Sıfıraraçal.com

Volkswagen Golf GTI Clubsport İle Tanışalım

Volkswagen Golf GTI Clubsport İle Tanışalım

Volkswagen Golf GTI Clubsport İle Tanışalım

Alman üretici Volkswagen, ikonik modellerinden 2021 Golf GTI Clubsport modelinin en yeni versiyonunu tanıttı.

İlginizi Çekebilir: Makyajlı Volkswagen Tiguan Ülkemize Ayak Bastı

Vw Golf 8 ailesi yeni ateşli modeller ile büyümeye devam ediyor. Bu defa da karşımıza çıkan model, Volkswagen Mk8 Golf GTI'ın en güçlü versiyonu olan 2021 Golf GTI Clubsport.

Volkswagen Golf GTI Clubsport Teknik Özellikleri

Tıpkı standart GTI modelindeki gibi yeni Volkswagen Golf GTI Clubsport'ta da 2,0 lt’lik 4 silindirli turbo benzinli motor ünitesi yer alıyor. Ancak GTI'daki motor ünitesi 245 bg güç ve 370 Nm tork üretirken, yapılan yenilikler sayesinde bu değerler GTI Clubsport versiyonunda 300 bg ve 400 Nm tork değerlerine çıkarılmış. Yapılan açıklamalara göre bu ekstra güç, daha büyük bir ara soğutucu, yeni Continental turbo şarj ve yeniden elden geçirilen ECU yazılımı ile mümkün kılınmış.

Yeni Vw Golf GTI Clubsport Otomatik Şanzımanla Geliyor

Yeni Volkswagen Golf GTI Clubsport, gücünü 7 ileri DSG şanzıman ile ön tekerleklere iletmekte. Volkswagen yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre 0’dan 100 km/s’e hızlanması 6 saniyeden daha kısa süren modelin maksimum hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılmış. Ayrıca GTI Clubsport versiyonundaki vites aralıklarının GTI'dakine göre daha kısa olduğu kaydediliyor.

Yeni Golf GTI Clubsport’un Şasi ve Süspansiyonunda Yenilikler

Yeni Volkswagen Golf GTI Clubsport versiyonunun şasi ve süspansiyon sisteminde de bir dizi yenilikler var. Örnek verecek olursak; GTI modelindeki elektronik dinamik diferansiyel kilidi 'XDS' yerine 'VAQ' ismi verilen farklı bir diferansiyel kullanılmış. İki diferansiyel arasında mekanik bir farklılığın olmadığını yeni bir yazılıma sahip olduğunu ve sürüş modlarına göre ayarlanabildiği ifade edilmekte.

Volkswagen Golf GTI Clubsport, daha iyi bir yol tutuşu ve daha iyi performans için yere 10 mm daha yakınlaşmış ve ön tekerleklerin pozitif kamber açısı bir miktar daha artırılmış. Bunun yanı sıra, yenilenen Dinamik Şasi Kontrol Sistemi dahilindeki sürüş modlarına 'Nürburgring' modu da dahil olmuş. Söz konusu olan bu mod, otomobilin dinamiklerini ünlü pistin koşullarına göre ayarlayıp optimum performansı sunmayı amaçlamakta.

Volkswagen Golf GTI Clubsport Tasarımsal Yenilikler

Volkswagen Golf GTI Clubsport'a tasarım olarak baktığımızda ise yeni ön lipe, gövde rengi bıçaklara ve büyük ızgaraya sahip ön tamponun oldukça dikkat çekici olduğunu görüyoruz. Yan tarafta ise standart olarak 18 inç, opsiyon olarak da 19 inç tercih edilebilen iki renkli jantlar arasında kırmızı kaliperler gözlerden kaçmıyor. Arka tarafta ise yuvarlak krom egzoz çıkışları, yeni difüzör ve spoyler parçaları dikkat çekmekte.

Volkswagen 2020 Fiyat Listesi

Yeni Volkswagen Golf GTI Clubsport modeli hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Volkswagen 2020 fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Volkswagen modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

2021 Vw Golf Yeni Jenerasyon İçin Alltrack ve SW Versiyonları Tanıtıldı

Volkswagen Golf GTI Clubsport İle Tanışalım İçin Görüşlerini Bildir
Gönder

Volkswagen Golf GTI Clubsport İle Tanışalım Yorumları

Misafir 21.10.2020
fiyatlar ne kadar

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle