Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yeni Skoda Octavia RS’in Görselleri Sızdı

Yeni Skoda Octavia RS’in Görselleri Sızdı

Yeni Skoda Octavia RS’in Görselleri Sızdı

Çekyalı otomobil üretici Skoda'nın merakla beklenen yeni Octavia RS'nin görselleri sızdırıldı. İçinde kendisine Scout versiyonunun da yer bulduğu detaylar, yeni 2020 Skoda Octavia RS özelindeki karakteristik değişikliklerini çok net ortaya koymakta.

 

İlginizi Çekebilir: 2020 Skoda Octavia RS için Konsept Tasarım

 

Hafta içinde Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki gerçekleşecek tanıtım etkinliğinin resmi duyurusu ile karşımıza çıkan Skoda Octavia RS için artık çember daralıyor. Uzun zamandır detaylı bir sızıntı görsellerini beklediğimiz model ile ilgili bağımsız tasarımcı ekibinin hayata geçirdiği tasarım projeleri üzerinden değerlendirme yapılmaya başlandı bile.Radarlarımıza henüz takılan bu görseller ise, bekleyişi sona erdirme konusunda gayet yeterli detayları bünyesinde barındırıyor. Skoda Octavia Club forum kaynaklı olarak servise sunulan ve dünya basınında yer edinen bu fotoğraflarda, yeni neslindeki temel değişiklikler net bir şekilde kendisini hissettirmekte.

Yeni Skoda Octavia RS’in tasarım konusunda net bir şekilde ayrıldığı noktalarla birlikte karakterin çok daha çekici bir hal aldığını söylemek oldukça mümkün. Gövde üzerindeki egzoz, marşpiyel ve tampon gibi temel dinamiklerin hepsinde çok net hissettiğimiz parçalara, kırmızı fren kaliperleri de eşlik etmekte.Bu yeni otomobilin motor konusunda da beraberinde bir ilki getireceğini daha önce söylemiştik. SEAT Cupra ve Volkswagen Golf ürün gamında da görebileceğimiz seçenekler arasında.

 

İlginizi Çekebilir: Skoda Kamiq Scoutline Tanıtıldı

 

1,4 lt’lik benzinli motor ünitesi ve bir adet elektrik motorunun bir araya geldiği bu birliktelikte ortaya 245 beygir güç ve 400 Nm tork gibi kötü sayılmayacak değerleri ortaya koyuyor. Skoda Octavia modelinin ateşli versiyonu bu kombinasyonda 0’dan 100’e km/s’e yaklaşık olarak 7 saniyede ulaşabilecek.

 

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement