Sıfıraraçal.com

Volkswagen Golf TGI Tanıtıldı

Volkswagen Golf TGI Tanıtıldı

Volkswagen Golf TGI Tanıtıldı

Volkswagen Golf TGI doğal gazlı yakıt hücresine sahip seçeneği tanıtıldı.

İlginizi Çekebilir: Makyajlı Volkswagen Tiguan Ülkemize Ayak Bastı

Avrupa otomobil pazarının en tutumlu modeli olan Volkswagen Golf 8 satışa sunuldu. Vw Grubu şu anda Audi,  Skoda ve SEAT modellerinde sunmuş olduğu sıkıştırılmış doğal gaz yakıt hücresi ile beslenen motor seçeneklerini 8. jenerasyonu Golf ile yeniden Volkswagen markasına da kazandırdı.

Volkswagen Golf TGI Teknik Özellikleri

1,5 lt’lik turbo beslemeli motor ünitesinden 131 beygir güç, 200 Nm de tork üreten Vw Golf 8 TGI modelinin bu verileri, altyapısını ve sıkıştırılmış doğal gaz düzenini paylaştığı Audi A3 Sportback g-tron ve yeni Skoda Octavia G-Tec  modelleri ile tıpatıp aynı.

Temel olarak doğrudan enjeksiyon sistemine sahip 1,5 lt’lik TSI motoru ile aynı olsa da TGI amblemli ünitede bir dizi değişiklikler var. Yakıt aktarım sisteminin tamamen elden geçirilen bu motor, Otto çevrimi ile çalışan benzinli kardeşinden ayrı olarak doğal gaza daha uygun olan Miller çevrimini kullanmakta. Böylece 12,5:1 sıkıştırma oranına sahip olan TGI motor ünitesi hem daha yüksek verimde çalışabiliyor hem de daha düşük karbon dioksit emisyonu sunuyor.

Volkswagen Golf TGI Tam Dolum Depoyla 400 KM Gidiyor

WLTP normlarına göre Volkswagen Golf TGI modelinin 115 lt’lik doğal gaz tankı araca 400 km civarında erişim mesafesi sağlıyor. Doğal gazın bitmesi durumunda yolda kalınmaması adına ise araca 9 litrelik de bir benzin deposu eklenmiş.

100 km mesafede yaklaşık olarak 4,1 - 4,3 kg arasında CNG (sıkıştırılmış doğal gaz) yakan yeni Golf TGI'ın km’deki karbon salınım değeri ise 111 - 117 gr arasında değişmekte. Doğal gazın kilosunun 1 euro (günümüz kuruna göre yaklaşık 9.39 TL) olduğunu düşünürsek Avrupa pazarındaki Golf TGI sahipleri 100 km yolu sadece 4,1 ile 4,3 euro (38,57-40,45 TL) aralığında alacak.

Yeni Volkswagen Golf TGI Avrupa satışları HB gövde tipi için an başladı. Station wagon versiyonun ise kasım ayından itibaren satışta olacağı belirtiliyor.

Volkswagen Fiyat Listesi

Yeni Volkswagen Golf TGI modeli hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Volkswagen 2020 fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Volkswagen modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Volkswagen Golf GTI Clubsport İle Tanışalım

Volkswagen Golf TGI Tanıtıldı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle