Sıfıraraçal.com

Volkswagen Taos’un Amerika Kıtası İçin Üretilecek Versiyonu Tanıtıldı

Volkswagen Taos’un Amerika Kıtası İçin Üretilecek Versiyonu Tanıtıldı

Volkswagen Taos’un Amerika Kıtası İçin Üretilecek Versiyonu Tanıtıldı

Volkswagen kısa süre önce Taos adlı yeni SUV modelini piyasaya sürdü. Amerika için geliştirilen bu model, Tiguan modelinin bir alt modelidir ve firmanın ürün gamında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Vw’nin En Yeni Modeli Taos İle Tanışın

Volkswagen Taos Eski Volkswagen SUV’lere Benzetildi

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da Vw Tiguan modelleri uzun aks mesafeli satıldığı için kompakt SUV modelleri arasındaki boşluk daraltıldı. Elbette "Normal Tiguan bu açığı neden çözemiyor?" Diye sorarsanız, bu sorunun cevabının bizde olmadığını söyleyebiliriz. Volkswagen'in artık Amerika Birleşik Devletleri'nde Golf modellerini satmayacağı, ancak Taos'un bu boşluğu doldurmasını umduğu da belirtilmelidir.

Volkswagen Taos’un son tanıtım haberinde aracın Amerikan versiyonunun görsellerine yer verdik. Otomobil, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'nın yanı sıra Brezilya gibi Latin Amerika ülkelerinde de satılacak. Bu makalede, Taos'un Latin Amerika versiyonunun resimlerine yer veriyoruz.

Volkswagen Taos’da Gözle Görülen Farklılıklar

İlk bakışta arabanın Latin Amerika versiyonunun da Kuzey Amerika versiyonundan biraz farklı olduğunu fark ettik. Örneğin ön tamponun farklı alt kısmı ile tüm tamponun tasarımı arasındaki fark, ön panjur boyunca uzanan ve farları birbirine bağlayan LED hatları vb. Detaylar anında araba sevdalılarının dikkatini çekti.

Volkswagen Taos’un Diğer SUV’lerden Farkı

Aracın içi, ABD ve Kanada versiyonları ile aynıdır. Bu iç tasarım, Çin'de satılan Tiguan modeline çok benziyor. Taos modellerinin genellikle Tiguan'ın kopyaları olduğu söylenebilir. Büyüklüğü açısından Tiguan'dan sadece birkaç santimetre büyüklüğü vardır.

Volkswagen Taos’un Motor Seçenekleri

Yeni Taos'un Kuzey Amerika versiyonu ile Latin Amerika versiyonu arasındaki en büyük fark kaputlarının altındadır. Çünkü Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da Volkswagen bu arabanın kaputunun altında 1.5 litrelik yeni bir TSI motor kullansa da, araba Brezilya ve diğer Latin Amerika ülkelerinde eski 1.4 TSI motor ile satılacak. 1.5 TSI ünitesinin Kuzey Amerika versiyonu 160 beygir üretirken, Latin Amerika Taos 1.4 TSI motoru 150 beygir olacaktır.

Volkswagen Taos Amerika Kıtası İçin Nerede Üretilecek

Volkswagen, Meksika'nın Puebla kentindeki fabrikasını Kuzey Amerika yani ABD ve Kanada'daki Daws Motors’a Taos üretmek için çalıştıracak. Latin Amerika ülkeleri için hazırlayacağı Taos’un ise Arjantin fabrikasında üretileceğini açıkladı. Otomobilin satışlarının 2021 başlarında başlayacağı söyleniyor.

Volkswagen 2020 Fiyat Listesi

Yeni Volkswagen Taos modeli hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Volkswagen 2020 fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Volkswagen modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Volkswagen Golf GTI Clubsport İle Tanışalım

Volkswagen Taos’un Amerika Kıtası İçin Üretilecek Versiyonu Tanıtıldı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle