Sıfıraraçal.com

Elektrikli Volvo C40 Dinamik Yüzünü Gösterdi

Elektrikli Volvo C40 Dinamik Yüzünü Gösterdi

Elektrikli Volvo C40 Dinamik Yüzünü Gösterdi

Volvo ve markanın tüm hayranları için 2021 yılının en önemli günlerinden biri geldi çattı. İsveçli üreticinin yeni ürünü olan Yeni Volvo C40 Recharge modelinin örtüsü tamamen kaldırıldı. 2030’dan itibaren içten yanmalı motorlara veda edecek olan üretici, gelecekte portföyünün bel kemiklerinden biri olacak %100 elektrikli Yeni C40 Recharge'dan büyük başarılar bekliyor.

İlginizi Çekebilir: Volvo Cars, Hedefine Bir Adım Daha Yaklaşıyor

Volvo’nun "elektriklendirme" projesinin ilk ayağı olan Volvo C40 Recharge, XC40 modelinin dinamik kardeşi olarak nitelendirilmekte. X takısını düşürerek daha çok coupe benzeri bir tasarım detaylarına kavuşan yüksek sürüşlü EV, genç kullanıcılara hitap edecek gibi duruyor.

Elektriklenme Projesinin İlk Ayağı Volvo C40

Ancak Yeni C40’a yakından baktığımızda bu iki model arasındaki asıl değişiklikler ortaya çıkıyor. Volvo'nun "pixel teknolojisi" olarak adlandırdığı yeni far takımını kullanan 2021 Volvo C40, ön tamponunda da önemli yenilikler var. Volvo XC40 Recharge modelinde karşımıza çıkan geleneksel sis farlar, yeni modelde yatay olarak yer almış.

Her iki EV arasındaki en büyük benzerlik ise teknik detaylar oluyor. Volvo C40'ın yüksekliği 7 cm oranında azaltılırken, eni ve boyunda çok küçük değişiklikler yaşanmış. Ancak asıl problem, coupe tasarımıyla hasar alan baş mesafesi olacak gibi duruyor. Yine de Volvo mühendisleri bu tasarıma rağmen bagaj kapasitesini korumayı başarmışlar.

Yeni Volvo C40 Teknik Özellikleri

Volvo XC40 ve Volvo C40 arasındaki en büyük benzerlik güç seçenekleri olacak. Tıpkı abisinde olduğu gibi çift motorlu AWD bir kurulumla gelecek olan 2021 C40 Recharge, 408 beygir güç ve 660 Nm tork değerleri üretebilecek. 0’dan 100 km/s’e ivmelenmesini 5,0 saniyenin altında tamamlayan otomobil, maksimum 180 km/s’e ulaşıyor.

EPA testlerine göre aracın 78 kWh'lık pili tam tamına 338 km menzil sunuyor. WLTP testleri ise menzili 420 km olarak ölçülmüş. Diğer yandan Volvo, uzaktan güncellemeler sayesinde daha çok menzil ve hızlı şarj sisteminin getirileceğini duyurdu.

Ancak 11 kW'lık standart şarjla yetinecek kullanıcılar, otomobili 8 saatte şarj etmek zorunda kalacak. Şuan için 150 kW'lık hızlı şarj desteğine sahip olan Volvo C40, bu sistemle de 40 dakikada % 80 şarj dolumuna ulaşıyor.

Volvo, C40 Recharge'ın üretimine Belçika'daki üretim fabrikasında başlayacak. 2025 yılı gelmeden İsveçli üreticinin logosunu taşıyan 5 EV model daha piyasada olmuş olacak.

Volvo 2021 Fiyat Listesi

Tamamen elektrikli Volvo C40 modeli hakkındaki gelişmelerden sitemiz üzerinden Volvo fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Düşündüğün model hakkında detaylı bilgi için hemen fiyat teklifi isteyebilirsin.

Bu haberi okudun mu?

Volvo S60 Ülkemize Geliyor!

 

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Elektrikli Volvo C40 Dinamik Yüzünü Gösterdi İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle