Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Avrupa Macerası Yeni Nesil Toyota Yaris İçin Başlıyor

Avrupa Macerası Yeni Nesil Toyota Yaris İçin Başlıyor

Avrupa Macerası Yeni Nesil Toyota Yaris İçin Başlıyor

Tasarımı kadar kullanıcı deneyimleri ile de yeni bir noktayı beraberinde getirecek olan Yeni Toyota Yaris, yakın zamanda Türkiye’de olacak.

İlginizi Çekebilir: Toyota Corolla GR SPORT Versiyonuyla Geldi

Yeni model yılının beraberinde dördüncü nesli kullanıcısıyla buluşacak yeni Yaris, beraberinde önemli gelişmeleri de getirmeye hazır durumda. 2020 Toyota Yaris modelini segmentinin en iddialılarından birisi olmak için önemli geliştirmeler sunan Toyota, hiç olmadığı kadar iddialı.

2020 Toyota Yaris TNGA-B Platformu Üzerine İnşa Edilen

TNGA-B adı verilen platform üzerine inşa edilen ilk model olarak da tarihe ismi yazdıracak olan 2020 Yaris, böylece 50 mm’lik aks mesafesi artışını da beraberinde getirmiş olacak. Kabin içindeki ferahlamayı doğrudan etkileyecek değişiklikler ile beraber bizleri tasarım olarak da çok agresif bir otomobil bekliyor.

Yeni nesil Toyota Yaris’te kullanılan yeni altyapının bir halefine göre ağırlık merkezi ve rijitlik gibi alanlarda da daha üst seviye dinamikler sunuyor olması da dikkat çekiyor.

Yeni Toyota Yaris Hibrit Yine Yollarda Olacak

Üretiminin Fransa’da bulunan tesislerde gerçekleştirilecek Toyota Yaris modelinin motor seçeneklerinde ise hibrit ünitesine yine yer verilmiş. Kaputun altındaki hibrit üniteye eşlik edecek yeni bir 1,5 lt’lik motora yer veren marka, 1,0 lt’lik üç silindiri de opsiyonlar arasında yer veriyor. Atkinson temelli olan hibrit makinenin içten yanmalı ayağı ise tek başına 80 bg güç üretirken, elektrikli üniteyle beraber bu değer 115 bg güce kadar esneklik gösterebilecek.

Yeni Toyota Yaris Daha İyi Dinamiklere Sahip

Yine Toyota tarafından yapılan vurgudaki yakıt tüketiminde % 20’ye varan iyileştirmeler fazlasıyla önemli. Yeni nesilin performans verileri de bu dinamiklerle ileriye taşınmakta. Resmi verilere göre 0-100 km/h’e hızlanması  9,7 saniyede ulaşan yeni bir model bizleri bekliyor.

İlginizi Çekebilir: Mekanın Sahibi Geri Döndü Yeni Corolla HB

Ek olarak elektrikli modda iken 130 km/s maksimum hıza kadar ulaşabiliyor. Yeni Toyota Yaris’in otomotiv pazarlarına göre değişmekle beraber 6 kademeli CVT ve manuel şanzıman seçenekleri ile sunulacağı da belirtelim.

Yeni Toyota Yaris modeli hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sifiraracal.com üzerinden güncel Toyota 2020 fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilir ve size özel fiyat tekliflerini toplayabilirsiniz.. Eee hadi tüm sıfır araç modelleri seni bekliyor.

Bu Haber İçin Görüşlerini Bildir
Gönder

Bu Haberin Yorumları

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle