2023 Suzuki Swift Yeni Tasarımı İle Karşımızda

9 Ağustos 2022 Salı

 

Suzuki markası birçok modeli ile hem Türkiye otomobil piyasasında hem de diğer piyasalarda ciddi satış seviyesine ulaşıyor. Genelde binek otomobil tarzında üretilen Suzuki modelleri, kimi zaman arazi aracı şeklinde de tasarlanarak kullanıcılar ile buluşuyor. Suzuki Swift modeli de uzun zamandır hayatımızda yer alıyor. Şimdilerde satışa sunulan Suzuki Swift modeli 2016 yılından itibaren Türkiye otomobil piyasasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Suzuki markası bilindiği üzere Japonya merkezli bir otomotiv devidir. Japon otomotiv devleri tarafından üretilen otomobillerin birçoğu küçük ve şirin bir tasarıma sahiplerdir. Bizim kültürümüzde olduğu gibi kalabalık aileler için üretilen aile araçları sınıfında yer almazlar. Buna rağmen şirin bir tasarımı ve kolay kullanımı ile çok fazla beğenilirler. Japon merkezli Suzuki firması 2016 yılından beri Swift modelini Amerika Birleşik Devletleri haricinde birçok global otomobil piyasasında satışa sunmuştu. Son 6 yıllık süreçte birçok otomobil piyasasında ciddi bir satış hacmine ulaşan Swift modeli, şirin ve küçük yapısına rağmen popülaritesini korumaya devam ediyor.

Suzuki firması uzun zamandır aramızda olan Swift modelinde değişikliğe gitmeye karar verdi. Daha önce Swift modelin tasarım anlamında geliştirileceğini açıklayan firma yetkilileri, global piyasalarda merak uyandırmıştı. Belli bir zaman önce Swift modelin yenileme çalışmalarına başlayan Suzuki firması, kısa süre içerisinde Swift modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni model Suzuki Swift’e YED kod adının verildiğini söyleyelim. YED kodlu yeni model Suzuki Swift aracında bir önceki modele nazaran daha gelişmiş imkanları sunulacak. Avrupa otomobil piyasası başta olmak üzere birçok otomotiv sektöründe güvenlik önlemleri seviyesi yükseltilmişti. Suzuki firması da bu güvenlik önlemleri seviyesine ulaşabilmek amacıyla HearTech platformunun değiştirilmiş bir versiyonunu kullanmaya hazırlanıyor. HearTech platformunda geliştirme çalışmaları yürütülen Suzuki Swift modeline ilişkin test sürüşleri de gerçekleştiriliyor.  Geçtiğimiz günlerde test sürüşlerinde geçen Suzuki Swift modelin prototipi yoğun makyaj altında kameralara yakalandı. 

Yeni model YED kod adlı Suzuki Swift prototipi yoğun kamuflaj altında kameralara yakalandığı için net bilgileri vermek çok zor. Buna rağmen Suzuki Swift modelinin mevcut var olan Swift’e nazaran daha şık bir görselliğe sahip olacağını söyleyebiliriz. Tüm kamuflaja rağmen yeni model Swift’in kaputunun daha pürüzsüz olduğu çok belli oluyor.  Aracın ön tarafında daha büyük ve daha gelişmiş LED farlar ilk göze çarpan ayrıntılar olarak karşımıza çıkıyor. Araç arka kapı kolları da artık geleneksel tasarımını devam ettiriyor. İlk üretildiği andan itibaren 3 farklı nesil ile karşımıza çıkan Suzuki Swift şimdi 4. nesil tasarımı ile yollara düşmeye hazırlanıyor.

4. nesil Suzuki Swift modelinin içine dair hiçbir ayrıntı kameralara yakalanmadı. Aracın arka tarafında ise bir dizi yenilenmiş far sistemi yer alıyor. Bu far sistemine ek olarak aracın arka tamponunda bazı reflektörler kullanılıyor. Yeni nesil Swift modeli şirin ve köze çarpan boyutlarına ilişkin bir değişiklik yaşamayacak gibi görünüyor. Hala eski kullanmışlı ve küçük ölçülü yapısını devam ettiren 4. Nesil Swift modelinde kullanılacak olan motor ünitesi merak ediliyor. Araçta kullanılacak olan motor ünitesine dair net bir bilgi bulunmuyor. Buna rağmen 4. Nesil Swift’in kaputunun altında 1.4 litrelik, hafif hibrit bir düzenek kullanılabileceği tahmin ediliyor.

4. nesil Suzuki Swift modelin tam olarak ne zaman tanıtılacağı da açıklığa kavuşmadı. Otoritelerin tahminlerine göre Toyota ve Suzuki işbirliğiyle üretilecek olan bir HEV versiyonunda önümüzdeki günlerde tanıtılacak. İlk etapta standart Suzuki Swift tasarımı piyasaya sürülecek. Daha sonra ise Swift Sport varyasyonunun standart modeli çıktıktan bir sene sonra görücüye çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2023 Suzuki Swift Yeni Tasarımı İle Karşımızda İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Suzuki Yorumları

Misafir
20.09.2022
Suzuki Swift Hibrit için yapılmış
İkinci eli zayıf. Sıfır alırsanız bu devirde bile değer kaybediyor. İlla bu arabayı alacağım diyorsanız biniciden satılık temiz bir tanesini iyice pazarlık yapıp alın. Sıfır alıp plakayı taktığınız an 50 bin lira düşüğüne bile zor satarsınız. Malum sitedeki ilanları araştırın dediğime hak vereceksiniz.
Misafir
20.08.2022
Suzuki Swift için yapılmış
Merhaba 165 binde 2008 1.3 4x4 almayı düşünüyorum yakıt ve parça bilgisi tecrübeli arkadaşlardan bilgi alabilir miyim ivedi?
Misafir
14.08.2022
Suzuki SX4 S-CROSS için yapılmış
2020 model 1.4 Turbo Elegance Suziki Sx4 Cross aracımı yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve daha önce 2016 model 1.4 S Turbo Suziki Vitara 4 x4 aracı 4,5 yıl kullanan biri olarak yorum yapıyorum. S cross vitaraya göre daha konforlu, iç malzeme kalitesi daha iyi, ses yalıtımı daha iyi yakıtı çok iyi şehir içi şehir dışı 5/3 şehir dışı sürüş olarak düşünebilirsiniz ortalamam 5.2 LT idi ve bu seviyeye vitarada hiçbir zaman ulaşamadım
Misafir
12.07.2022
Suzuki Jimny için yapılmış
İşte bu
Misafir
12.07.2022
Suzuki Jimny için yapılmış
Kral
Misafir
12.07.2022
Suzuki Jimny için yapılmış
Süper
Misafir
13.05.2022
Suzuki Jimny için yapılmış
Merhaba, 2012 otomatik modelleri için yorum yapabilecek var mı?
Misafir
08.03.2022
Suzuki SX4 S-CROSS için yapılmış
Fiyat öğrenmek istiylrum
Misafir
08.03.2022
Suzuki S-Cross için yapılmış
Fiyat öğrenmek istiylrum
Misafir
22.02.2022
Suzuki S-Cross için yapılmış
Süper bir araç 2020 aldım çok memnunuz özelikle tavsiye ediyorum
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle