Sıfıraraçal.com

Volkswagen ID.4 Arazi Yarışına Giriyor

Volkswagen ID.4 Arazi Yarışına Giriyor

Volkswagen ID.4 Arazi Yarışına Giriyor

Elektrikli SUV model Volkswagen ID.4 son zamanlarda gündemden hiç düşmüyor.

Yavaş yavaş bayilerde yerini almaya başlayan ve kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplayan elektrikli Volkswagen ID.4, tüm bunlara ek olarak geçtiğimiz günlerde "World Car of the Year" yani "Dünyada Yılın Otomobili" ödülüne layık görüldü.

İlginizi Çekebilir: Sürpriz Bir Şekilde Volkswagen Talagon Ortaya Çıktı

 

Elektrikli Volkswagen ID.4 Arazi Yarışı Etkinliğine Katılacak

Alman marka Volkswagen bugün de ID.4 isimli elektrikli SUV modelinin National Off-Road Racing Association (NORRA) isimli arazi yarışı etkinliğine katılacağını açıkladı. Meksika'da gerçekleşen bu arazi yarışı etkinliğinin gerçekleşme tarihi ise 25-29 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

Volkswagen bu yarışta kullanacağı elektrikli ID.4'ün 1st Edition donanım versiyonunda arkadan itişli ve 82 kWh bataryalı bir otomobil olduğu belirtilmekte.  Volkswagen ID.4 arazi yarışlarına özel olarak hazırlayan şirket ise Rhys Millen Racing olmuş. Otomobilin direksiyonu başında ise ünlü yarış pilotu Tanner Foust bulunacak.

Volkswagen ID.4 Arazi Koşulları İçin Hazırlandı

Volkswagen ID.4’ün resimlerini incelediğimizde arazi süspansiyonlarının ve yarış otomobili kokpitinin modele entegre edildiğini görmekteyiz. Otomobilin yükseklik değeri de normalinden 5 cm kadar yükseltilmiş ve lastikleri R18 255/70 şeklinde büyük arazi lastikleri ile değiştirilmiş. Arazi kullanımı için aracın bataryalarına ve farklı yerlerine birçok ek koruma parçası da yerleştirilmiş.

Volkswagen'in bu otomobille başarı yakalayıp yakalamayacağı şimdilik bilinmiyor ancak markanın Baja arazi yarışlarındaki başarıları ispatlanmış durumda. Hatta ve hatta NORRA Mexican 1000 isimli bu yarışların 1967 yılında düzenlenmiş ilkinin Volkswagen tarafından Beetle modeli üzerine hazırlanmış bir otomobille kazanılmış olduğu da belirtilmekte.

Volkswagen ID.4 Zorlu Arazi Koşullarında Nasıl Performans Sergileyecek

Yarış güzergahına baktığımızda toplam mesafenin 1836 km olduğu ve bu menzilin 1437 km'lik kısmının arazi olduğu kaydediliyor. Bu da elektrikli ID.4'ün bu yarış sırasında birden çok kez şarj olması gerektiği anlamına gelmekte. Otomobilin arkadan itişli seçeneği için belirtilen menzil değeri 400 km şeklinde.

Ancak yarış koşullarında otomobilin bu değeri tutturmasının imkansız olacağını düşünebiliriz. Bundan dolayı en az 6 kez şarj edilmesi gerekecek gibi duruyor. Otomobilin yarış sırasında şarjı için Volkswagen ekibinin taşınabilir bir bioyakıt jeneratörü kullanacağı ve bu sistemin 50 kW kapasitesinde hızlı şarj yapacağı söyleniyor.

Volkswagen 2021 Fiyat Listesi

Elektrikli Volkswagen ID.4’ün arazi yarışı hakkında bilgi sahibi olduğumuza göre sitemiz üzerinden Volkswagen 2021 fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Binlerce sıfır otomobil modelleri seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

2021 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45’ten Performans Selamı

 

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin;

Twitter => twitter.com/sifiraracal

Facebook => facebook.com/sifiraracal

Youtube => youtube.com/c/sifiraracalcom

İnstagram =>  instagram.com/sifiraracalcom

Volkswagen ID.4 Arazi Yarışına Giriyor İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle