Sıfıraraçal.com

Vw Golf R 320 Beygir Güçle Gün Yüzüne Çıktı

Vw Golf R 320 Beygir Güçle Gün Yüzüne Çıktı

Vw Golf R 320 Beygir Güçle Gün Yüzüne Çıktı

Otomobil kullanıcılarının merakla beklediği Yeni Volkswagen Golf R tanıtıldı.

Alman üretici Volkswagen, sekizinci jenerasyona taşıdığı Golf modelinin örtüsünü geçtiğimiz Ekim ayında kaldırmıştı. O günden bu yana Yeni Golf’ün GTI, GTD, Alltrack ve Variant versiyonlarının da örtüsünü kaldıran marka, en sona Golf Ailesinin reisi Golf R'ı bıraktı. Vee merakla beklenen o gün geldi.

İlginizi Çekebilir: Volkswagen Golf TGI Tanıtıldı

Vee Karşınızda Yeni Volkswagen Golf R

İlk bakışta çok ciddi ve agresif bir ön tasarıma sahip Volkswagen Golf, R ailesine özgün ön tamponu ve splitter'ı ile dikkat çekmekte. Otomobil çalıştığı anda iki farı birbirine bağlayan uzun LED şerit hemen devreye giriyor.

18 inç alüminyum jantları mavi fren kaliperleriyle süsleyen Volkswagen, mat krom renk tonundaki dikiz ayna kapaklarıyla da genel tasarımda hoş bir kontrast yaratmış. Opsiyon tarafında ise 19 inç jantlar ve piste uygun slick lastikler yer alıyor.

Arka tarafta ise parlak ve siyah dokunuşları kullanmaya tercih eden Yeni Vw Golf R, çift çıkışlı egzoz sistemiyle de gereken mesajı vermekte. Eğer otomobilinizi bir üst sıraya taşımak isterseniz modeli yaklaşık 7 kg hafifleten Akrapovic egzoz sistemi de opsiyon listesinde bulunuyor.

Yeni Volkswagen Golf R Çok Güçlü

Bugüne kadar üretilen en güçlü Volkswagen Golf R unvanına sahip bu araç, EA888 kod adındaki 2,0 lt’lik TSI ünitesinin en kuvvetli versiyonunu kullanmakta. Eski halefinden tam 20 beygir daha fazla güç üretebilen bu ünite toplam çıkış gücünü 320 beygir güce ve 420 Nm torka değerlerine yükseltmiş durumda.

Gerçekleşen bu güç, Alman markanın 4Motion ismini verdiği sistem ile dört tekere aynı anda iletilebiliyor. Ancak Vw mühendisleri bu teknolojiye R-Performance Tork Yönlendirme Sistemini de dahil ederek gücün arka sağ ve sol tekerleklerine farklı şekillerde dağıtılmasını da sağlamış. Vw Golf kullanıcıları bu aracı 6 ileri vitesli manuel ya da opsiyonel olarak 7 ileri vitesli DSG otomatik şanzıman ile de tercih edilebilecek.

Bu adaptif tork yönlendirme sistemi aynı zamanda da sürüş modlarına göre şekillenebiliyor. Vw Golf R'da seçebileceğiniz Comfort, Sport, Race ve Individual adlı 4 mod yer almakta.

Yarış moduna aldığımız zaman otomobil motor sesini arttırarak içinde bulunduğunuz modelin kimliğini tekrar belirtiyor. Bu modda ayarlanabilir olan iki moddan biri de artık hot hatch'lerin olmazsa olmazı haline gelen Drift seçeneği. Ancak bu Drift Modunu açmak için önce bilgi eğlence sistemindeki uyarıyı onaylamalısınız.

Race modunun içerisinde yer alan bir diğer seçenek ise tamamen Nürburgring parametrelerine göre ayarlanmış bir biçimde. Special adlı bu mod otomobilin Yeşil Cehennem'in asfaltına daha da uygun bir hale gelmesi için sağlanıyor.

Yeni jenerasyon Golf R'ın süspansiyon sistemleri de tamamen güncellenmiş. Halefine göre yere yaklaşık 20 mm daha yakın olan otomobilin süspansiyonları da % 10 oranında sertleştirilmiş durumda.

Volkswagen Golf R Teknoloji Harikası

İç mekandaki standart Volkswagen Golf 8 modelinin izlerini taşıyan sportif model, 10 inç’lik dokunmatik bilgi eğlence sistemine sahip ve Volkswagen'in Digital Cockpit Pro ismi verilen dijital gösterge paneliyle standart olarak geliyor.

Dijital gösterge paneli seçtiğiniz sürüş moduna göre temasını değişebilmekte ve araç hakkındaki yararlı bilgileri de kontrol altında tutmanızı sağlamakta. Ayrıca gösterge paneli yarış pistleri için kullanılabilecek bir "tur süresi" moduna da sahip durumda.

Sportif koltuklar ve koltukların baş bölgesinde işlenmiş R logolarına sahip olan yaşam alanı, dış tasarımda kullanılan renkleri farklı şekillerde karşımıza çıkartıyor. Kullanıcılar dilediği zaman siyah Nappa deri ve karbon fiber elemanları da otomobilin içerisine dahil edebilecek.

Direksiyonun üzerinde yer alan vites kulakçıkları genişleyen Volkswagen Golf R, sürüş modlarını değiştirmenize olanak tanıyan havalı bir "R" tuşuyla beraber gelecek. Bu "R" logosu otomobilin pedallarında, paspaslarında ve kapı panellerinde de görmekteyiz.

Volkswagen Fiyat Listesi

Yeni Volkswagen Golf R modeli hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Volkswagen fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Binlerce sıfır otomobil modelleri seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Elektrikli Volkswagen ID.3 Euro NCAP’tan Tam Not aldı

Vw Golf R 320 Beygir Güçle Gün Yüzüne Çıktı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle