Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yeni Volkswagen T-Cross Coupe 2020’de Gelecek

Yeni Volkswagen T-Cross Coupe 2020’de Gelecek

Yeni Volkswagen T-Cross Coupe 2020’de Gelecek


Alman otomotiv devi Volkswagen’in crossover bombardımanı devam ediyor.

2019 yılının ilerleyen aylarında Volkswagen T-Roc Convertible’ın tanıtımına hazırlanan firma, crossover modelleri üzerindeki çalışmalarını da tüm hızıyla devam ettiriyor.

İlginizi Çekebilir: Yeni Nesil Volkswagen Golf GTI İlk Kez Görüntülendi

Volkswagen Tiguan’ın altına yerleşecek Tarek isimli yeni bir model planlayan Alman firma, I.D. Crozz’ın testlerine de sürdürüyor. Firmanın, I.D. Crozz’un ardından birkaç yıl sonra daha büyük I.D. Roomzz modelinin sunulması bekleniyor.

Görünüşe göre Volkswagen’in serilerine bir yeni SUV modeline daha yer var.

İspanyol dergisi Motor.es’e paylaşımına göre Volkswagen, yarı kompakt olan T-Cross modeline bir “coupe” versiyonu eklemek istiyor.

Bu da Vw’nin otomobilin tavanını ve arka sütununu keskin bir görünüm yakalamak için daha eğimli hale getireceği anlamına gelmekte.

Halen T-Cross Coupe’nin casus fotoğraflarını görmüyor olsak da, modelin 2020 yılından önce de ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Standart olan crossover modeline göre daha premium bir görünüşe sahip olacağı tahmin edilen otomobilin gövdesinin altında ise muhtemelen önemli bir farklılıkta sunmayacak.

Crossover modeli, Volkswagen Grubu’nun MQB A0 mimarisi üzerine yerleştirilecek.

Bundan dolayı 1.0 lt’lik ile 1.5 lt’lik benzinli ve 1.6 lt’lik dizel motorlarla birlikte DSG şanzıman ve ön tekerlekten çekiş sisteminin olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: VOLKSWAGEN Yatırım için Türkiye’yi Seçti

Bu aracın bir hibrit versiyonunun gelmeyeceği ise daha öncesinde firmanın küçük araç üretim şefi Andres Kruger tarafından açıklanmıştı.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement