Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Zirveden Önce Son Rötuşlar Volvo S60 T8 Plug-in Hybrid Asfalta İnmeye Hazır

Zirveden Önce Son Rötuşlar Volvo S60 T8 Plug-in Hybrid Asfalta İnmeye Hazır

Zirveden Önce Son Rötuşlar Volvo S60 T8 Plug-in Hybrid Asfalta İnmeye Hazır

Polestar paketinden önce tercih edilebilecek en güçlü opsiyon olarak satışa sunulan Volvo S60 T8 Plug-in Hybrid, yepyeni donanım paketleri ile lanse edildi.

Volvo Amerika’da faaliyete geçirdiği yeni üretim tesisi ile birlikte aynı dönem içerisinde tanıtımını gerçekleştirdiği Volvo S60, 2019 model yılıyla birlikte üçüncü nesline kavuştu.

Dizel seçeneği bulunmayan ilk Volvo otomobili olarak da tarihe geçen yeni S60, süreç içindeki gelişim sürecine ise devam etmekte.

 

İlginizi Çekebilir: 2021 Volvo XC90 Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

 

Tanıtıldığı ilk anda ürün gamındaki çeşitliliğiyle ilgili bilgilerin verildiği yelpazenin satış sürecine artık T8 paketininde dahil olduğunu öğreniyoruz.

Hali hazırda 250 bg’lik T5 ile sunulmakta olan Volvo S60, üst seviye kombinasyonla beraber 390 bg güç ve 400 Nm tork aktarabilecek.2.0 lt’lik benzinli motorun tek başına yaklaşık olarak 300 bg güç ürettiği bu birliktelikte 8 ileri otomatik şanzıman ve dört tekerden çekiş sistemi aktarma dinamiklerinde başrolü oynuyor.

Bu aracın 0’dan 100 km/h’a çıkması sadece 4,6 saniye sürüyor. Volvo’nun performans konusundaki beklentiler karşısında kendinde fazlası ile emin olduğunu söyleyebiliriz.

Volvo S60 T8 Plug-in Hybrid hakkında öne çıkanlar ise şöyle

2019 yılı ile birlikte hibrit otomobillerindeki zayıf elektrik menzili klişesi de artık yavaş yavaş değişmeye başlıyor.

Mercedes ve BMW gibi otomobil üreticilerde henüz emekleyerek olsa da ileri taşınmaya başlayan rakamlar, Volvo S60 T8’de kullanım dinamiklerine göre 50 ile 60 kilometre aralığında seyrediyor.

Kullanıcıların saf elektrik modun da erişebileceği maksimum hız ise 180 km/s olarak limitlendirilmiş.T8 ile beraber donanım paketlerini de daha ileriye taşıyan otomobil üreticisi Volvo, R-Design ve Inscription Plus gibi donanım seçeneklerinide kataloga dahil etmeye hazır.

Performans odaklı olan bu pakette; aşağıya doğru çekilmiş yükseklik değeri, 20 inçe kadar yükseltilebilen özel tasarım jant seti ve deri koltuklar ön planda yer alıyor.

Inscription Plus donanım paketiyle birlikte ise ahşap başta olmak üzere daha klasik donanımların yer aldığı kombinasyon araca dahil ediliyor.

 

İlginizi Çekebilir: Volvo dizel araç üretimini durduracağını duyurdu

 

Yurt dışı fiyatının yaklaşık olarak 60 bin 500 dolardan alıcı bulan T8 paketini, 46 bin dolarla T5 paketi takip ediyor olacak. Önümüzdeki günlerde ise 415 bg ile ailenin en güçlü üyesi T8 Polestar Engineered’ı göreceğiz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement