Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Volvo S60 T8 Plug-in Hybrid Yola Çıkmaya Hazır

Volvo S60 T8 Plug-in Hybrid Yola Çıkmaya Hazır

Polestar paketi öncesinde seçilebilecek en güçlü seçenek olarak satışa sunulan Volvo S60 T8 Plug-in Hybrid, yeni donanım paketleriyle lanse edildi.

İlginizi Çekebilir: 2019 Skoda Octavia Resmi Teaser’ları Paylaşıldı

Volvo’nun Amerika’da faaliyete geçirdiği yeni üretim tesisiyle beraber aynı dönem içinde tanıtımını gerçekleştirdiği yeni Volvo S60, 2019 model yılıyla birlikte üçüncü jenerasyonuna kavuştu. Volvo markasının ilk dizel seçeneği olmayan otomobili olarak da adını yazdıran 2020 Volvo S60, süreç içindeki gelişim sürecine de devam etmekte. Tanıtıldığı ilk anda ürün gamındaki çeşitliliğiyle ilgili bilgilerin verildiği aralığın satış sürecine artık T8 paketini de ekleme vakti geldi. Hazırda 250 beygirlik T5 ile sunulan Volvo S60, ileri seviye kombinasyonla beraber 390 beygir güç ve 400 Nm torku asfalta aktarabilecek. 2.0 litrelik benzinli motorun tek başına yaklaşık olarak 300 beygir güç ürettiği bununla beraber 8 ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi aktarma dinamiklerinde yükü omuzlarına alıyor. Aracın 0’dan 100’e hızlanmasını 4,6 saniye olarak belirten Volvo’nun performans tarafındaki beklentileri karşılayacağını ve kendinden emin olduğunu söyleyebiliriz.2019 yılı ile birlikte hibrit otomobillerdeki zayıf elektrik menzili söylentileri de yavaş yavaş değişmeye başlamakta. Mercedes ve BMW gibi üreticilerde de az da olsa ileri taşınmaya başlayan rakamlar. S60 T8’de kullanım dinamiklerine oranla 50 ile 60 kilometre aralığında belirleniyor. Kullanıcıların saf elektrik modunda ulaşabileceği maksimum sürat değeri ise 180km/s olarak sınırlandırılmış durumda. T8 ile birlikte donanım paketlerini de ileri seviyeye götüren Volvo, R-Design ve Inscription Plus gibi opsiyonları da kataloğa dahil etmeye hazırlanmış.

Performansa önem verilen bu pakette aşağıya çekilmiş yükseklik seviyesi, 20 inçe kadar yükselen özel tasarlanmış jant seti ve deri koltuklar dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor. Inscription Plus ile birlikte ise ahşap başta olmak üzere daha basit donanımların ön planda olduğu kombinasyon araca eklenmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: Hyundai Veloster Off-Road Versiyonunu Duyurdu

Yurt dışında yaklaşık 60.500 dolardan piyasaya sunulan T8 paketini, 46.000 dolarla T5 paketi takip edecek gibi gözüküyor. Gelecek aylarda 415 beygirle ailenin en donanımlı ve en güçlü üyesi olan T8 Polestar Engineered’i karşımızda görmeyi bekliyoruz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement