Sıfıraraçal.com

Yeni Skoda Scala 2021’de Geliyor

Yeni Skoda Scala 2021’de Geliyor

Yeni Skoda Scala 2021’de Geliyor

Çekyalı otomobil üreticisi Skoda’nın patronu süpe mini modelinin yeni nesilinden çok umutlu.

Vw Grubu'nun yönetici kadrosunda yaptığı rotasyon ve değişimler ile Güney Afrika'da operasyon sorumlusu Thomas Schafer, Bernhard Maier'in yerine Skoda markasının CEO'su olarak atandı. Çekyalı üretici, basın sitesinden yayınladığı röportajında yeni yöneticisinin vizyonuna dair sorulara yanıt aramış.

İlginizi Çekebilir: 2020 Skoda Octavia Versiyonlarına Yeni Motor Seçeneği

Yerini aldığı Maier'in Strategy 2025 isimli programına sadık kalacağını söyleyen Schafer, yeni CEO olarak kendi fikirleriyle beraber halihazırda başarılı markasını "bir üst seviyeye çıkarmak istediğini" söylüyor. Thomas Schafer, bunun bir parçası olarak da Koreli, Japon ve Fransız markalar ile giriş seviyesi segmentinde çetin bir savaş verilebilir.

2021 Skoda Fabia’nın Müjdesi Yeni CEO’dan Geldi

Deneyimli yönetici küçük kompakt araçlardan bahsetmişken yeni jenerasyon Fabia'nın 2021'de pazara sürüleceği müjdesini verdi. Özel bir detay vermeyen Schafer, yeni modelin harika olacağını ve beklentilerinin yüksek olduğunu söyledi. Kuzenleri Audi A1, SEAT Ibiza ve Volkswagen Polo gibi MQB A0 platformuna geçiş, yeni Skoda Fabia'ya ciddi avantaj sunacaktır.

Bu durumda Polo GTI modelinde ve üst paket Audi A1 versiyonlarında görev alan 2,0 lt’lik TSI motor ünitesi Avrupa'da ve ülkemizde ilgisinin giderek düştüğü TDI dizel üniteler dışında Yeni Fabia'nın kaputunun altındaki ünitelerinin ne olacağını az çok tahmin ediyoruz. Sıkılaşan emisyon kısıtlarına karşılık turbonun getirilerini düşündüğümüz zaman Yeni Skoda Fabia'nın sadece 1,0 TSI lt’lik ünite ile eşlenmesi  şaşırtıcı olmaz.

Yeni Skoda Fabia Motor Seçenekleri

2018 yılında makyaj operasyonu geçiren Skoda Fabia'nın yeni jenerasyonunda giriş fiyatı düşük olması için belki de 1,0 lt’lik atmosferik ünite de görev yapabilir. Şanzıman seçenekleri ise 5 ya da 6 manuel ve 7 ileri DSG'den oluşmakta. Hafif hibrit teknolojilerin de uzun vadede Fabia ailesine dahil edileceğini varsayabiliriz.

Jenerasyon değişimiyle büyüyen VW Polo ve SEAT Ibiza düşündüğümüz zaman, eşit olduğu önceki nesillerde onlardan geniş ve hacimli olan Fabia modelinin altyapı değişikliği ile bu ünvanına geri kavuşması beklenmekte. Aynı platform üzerinden yükselen Scala'nın üzerine basmamak için bu büyüme belirli sınırlarda olabilir.

Yaklaşık olarak iki yıl önce yapılan açıklamalarda vRS seçeneğinin geri döneceği belirtiliyordu. Belki o zaman 2,0 lt’lik TSI ünite ya da İbiza'da sunulmaya başlanan 1.5 lt’lik TSI, Fabia ailesinde de olabilir. Fiyatı için2021 yılını beklememiz gerekiyor.

Yeni jenerasyon Skoda Fabia ile ilgili gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Skoda 2020 fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Skoda modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Skoda’nın İlk Elektrikli SUV’si Gün Yüzüne Çıktı

Yeni Skoda Scala 2021’de Geliyor İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle