2022 Model Suzuki Swift Özellikleri ve Fiyat Listesi

19 Mayıs 2022 Perşembe

 

Suzuki Swift modelinin geçmişine bakacak olursak 90'lı yıllara kadar gitmemiz gerekir. 90'lı yıllardan itibaren global otomobil piyasalarındaki yerini alan Suzuki Swift uzun yıllar boyunca güvenilir ve sağlam bir yol arkadaşı olarak kullanıcılarına eşlik etti. İlk çıktığı andan itibaren tasarım anlamında çok fazla gelişme göstermeyen bu araç tam anlamıyla bir ulaşım aracı olarak üretildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güvenilir ve sağlam olan bu aracın dış tasarımına çok önem vermeyen firma 90'lı yılların orta ve sonlarında doğru gelince farklı değişiklikler yaparak Suzuki Swift modelini tasarım anlamında da çekici hale getirmeye çalıştı. Bu yapılan çalışmalar sonucu kısa süre içerisinde sadece bir ulaşım aracı olmaktan çıkan Suzuki Swift, kısa süre içerisinde şıklığı ile de beğeni toplamaya ve rağbet görmeye başladı. Son yapılan tasarım çalışmaları ile 902lı yılların sonundan itibaren en çekici küçük arabalar arasındaki yerini almayı başardı. Daha sonra her yenilenen versiyonu ve modeli ile kullanıcıların karşısına çıkan Swift, günümüzde de beğenilen ve aranan modeller arasında bulunuyor.

Suzuki Swift Hakkında Öne Çıkanlar

Üretim bandından indirilip farklı tasarımlar ile kullanıcıların karşısına çıkan bu Suzuki Swift modeli, ilk zamanların Fiat 500 modeli olarak piyasaya sürüldü. Tek farkı ise daha ileri görüşlü bir tasarımcı grubuna sahip olmasıdır. Bu tasarımcılar sayesinde ileriye dönük özellikleri ve yenilikleri de barındıran Suzuki Swift özellikle spor modelleri ile de ön plana çıktı. Spor sürüş özelliklerine sahip olan bu modeller kısa süre içerisinde beğeni topladı. Tabi bu modellerin birçoğu o zamanlar Türkiye otomobil piyasasında satışa sunulmadı.

Günümüzde daha bir şık hale getirilen Suzuki Swift özellikle 2022 modeli ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Küçük dokunuşlar ile yapılan makyaj geliştirmeleri sayesinde daha şirin ve daha şık görünen bu araç ayrıca farklı motor seçenekleri ile de kullanıcılarını memnun ediyor. Gizli kapı kolu tasarımının ilk uygulayıcılarından diyebileceğimiz Suzuki Swift, 2022 modelinde daha net bir şekilde ortaya koyuyor.

İlk zamanlar tam anlamıyla bir ulaşım aracı görevini gören Suzuki Swift 1.0 litrelik benzinli motor ünitesine sahip araçları ile piyasaya çıkmıştı. Eğlenceli yapısının yanı sıra güvenilir ve sağlam bir sürüş imkanı da sunan bu araca, 1.0 litrelik benzinli motor ünitesi zamanla yetersiz gelmeye başladı. Daha sonra değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte birden fazla motor seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıkan Suzuki Swift modeli artık hibrit modeli ile de kullanıcıların karşısına çıkmayı hedefliyordu.

Suzuki Swift Teknik Özellikleri

Motor ünitesinde yapılan değişiklikler sonucu Suzuki Swift modeli artık iki motor seçeneğiyle kullanıcıların karşısına çıkmaya başladı. Standart olarak satışa sunulan Normal Swift, önden çekişli seçeneğinin yanı sıra ayrıca dört çeker sistemi ile de satışa sunuluyor. Normal Swift olarak algılanan bu araç sahip olduğu motor ünitesi ile 82 beygir güç üretiyor. Bu 1.2 litre hacimli benzinli motor ünitesine ek olarak 12V hafif hibrit motor sistemi de kullanıyor. 2022 model Suzuki Swift modelinde kullanılan 4x4 versiyonu güvenli sürüş imkanını arttırıp tüm kontrolün sürücüde olmasını sağlıyor. Buna ek olarak da bu 4x4 versiyonu aracın hız performansını da biraz düşürüyor.

Normal Swift haricinde ayrıca Swift Sport modeli bulunuyor. 2022 model Suzsuki Swift Sport modelinde 1.4 litrelik turbo motor ünitesi bulunuyor. Bu motor ünitesi ile 128 beygir gücü açığa çıkıyor. Bu araç sıfır kilometreden 100 kilometreye 9.1 saniyede ulaşabiliyor. Ayrıca 1.4 litrelik motor ünitesine ek olarak 48V hafif hibrit sistem kullanıyor. Swift Sport modeli yalnızca önden çekişlidir ve temel Swift'in aksine otomatik şanzıman seçeneğine sahip değildir.

Araçta kullanılan motor seçeneği ve hibrit sistem sayesinde daha fazla doğa dostu konumuna geldi. Karbon salınımı minimum seviyede olan araç ilk olarak Avrupa otomobil piyasasında satışa sunuldu. Normal Swift modelinin satış fiyatı 13 bin sterlin iken Swift Sport modelinin satış bedeli ise 20 bin sterlin olarak açıklanmıştı. Türkiye otomobil piyasasında da satışa sunulan 2022 model Suzuki Swift serisi 8 farklı renk seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu renk seçeneklerinin yanı sıra tek motor seçeneği ile kullanıcılar ile buluşan bu araçta 4 farklı donanım paketi bulunuyor. Her kullanıcı hem kendi rengini seçebilirken hem de kendi bütçesine ve beklentilerine uygun olan donanım paketini tercih edebiliyor. Birçok farklı teknik ve donanım özellikleri ile kullanıcıların karşısına çıkan 2022 model Suzuki Swift, ilk günkü işlevselliğinden bir şey kaybetmeden fakat tasarım anlamında çok zenginleşerek yoluna devam ediyor.

Mayıs 2022 Suzuki Swift Fiyat Listesi

- GL Techno modeli tek renk seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. 100 kilometrelik mesafede ortalama 4.1 litre yakıt tüketen bu araç otomatik vites özelliğine sahip. 2022 Mayıs ayı güncel satış bedeli ise 467 bin TL olarak açıklandı.

- GLX Premium modeli de tek renk olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. 100 kilometrelik mesafede ortalama 4.1 litre yakıt tüketen bu araç otomatik viteslidir. 2022 Mayıs ayı güncel satış bedeli ise 491 bin TL olarak açıklandı.

- GLX Premium modeli çift renk seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. 100 kilometrelik mesafede ortalama 4.1 litre yakıt tüketirken otomatik vites özelliği kullanılmış. Güncel satış bedeli ise 495 bin TL olarak belirlenmiş.

- GL Techo modeli çift renk seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. 100 kilometrelik mesafede ortalama 4.1 litre yakıt tüketen bu araç otomatik vitesli olup satış bedeli ise 471 bin TL’dir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

2022 Model Suzuki Swift Özellikleri ve Fiyat Listesi İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Suzuki Yorumları

Misafir
13.05.2022
Suzuki Jimny için yapılmış
Merhaba, 2012 otomatik modelleri için yorum yapabilecek var mı?
Misafir
08.03.2022
Suzuki SX4 S-CROSS için yapılmış
Fiyat öğrenmek istiylrum
Misafir
08.03.2022
Suzuki S-Cross için yapılmış
Fiyat öğrenmek istiylrum
Misafir
22.02.2022
Suzuki S-Cross için yapılmış
Süper bir araç 2020 aldım çok memnunuz özelikle tavsiye ediyorum
Misafir
22.02.2022
Suzuki SX4 S-CROSS için yapılmış
Süper bir araç 2020 aldım çok memnunuz özelikle tavsiye ediyorum
Misafir
17.02.2022
Suzuki SX4 S-CROSS için yapılmış
Fiyatın ne
Misafir
17.02.2022
Suzuki S-Cross için yapılmış
Fiyatın ne
Misafir
31.01.2022
Suzuki S-Cross için yapılmış
2020 model 1.4 turbo benzinli elegance sıfır aldım. Güçlü araba, şu zamana kadarki izlenimlerim güç donanım çok iyi...
Misafir
31.01.2022
Suzuki SX4 S-CROSS için yapılmış
2020 model 1.4 turbo benzinli elegance sıfır aldım. Güçlü araba, şu zamana kadarki izlenimlerim güç donanım çok iyi...
Misafir
28.01.2022
Suzuki Vitara için yapılmış
araç gün geçtik sıra cok pahalı
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle