Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al

Tesla Model Y Test Sürüşü! Resmi Olarak Türkiye’de

18 Mayıs 2023 Perşembe

Uzun süredir çalışmalarını devam Tesla modelleri için Türkiye macerası resmi olarak başladı. İlk etapta tek bir otomobil ile Türkiye pazarında satışa sunulan doğuştan elektrikli Tesla Model Y alınır mı? Elektrik severler buraya.! Tesla Model Y otomobilini sizler için test ettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte Almanya’nın başkenti Berlin’de üretilen Tesla Model hakkında öne çıkan detaylar. Resmi olarak Türkiye pazarına giriş yapan Tesla ilk etapta kullanıcılarını beğenisine bildiğimiz üzere Model Y otomobilini sundu. Üstelik 2023 model Tesla Model Y, üç ayrı versiyonuyla elektrikli otomobil severlerin beğenisine sunuluyor.

Ülkemiz pazarında neden tek modelle yer alıyor diye soracak olursanız. Bunun sebebi geçmiş tarihe baktığımızda birkaç sene önce ABD’ye, geçtiğimiz aylarda da Çin'e uygulanan ek gümrük vergileri, diğer Tesla modellerinin üretildiği fabrikaları çok fire vermese de maalesef yaralamıştı.

Tesla ailesinin en küçük otomobilleri olan Model 3 ve Model Y. Ayrıca SUV karoserli Tesla Model Y olduğundan dolayı oldukça geniş bir iç hacim ve daha büyük bir bagaj alanı sunabiliyor. Bu da Türkiye pazarındaki otomobil kullanıcıları için güzel bir haber olarak nitelendiriliyor.

Tesla Model Y Hakkında Öne Çıkanlar

Test sürüşünü gerçekleştirdiğimiz çift motorlu, uzun menzilli Tesla Model Y bizleri etkilemeyi başarıyor. Üç versiyon arasında fiyat - performans olarak orta sırada yer alan aracın 533 km’lik menzil mesafesi de dikkat çekiyor.

75 kWh’lık kullanılabilir batarya kapasitesiyle toplamda 514 bg güç üreten bir çift elektrik motor ünitesine sahip olan Model Y, 217 km/s azami hıza ulaşmakta ve 0-100 km hızlanması ise 5,0 saniye sürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğlenceli bir sürüş keyfi sunan Tesla Model Y hakkından bizim anlatacaklarımız şimdilik bu kadardır. Ayrıca daha fazla detaya tüm teknik ve donanım özelliklere, videolara, kullanıcı yorumlarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Umuyoruz ki sizlerde Tesla Model Y otomobili deneyimlediğinizde çok beğeneceksiniz.

Tüm otomobil kullanıcılarına mutlu ve keyifli sürüşler dileriz..

Tesla Model Y Test Sürüşü! Resmi Olarak Türkiye’de İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Tesla Yorumları

Misafir
19.12.2023
Tesla Model Y için yapılmış
akıllı insan artık 1.5 fındık motor bmw merco almaz, gider bu arabayı alır. elon musk'a bak aynı fiyata 534 beygir sunuyor. acayip bir şey.
Misafir
06.05.2023
Tesla Model Y için yapılmış
Verdik siparişi bakalım :)
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle