Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Toyota GR Corolla 2023’te mi Gelecek

Toyota GR Corolla 2023’te mi Gelecek

Auto Express’in söylentilerine göre Toyota, Japonya’da ve Avrupa’da bayram havası yaratan yeni GR Yaris’in ardından daha büyük bir performans otomobili arayanlara da fırsat sunmaya hazırlanıyor. İngiliz merkezli derginin haberine baktığımızda Japon üretici Volkswagen Golf GTI, Ford Focus ST, Hyundai i30 N gibi makinelere kafa tutacak GR Corolla’yı 2023 yılında piyasaya çıkartacak.

 

İlginizi Çekebilir: ABD'de Toyota Yaris GR İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

 

Kaputunun atlında tıpkı GR Yaris’teki gibi 1.6 litrelik, üç silindirli turbo motorun yatacağı agresif Corollo’ya dair iddialar bir süredir etrafta dolanmaktaydı. Toyota’nın şef tasarımcısı Toshio Kanei, gelişim sürecinin başladığını ancak henüz planlamanın bitmediğini açıklamıştı. Ek olarak aracın hibrit motorla geleceği söylenmekteydi.Toyota, ABD’de Avrupa versiyonundan farklı bir Yaris sattığı için GR türevi piyasaya giriş yapmadı ancak Corolla Hatchback, dünya genelinde TNGA platformunu kullanıyor bu da GR Corolla’nın ABD’de de satılabilir olma ihtimalini gösteriyor.

 

İlginizi Çekebilir: Toyota Dünyada Liderliğini Sürdürüyor

 

Avrupa’da 261 bg güç ve 360 Nm tork üreten GR Yaris’in daha hafif emisyon verileri içeren Japonya’daki gücü 272 bg olarak açıklandı. 6 ileri manuel şanzıman ile gücünü dört tekerleğe birden ileten hot hatch, buna rağmen sadece 1280 kg ağırlığında ve 100 km/s hıza 5.5 saniyede çıkabiliyor. 2020’nin ikinci yarısında pazara sunulacak olan GR Yaris’in ağabeyini merakla beklemekteyiz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement