Sıfıraraçal.com

Yeni Crossover Vw Taigo Günyüzüne Çıktı

Yeni Crossover Vw Taigo Günyüzüne Çıktı

Volkswagen’in Avrupa pazarındaki crossover ailesi her geçen gün büyümeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 Volkswagen Golf Fiyatı ve Versiyonları

Segmentteki her bir boşluğu değerlendirmeyi başaran Alman üretici, bu defa da T-Cross ve T-Roc modellerinin arasına yerleşecek bir model ile karşımızda çıkıyor. Brezilya'da yıllardır Nivus ismiyle satışa sunulan modele biz Avrupa'da "Taigo" adıyla sesleneceğiz.

Yeni Volkswagen Taigo Boyutları

4260 mm uzunluğa, 1750 mm genişliğe ve 149 mm yüksekliğe sahip olan Yeni Volkswagen Taigo; boyut olarak Vw T-Roc modelinden biraz küçük, Vw T-Cross modelinden ise birazcık büyük. Aks mesafesi 2566 mm’ye uzanan model, standart T-Cross'u geride bırakarak LWB versiyonunun ardında kalıyor. Volkswagen T-Roc modelinin her versiyonu ise, iki aks arasında yeni kardeşinden daha fazla mesafe sunuyor.

Volkswagen Taigo Tasarımı

Yeni Taigo'yu temelinde Vw T-Cross'un yakışıklı alternatifi olarak nitelendirebiliriz. Volkswagen'in coupe vari tavan hattı olarak tanımladığı tasarım detaylarına yer veren model, genel anlamda Güney Amerika'daki kardeşini anımsatıyor. Görsellerde yer alan model, Vw Taigo'nun R-Line versiyonudur.

Yeni Vw Taigo'nun Nivus ile olan benzerliği iç mekanda da devam ediyor. Ancak Volkswagen, Avrupalı kullanıcılara özel bazı tasarım değişiklikleri mevcut. Örnek verecek olursak klima kontrol ayarları direkt olarak Tiguan ve Arteon'dan kopya çekilmiş lakin Nivus'a göre çok daha oturaklı bir ön konsol yer alıyor. Yine de Polo ya da T-Cross kullanan okuyucularımızın, iç mekanda çok fazla yabancılık çekmeyeceğini söylemek mümkün.

Volkswagen Taigo Teknik Özellikleri

Sadece önden çekişli versiyonuyla satışa sunulacak 2021 Volkswagen Taigo'nun motor seçeneklerinde de benzinli versiyonlar yer alıyor. İlk basamaktaki 1,0 lt’lik üç silindirli motor ünitesi 95 beygir ve 110 beygir güç üretebilen seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulacak. Daha güçlü arayanlara 1,5 lt’lik dört silindirli motor ünitesi 150 beygir güç çıkışıyla geliyor. Ayrıca 5 ileri veya 6 ileri manuel şanzımanla, otomatik düşünenlere de 7 ileri DSG ile tercih edebilirsiniz.

Matrix LED farlar ve ikinci seviye otonom sürüş desteği gibi donanım özellikleri standart olarak sunulacak. Yeni aracın opsiyon listesinin de bir hayli kalabalık olduğunu görüyoruz. Volkswagen'in B segmentinde yer alan bir crossover için bol bol ekipman sunacağını da anlayabiliyoruz.

Volkswagen Fiyat Listesi

2022 yılında Türkiye pazarında satışa sunulacak Volkswagen Taigo hakkında bilgi sahibi olduğumuza göre sitemiz üzerinden Volkswagen fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Diğer tüm otomobil kampanyalarına göz atabilirsiniz. Ayrıca düşündüğün model hakkında detaylı bilgi için hemen fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

Volkswagen ve Tesla’nın Elektrikli Araç Rekabeti

Yeni Crossover Vw Taigo Günyüzüne Çıktı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle