Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Toyota Güncel TNGA Platformunu Duyurdu

Toyota Güncel TNGA Platformunu Duyurdu

Japon otomotiv devi Toyota TNGA adını verdiği yepyeni platformu ile firmanın birçok otomobil ve crossover modelinde kullanılıyor. Firma günümüzde de bu platformun GA-B adını verdiği yeni bir versiyonunu kullanıcısına duyurdu. Bu platformun GA-C versiyonu ise C-HR ve Corolla modelleri de kullanılmaya devam ediyordu. Kodlandırmadan da anlayabileceğiniz üzere GA-B adlı yeni versiyon, B segment modeller düşünülerek tasarlanmış durumda.

İlginizi Çekebilir: Yeni 2020 Nissan Juke Yepyeni Bir Tasarımla Geldi

Toyota TNGA platformunun GA-B adlı bu yeni versiyonu, aks mesafesi ve lastik izi ölçüsü gibi mesafelerin ayarlanmasına da olanak sağlıyor. Bu sayede Toyota markasının bu yeni platformu birden fazla kompakt modelde kullanılacağı şimdiden söylemek mümkün. Platformun detaylarına baktığımızda MacPherson tipinde ön süspansiyon sistemi ile torsiyon yaylı veya çok noktadan bağlantılı arka süspansiyon sistemine sahip olduğunu görmek mümkün.Toyota markası oturma pozisyonu itibari ile de GA-B platformunun dinamik bir sürüş sunacağını bizlere göstermişti. Ayrıca tekerlekler aracın uç noktalarına konumlandırıldığı için bu platformu kullanacak araçların iç mekan hacminin de eskiya kıyasla daha iyi olacağı gözleniyor. Bu yeni platformun resmi görüntülerinden de göründüğü üzere arka koltukların bulunacağı yerde geniş bir batarya paketine de yer berilmiş. Yani gelecek kompakt Toyota modellerinin hibrit veya plug-in hibrit versiyonlarla geleceklerini şimdiden öğrenmek mümkün.

Toyota markasının resmi duyurusu, bu yeni platformu hangi modellerin kullanacağını bizlere belirtiyor. Fakat bu platform yeni Toyota Yaris gibi modellerin kullanacağını tahmin etmek o kadar da zor değil. Ayrıca Toyota markasının Mazda ile ortak olarak kompakt bir şehir crossover modelini hazırlamakta olduğunu da biliyoruz. Bu yeni otomobiller diğerleri ile aynı platformu kullanacaktır.

İlginizi Çekebilir: Volkswagen Yeni Coupe Crossover Modelini Tanıtacak

Toyota markası ile ilgili tüm haberlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm güncel sıfır araba fiyatlarını SIFIRARACAL.com sitesinden öğrenebilirsiniz. Yine sitemiz üzerinden sıfır araç kampanyalarından haberdar olabilirsiniz. Sıfır araba modellerinin donanım özelliklerini, resimlerini, videolarını, renklerini ve kullanıcı yorumlarını inceleyebilir siz de kendi yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca sitemiz üzerinden tüm araba fiyatlarını öğrenebilir, araç karşılaştırması yapabilir, araba karşılaştırma hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement