Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Skoda Vision IV Konsepti Cenevre’de Görücüye Çıktı

Skoda Vision IV Konsepti Cenevre’de Görücüye Çıktı

Petrol ile çalışan otomobillerin yerini yakın zamanda elektrikli araçlar alacak. Bu araçlara dair tasarımlar ve konseptler geliştirilmeye devam ediyor. Elektrikli araç üreten markalar kervanına bir yenisi daha eklendi ve Skoda firması elektrikli otomobilini tanıttı.

İlginizi Çekebilir: 2019 Renault Clio Tasarımı

Skoda, bugün düzenlediği lansmanda Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni Skoda Vision IV konseptini tanıttı. Düzenlenen lansmanda, Skoda markası Volkswagen Group’un yeni MEB elektrikli araba platformunu nasıl kullandığına şahit olduk. Skoda'nın yeni otomobili, tasarımıyla diğer konsept araçların gerisinde kalmış gibi görünse de gelecek dönemlerde elektrikli arabaların özelliklerine dair ilginç fikirler ortaya koyuyor.

2019 Skoda Vision IV konseptinde yan aynalar yerine kamera tercih edilmiş. Ayrıca kapı kollarının yerine temasla açılan kapılara yer verilmiş. Yeni otomobil tasarım olarak arka pencerelerin görüş açısının Mercedes GLC-Class Coupe ve BMW X4 modelini bizlere hatırlatıyor.Aracın iç kısmına baktığımız zaman, Skoda oldukça minimalist bir tasarımı benimsemiş gibi görünüyor. Araçta direksiyonun ön kısmında dijital bir göstergeye yer verilmiş. Ayrıca aracın kontrol panelinde tablet benzeri bir ekrana yer verilmiş. Minimalist tasarımı çevreci bir anlayışla birleştiren Skoda firması, aracın iç dizaynında kullandığı tüm donanımları geri dönüştürülebilir materyallerden üretmiş.

Skoda modeli 306 beygirlik iki adet elektrikli motordan gücünü alıyor. Skoda Vision IV, saatte 100 km hıza 5,9 saniye gibi bir sürede çıkabiliyor. Araç, hızlı şarj özelliği bulunan ve yüzde 80 dolum kapasitesine 30 dakikada ulaşabilen bir bataryaya sahip ve bu batarya tam dolu olduğu zaman ortalama 500 km yol alabiliyor.

İlginizi Çekebilir: 2019 Avrupa'da Yılın Otomobili Belli Oldu

Skoda dev bir teknolojiye daha modelinde yer vermiş. Akıllı telefonların araba anahtarı olarak kullanılabilmesi. Araçta bulunan merkez konsol, telefonları otomatik olarak kablosuz şarj edebilme ve 2 akıllı telefonu kablosuz olarak senkronize edebilme özelliğine sahip. Skoda’nın söylediğine göre araç, üçüncü seviye otonom sürüş desteği de sunuyor; yani otoyollarda araç, sürücü müdahalesi olmadan kendi kendine yol alabiliyor. Ancak şirket, sürücünün her ihtimale karşı her an tetikte olması gerektiğini de eklemeyi ihmal etmiyor. Arabanın içinde bulunan monitörler, sürücünün göz hareketlerini ve nabzını ölçerek sürücüyü dikkat dağınıklığı gibi konularda uyarıyor.

Model şu an sadece konsept durumunda ve MEB platformu kullanılarak tasarlanacak. Yani bu tarz özellikleri bulunan elektrikli araçların gerçeğe dönüşmesi zaman alacak ama yine de bu özellikleri duymak heyecan verici.

Petrol ile çalışan otomobillerin yerini yakın zamanda elektrikli araçlar alacak. Bu araçlara dair tasarımlar ve konseptler geliştirilmeye devam ediyor. Elektrikli araç üreten markalar kervanına bir yenisi daha eklendi ve Skoda firması elektrikli otomobilini tanıttı.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle