Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Toyota MR2'nin Modern Versiyonu Öncelikli Değil

Toyota MR2'nin Modern Versiyonu Öncelikli Değil

En son 22 Ağustos 2019’da Porsche’den yardım alınarak geliştirileceği söylenen yeni Toyota MR2’den yeni bir haber geldi. Japon markanın Avrupa departmanında Satış Direktörü Yardımcısı olarak çalışan Matt Harrison, Autocar’a verdiği demeçte yeni MR2’nin şu anda “öncelik olmadığını” belirtti. Toyota, şu anda yeni nesil GT86’ya odağını çevirmiş durumda.

 

İlginizi Çekebilir: Yeni Volkswagen Golf Yurt Dışı Rakamları Açıklandı

 

Tetsuya Tada, şef tasarımcısı olduğu Supra’nın en tepede yer aldığı ve 3 modelden oluşan bir spor otomobil piyasası istediklerini söylemişti. Diğer iki araç ise fotoğraflarda gördüğünüz yeni Celica ve yeni MR2 olacak.

GT86’da birlikte çalışan Subaru ve hatta Porsche’yle ortak olarak geliştirileceği iddia edilen yeni MR2’nin elektrikli güç ünitesi kullanacağına dair iddialar da ortaya atılmıştı.Konuyu ele almışken şimdiki nesli gibi BRZ ile platform kardeşi olacak yeni GT86, Tada’nın söylediklerine göre yeni Supra’dan daha da iyi bir sürüş hazzı sunacak arkadan itişli bir coupe olacak. Yeni jenerasyonda kaput altında ise Subaru Ascent’te 260 bg güç üreten, 2.4 litrelik turbo beslemeli H4 motor konumlandırılacak.

 

İlginizi Çekebilir: 2020 Cadillac Escalade ESV, NY Otomobil Fuarı'nda Tanıtılacak

 

Söylentilere göre Subaru’nun SGP adlı platformu arkadan itişli araca uygun olmadığı için spor coupe çifti, Toyota’nın TNGA platformuna geçiş yapılacak. Her ne kadar öncelik söz konusu iki araçta olsa da onların da gelmesine hala yıllar var.

 

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement