Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Vw’nin En Yeni Modeli Taos İle Tanışın

Vw’nin En Yeni Modeli Taos İle Tanışın

Vw’nin En Yeni Modeli Taos İle Tanışın

Alman üretici Volkswagen ürün gamında ciddi değişiklikler yapıyor. Özellikle global pazarlardaki ürün çeşitliliğini sınırlandırıp maliyet kısmak isteyen marka, böylece en çok satan modeli Vw Golf'ü Kuzey Amerika pazarından çekmişti.

İlginizi Çekebilir: Makyajlı Volkswagen Tiguan Ülkemize Ayak Bastı

Her zaman "daha büyüğünü" isteyen Amerikalı kullanıcılar, Taos ismi verilen bu yeni model ile yollarına devam edecek.

Yeni Volkswagen Taos Çok Ucuz

Alman markanın otomobilin başarısına inandığını söyleyerek başlayalım. Volkswagen'in dünya genelinde en çok satan modelini, dünyanın en büyük pazarlarının birinden geri çekme kararının arkasında da bu inanç yatmakta. Giriş seviyesi Volkswagen Tiguan'ın 25 bin dolardan başlayan fiyatlar ile satıldığı ülkede Yeni Volkswagen Taos, abisinin hemen altına yerleşerek daha uygun bir fiyata satılacak.

Yeni Taos MQB Platformu Üzerine İnşa Edilecek

Yeni Taos için MQB platformunu kullanan Alman üretici, boyut olarakta anlamında da Golf ve Tiguan arasına yerleştirmiş. 4470 mm uzunluğunda olan Taos, Tiguan'dan tam 2 cm daha kısa. 2680 mm’lik aks aralığıyla geniş bir iç mekan vadeden aracın 800 lt gibi oldukça yeterli bir bagaj alanı var. Koltuklar kapandığında ise bu alan 1878 lt’ye çıkıyor.

Yeni Volkswagen Taos İç Mekan Özellikleri

T-Roc ve Tiguan modellerinin tek bir potada eritmeyi başaran Volkswagen, bu hareketiyle ortaya tanıdık bir otomobil çıkmasını sağlamış. Far takımları ve ızgarası geleneksel Alman damgası taşıyan araç, Arteon'dan ödünç alınmış detaylarla. İç mekanda ise bizleri Golf dokunuşları bekliyor. Dijital gösterge panelinin hemen yanında konumlandırılan 8,0 inçlik bilgi eğlence sistemi, bu bölüme dinamik bir görüntüye büründürmüş.

İlginç bir şekilde Volkswagen Taos'un güvenlik departmanına yeterli ağırlığı vermediğini fark ediyoruz. Otomatik acil durum freni gibi günümüzde standart olarak karşılanan güvenlik ekipmanlarının birçoğu, opsiyon listesine eklenmiş.

Yeni Volkswagen Taos Donanım Özellikleri

Opsiyonel olarak tercih edilebilecek IQ.Drive güvenlik sisteminin içinde kör nokta asistanı, şerit takip asistanı, ön çarpışma uyarı sistemi, otomatik far ve adaptif cruise control gibi donanım özellikleri mevcut. Fiyat konusunda ise rakiplerinin altında kalmak isteyen yeni Taos, opsiyon listesinde bu sistemin işaretlenmesiyle rekabetçi yapısını kaybedebilir.

Güvenlik konusunda sınıfta kalan Taos'un iç mekanı ise beklenende çok daha teknolojik. Belirli donanım seçeneklerinde Digital Cockpit ismi verilen sistemin standart olarak geleceğini açıklayan Volkswagen, yüksek donanım seçeneklerinde dijital gösterge panelinin 10,3 inçe kadar büyüyeceğini ifade etmekte. Taos, kablosuz şarj desteğini de standart donanım özellikleri arasına eklemiş.

Yeni Volkswagen Taos Teknik Özellikleri

Volkswagen Jetta'da kullanılan EA211 kodlu dört silindirli 1,5 lt’lik turbo motor ünitesini kullanan Taos, 158 beygir güç ve 250 Nm tork değerlerine sahip. 8 ileri vitesli otomatik şanzımanla eşleşen araç, standart olarak önden çekişli olarak geliyor. Kullanıcılar AWD opsiyonunu tercih ederse şanzıman da 7 ileri DSG seçeneğine dönüşebiliyor.

Volkswagen 2020 Fiyat Listesi

Yeni Volkswagen Taos modeli hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Volkswagen 2020 fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Volkswagen modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

VOLKSWAGEN CRAFTER'IN İKİ YENİ SEÇENEĞİ GÖZ ÖNÜNE SERİLDİ

Vw’nin En Yeni Modeli Taos İle Tanışın İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle