Sıfıraraçal.com

TOGG Ne Zaman, Hangi Tarihte Çıkacak? Çıkış Tarihini CEO Açıkladı!

6 Aralık 2022 Salı

TOGG ne zaman çıkacak sorusu bir kez daha gündemi meşgul etmeyi başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Şubat ayında satışa çıkacağını ifade ettiği TOGG için Togg CEO’su Gürcan Karakaş'tan bir açıklama geldi. Karakaş, 2023 yılında 20 bin adet TOGG üretiminin gerçekleşeceğini ifade etti. İşte, TOGG hakkında detaylı bilgileri sizin araştırdık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TOGG Çıkış Tarihi, geçtiğimi günlerde netlik kazanmıştı. TOGG için CEO Gürcan Karakaş şu açıklamaları paylaştı:

Togg Ne Zaman Çıkacak?

“Kamunun 2030 yılına kadar alacağı araç adedi yapılan anlaşmalar gereği belli. Bizim önceliğimiz her zaman perakende yani tüketiciler olacak.” Bu arada, 2023’de üretilecek olan 20 bin adetin büyük çoğunluğu perakendeye teslim edilecek. 15 yılda toplam 30 bin adet satın alma taahüdü olan kamunun payı ise yılda ortalama 2 bin adetler civarında olacak.

Togg Satışı Nasıl Yapılacak?

“Şubat ayında ön siparişe açılacak. Bir internet adresi üzerinden başvurular alınacak. Talepler belirlenecek. Çekiliş mi? Önce başvuran mı? Sorusunun üzerinde çalışıyoruz. Belki her ikisi de olabilir.”

Togg Nedir?

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca Togg, Türkiye merkezli bir otomobil üretim şirketidir. Şirket, fikrî mülkiyet haklarına sahip olduğu ilk otomobil 29 Ekim 2022 tarihinde seri üretime geçmiştir.

Fikri ve sınai mülkiyet hakları yüzde 100 Türkiye'ye ait global bir marka olarak ortaya çıkmıştır. Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak amacı ile yola çıkan Togg'un seri üretiminin gerçekleştirileceği Gemlik Kampüsü'nün kısa bir süre önce açılış öreni yapılmıştır.

Togg Gemlik Kampüsü'nün açılış töreninde konuşan Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, “60 yıllık hayal gerçek oldu.” ifadelerini kullanmıştır.

Togg tesisinin açılış töreninde konuşan Togg CEO'su Gürcan Karakaş'ın ilk mesajlarından bir tanesi, cep telefonlarının zaman içinde başına geldiğinin otomobillerde de beklenmesi şeklinde oldu.

“Oyunun kuralları neyi gerektiriyorsa onu yaptık”

Bu nedenle otomobilden daha öte bir şey yapmak için yola çıktıklarını ifade eden Karakaş, “Oyunun kuralları neyi gerektiriyorsa onu yaptık.” ifadelerini kullandı.

İlk Etapta 100 Bin Araç Üretilecek

Gürcan Karakaş, Togg'un geçirdiği süreci ise şu şekilde özetlemiştir:

 “Akıllı cihaz nasıl serüven olarak başladı. 2018 yılında karakalem çizimlerle başladık sonra 3 boyutlu prototipini oluşturduk. Mayıs 2021'de geliştirdiğimiz ürünlerimizi denemeye başladık. Temmuz'da deneme üretimine başladık. Ülkemizin ve dünyanın en iyileriyle çalışarak akıllı cihazımızı geliştirdik. İlk etapta 100 bin ikinci etapta 175 bin araç üretebilecek şekilde tesisimizi tasarladık.”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise “Togg, tersine beyin göçüne önemli katkı sağladı.” ifadelerini kullanmıştır.

TOGG Üretim Tarihi Mart 2023 Olacak!

27 Aralık 2019 tarihinde Gebze'de Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirilen etkinlikte yerli otomobil ilk kez karşımıza çıktı.

Seri üretim için Gemlik'te 1 nokta 2 milyon kilometrekare alan üzerine dev bir fabrika inşa edildi.

İlk model C-SUV’un prototipleri robotlar aracılığı ile tasarlandı.

Yaklaşık 5 ay süreceği tahmin edilen güvenlik testlerinin ardından onay belgelerini alacak Togg için belirlenen üretim tarihi ise Mart 2023 olarak karşımıza çıkıyor.

Hedef 2030’da 1 Milyon Adet TOGG Üretmek

İlk etapta 17 ile 18 bin adet aracın satışa sunulması amaçlanıyor. Bu tarihte satışa çıkacak C-SUV araçların ardından 2 yıl sonra sedan modeli karşımıza çıkacak.

TOGG markasının bu modelini B-SUV ve C-MPV modelleri takip edecek. Hedef 2030 yılına kadar 5 farklı gövde tipinde 1 milyon adet elektrikli otomobil üretimi gerçekleştirmek olacak.

Siz de araç karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara tek bir tıkla göz atabilir ve dilediğiniz araçları anında karşılaştırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemiz üzerinde sıfır araç kampanyalarına yer verildiğini de belirtelim. Siz de tek bir tıkla sıfır araç kampanyalarına ulaşabilir ve anında size özel ve ücretsiz fiyat teklifi oluşturabilirsiniz.

 

TOGG Ne Zaman, Hangi Tarihte Çıkacak? Çıkış Tarihini CEO Açıkladı! İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Togg Yorumları

Misafir
16.01.2023
Togg C-SUV için yapılmış
fiyat tahminim 1,2m tl (90kwh batarya / orta paket)
Misafir
04.01.2023
Togg C-SUV için yapılmış
araç piyasaya sunuldu mu kiminle görüşebilirim çok beğeniyorum bu aracı
Misafir
28.11.2022
Togg C-SUV için yapılmış
Acil bir işin olunca şarjın bittiyse yarım saat şarj olmasını mı bekleyeceğiz
Misafir
25.11.2022
Togg C-SUV için yapılmış
elektrikli araçların güvenliklerin'den endişeliyim özellikle yangın lityum iyon piller nekadar güvenlilir , kibrit gibi yanıyorlar videolarını izledim
Misafir
24.11.2022
Togg C-SUV için yapılmış
Ben 22 senedir Volvo kullanıyorum Bu araçta en çok dikkatimi lase ve kapı koruma barları çekti Ekranda gördüğüm kadarı ile sağlamlıkta Volvoya taş çıkaracak ve herkes şaaşıracak diye düşünüyorum.İnşaallah Volvodan sonra nasip olur.Kaç yıldır yerli araç için arabamı değiştirmedim.Bakalım alabilecek iyiz
Misafir
15.11.2022
Togg C-SUV için yapılmış
700000 ile 800000 olur fiyatları cok güzel olur. Devletimiz bayramız ezanımız dinmesin hep boyle devam inşallah
Misafir
04.11.2022
Togg C-SUV için yapılmış
İnşallah nasip olur alırız da paşa paşa bineriz. Süper araba süper
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle