir
13.10.2021
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
fabrikası bitmemiş daha
Misafir
02.10.2021
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
%100 yerli olsa ve tüm parçalar yerli üretilse fiyatı en az 300 bin tl den aşağı olmaz. Ama %100 yerli değilde %51 yerli olacağından ve parçalar dışarıdan dolar euro kuruna endeksli olacağından en az 600 bin tl bekliyorum. Devlet şu şartlarda bu aracı 300 bine satsa zararına satar. Biraz mantık lütfen. Avrupa araçları pahalı değil, bizim kur ve ötv miz pahalı. Yoksa adamlar son model arabaları kdv dahil 25 bin dolara veya euroya satıyor.
Misafir
01.10.2021
Yerli otomobil TOGG Sedan için yapılmış
araba güzel fiyatı uygun olursa alabiliriz
Misafir
25.09.2021
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
yav kardeşler arabalar bitti bu kadar Bİ TT İ
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle