2022 Model TOGG Sedan Özellikleri İle Tahmini Satış Bedeli

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Türkiye'nin Otomobili TOGG Sedan Modelin Özellikleri

Türkiye fabrikalarında birçok otomotiv devinin araçlarının bir kısmı ya da tamamı üretiliyor. Ancak bu araçların hepsi Asya, Avrupa ve ABD gibi ülkelerin yerli araçları olduğundan bu firmaların modelleri yerli otomobil statüsünde bulunmuyor. Bu zamana kadar birçok defa yerli otomobil üretimine ilişkin çalışmalar yapılmış olsa da çoğu farklı nedenlerden dolayı rafa kalkmak durumunda kaldı. Bu araçlar kelimenin tam anlamı ile ciddi özellikleri olan araçlardan olabilecekken hep bir engel ile karşılaşıldı. Tüm dünya ülkelerinin çoğu kendi marka ve modeline sahip araçlar üretme konusunda ciddi çalışmalar yapıp önemli aşamalar kaydettiği için Türkiye bu konuda oldukça geri kaldı. Buna rağmen kendi yerli otomobilini üretmeye başlayan Türkiye, 2022 model TOGG SUV serisinin ardından 2022 model TOGG Sedan aracı ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 model TOGG Sedan aracının henüz resmi lansmanı yapılmadı. Tasarım çalışmaları hala devam eden bu ilk seri üretim yerli araç şimdiden çok fazla merak ediliyor. Elektrikli araçlara yönelen global otomobil piyasalarında ilginin de arttığı böyle bir zamanda ilk yerli elektrikli Sedanın üretilmesi son derece değerli bir çalışma. Türkiye otomobil piyasasında elektrikli araçlara olan ilginin de arttığı düşünüldüğünde bu aracın tamamen elektrikli motor ünitesine sahip olarak üretilecek olması ayrıca takdir edilmesi gereken bir başarıdır. Eğer sizler de tamamen elektrikli bir sedan arıyor iseniz, 2022 model TOGG Sedan aracı tam da size göre olabilir. Geniş tasarımı ve ihtişamlı görünümü ile göze hitap eden bu araç, ortaya koyacağı motor performansı ile de tatmin edici olacak gibi duruyor. İster günlük işlerinizde isterseniz de bir aile aracı olarak kullanabileceğiniz 2022 model TOGG Sedan aracında aradığınız birçok özelliği bulabileceksiniz. Dediğimiz gibi aracın henüz tasarım aşaması tamamlanmadığı ve seri üretime geçmediği biliniyor. Bu nedenle zaman zaman açıklanan kısmi özellikler ile bu aracı tanımaya çalışıyoruz. Fakat şunu söylemek gerekirse tasarım aşamasından itibaren görselliği ve performansı üst seviyelere çıkarmak için çalışan mühendisler bu konuda gayet başarılı olmuş görünüyor.

Yerli Otomobil TOGG SUV model Hakkında Öne Çıkanlar

2022 model TOGG Sedan aracı tamamen elektrikli olma ve sıfır karbon emisyonu özelliği ile karşımıza çıkacak. Bu özelliği sayesinde hem doğa dostu bir tasarıma sahip olurken hem de daha sessiz ve pürüzsüz bir sürüş konforu sağlayacak. Ayrıca elektrikli motor ünitesine sahip olması nedeniyle de yakıt tasarrufu konusunda kullanıcılarını memnun edecek gibi duruyor. Tamamen elektrikli motor ünitesine sahip olan bu araçta kullanılan üst düzey bataryalar sayesinde tek dolum şarj ile yaklaşık olarak 500 kilometrelik menzile ulaşması hedefleniyor. Ayrıca tamamen 2022 model TOGG Sedan aracında tek tip motor olmayacak. Yapılan açıklama ve alınan duyumlara göre birden fazla motor seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan bu araç, kullanıcılarına arzu ettikleri performansı verecek.

2022 model TOGG Sedan aracı tamamen elektrikli olsa da daha dengeli ve daha güçlü bir yapıya kavuşması için dört çeker sistemine sahip olacak şekilde tasarlanıyor. Bu dört çeker özelliği sayesinde aracın daha dengeli bir yapıya kavuşması sağlanıyor. Bu özelliğinin yanı sıra dört çeker sistemine sahip olan araç, zorlu ve engebeli yol koşullarında da daha konforlu ve daha güvenli bir sürüş imkanı ortaya koyuyor. Bu dört çeker özelliği sayesinde sedan aracının içinde olsanız da kendinizi arazi aracı içersindeymiş gibi güvende hissedebileceksiniz.

2022 model TOGG Sedan aracının performans özellikleri de dikkat çekiyor. Özellikle 400 beygir gücüne sahip olan elektrikli motor ünitesine sahip araç ile istediğiniz ve beklediğiniz motor performansına ulaşmanız çok da zor olmayacak. Bu 400 beygir gücüne sahip olan motor ünitesi sayesinde 100 kilometre hız sınırına 4.8 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabileceksiniz. Bu süre elektrikli motor ünitesine sahip araçlar açısından son derece iyi kabul edilen bir süre diyebiliriz.

2022 model TOGG Sedan aracında birden fazla kaporta renk seçeneği bulunacak. Bu sayede bu sayede birçok kullanıcı kendi zevkine uygun rengi seçerek kendisini daha mutlu hissedebilecek. Ayrıca bu renk seçeneklerinin yanı sıra 2022 model TOGG Sedan aracında birden fazla donanım paketi bulunacak. Bu donanım paketleri sayesinde her kullanıcı kendi stilini aracına yansıtabilecek. Tasarım anlamında da kullanıcılara farklı opsiyonların sunulması bekleniyor. Eğer beklenildiği gibi kullanıcılara hem şekil olarak hem de performans olarak bir opsiyon sunulur ise her kullanıcı kendi stilini aracına yansıtabilecek. Sedan araçlar genelde günlük aktiviteler ile aile aracı olarak kullanılıyor. Bu durumda araç iç konfor son derece önemli bir hal alıyor. 2022 model TOGG Sedan aracında araç içi yaşam alanı hem geniş olacak şekilde tasarlanıyor hem de konfor ve eğlence amaçlı birçok farklı tasarım ile teknoloji birlikte kullanılıyor. Bu özellikler sayesinde hem sürücüler hem de yolcular daha keyifli ve daha konforlu yolculuklar yapabiliyor. Sürücüler açısından sürüş keyfini arttırmak amacıyla da birçok özelliğini bulunması bekleniyor. Bu özelliklere ek olarak kullanılacak olan süspansiyon sistemi, dokunmatik multimedya ekran, farklı özelliklere sahip gösterge paneli ile daha kaliteli sürüş gerçekleştirme imkanı sunuluyor.

2022 model TOGG Sedan elektrikli aracı yüzde 80 şarj dolum oranına 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabiliyor. Bu sürenin ideal olacak şekilde kısa olması sizlerin daha rahat yolculuklara çıkmanızı sağlayacak. Ayrıca araç sahip olduğu geniş bagaj alanı ile de ön plana çıkıyor. Geniş bagaj alanının yanı sıra sahip olduğu 5 kapılı özelliği ile farklı bir tasarıma bürünen bu araç Tesla Model 3'ü anımsatıyor. 2022 model TOGG Sedan araçlarına, donanım paketlerine ve versiyonlarına ilişkin fiyat bilgisi henüz resmi olarak paylaşılmadı. Fakat alınan duyumlara göre 2022 model TOGG Sedan aracının 600 bin TL civarında bir başlangıç satış fiyatına sahip olması bekleniyor.

 Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

2022 Model TOGG Sedan Özellikleri İle Tahmini Satış Bedeli İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Yerli otomobil Yorumları

Danyal Cankı
25.05.2022
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
bekliyouz. alalım inşaallah.
Misafir
17.05.2022
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
2017 model var elimde 4 yıldır kullanıyom yakıtı çok iyi hiç yakmıyor şindi yenisiyle değişeceğim
Misafir
09.04.2022
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
Hele bir çıksın alırız tabii alabilirsek yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı
Misafir
11.01.2022
Yerli otomobil TOGG Sedan için yapılmış
Bende ucuz olursa teklif vermeyi planlıyorum.Sonuçta Kendi Malımız.
Misafir
22.11.2021
Yerli otomobil TOGG Sedan için yapılmış
Bu araba Pininfarina K350 aynısı.
Misafir
22.11.2021
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
Bu araba Pininfarina K350 aynısı
Misafir
13.10.2021
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
fabrikası bitmemiş daha
Misafir
02.10.2021
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
%100 yerli olsa ve tüm parçalar yerli üretilse fiyatı en az 300 bin tl den aşağı olmaz. Ama %100 yerli değilde %51 yerli olacağından ve parçalar dışarıdan dolar euro kuruna endeksli olacağından en az 600 bin tl bekliyorum. Devlet şu şartlarda bu aracı 300 bine satsa zararına satar. Biraz mantık lütfen. Avrupa araçları pahalı değil, bizim kur ve ötv miz pahalı. Yoksa adamlar son model arabaları kdv dahil 25 bin dolara veya euroya satıyor.
Misafir
01.10.2021
Yerli otomobil TOGG Sedan için yapılmış
araba güzel fiyatı uygun olursa alabiliriz
Misafir
25.09.2021
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
yav kardeşler arabalar bitti bu kadar Bİ TT İ
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle