Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Skoda Octavia 2019 İlk Kez Görüntülendi

Skoda Octavia 2019 İlk Kez Görüntülendi

Skoda markasının Frankfurt Otomobil Fuarı'ndaki standında birçok modeli görücüye çıktı. Fakat Mlada Boleslav’lı otomobil devinin en önemli modeli, 2020 yılından önce bizlerle buluşacak gibi görünüyor. Volkswagen Grup'un bir parçası olan Çek marka, 4. nesil modern Skoda Octavia modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Aslında bugünlerde elimize yeni Skoda Octavia modelinin birkaç modeli ulaştı. Station Wagon gövde tipine sahip 2019 Skoda Octavia, dinamik ve kaslı yapısı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ancak Skoda mühendisleri sahte paneller kullanarak aracı gizlemeye çalışmış. Aracın geneline baktığımız zaman çok fazla gizlenmediğini de rahatlıkla söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Yeni Hyundai i10 N Line Spor Dokunuşlar İle Geldi

Porsche markasının Taycan modelinde yaptığı gibi Skoda modelinin de ön far takımlarının sahte yapıştırmalar ile gizlendiğini söyleyebiliriz. Başka bir dille söyleyecek olursak Skoda mühendisleri önceki nesilde tepki çeken iki parçalı ön far takımı tasarımından vazgeçmiş diyebiliriz.Skoda Octavia modelinin arka far takımlarında da benzer bir kaplamaya yer verilmiş. Ancak beklentimizi aracın gövdesinin önceki jenerasyondan daha büyük olacağı.Araçta ciddi bir tasarım değişikliği beklemesek de Octavia IV modeli tahminimizden çok daha fazla tasarım değişikliği göstermiş. Modelde yaşanan bu değişiklik elbette ki aracın tasarım ve çizgilerinde köklü değişimlere gidileceğinin bir göstergesi olarak bizlere yansıyacak gibi görünüyor.

6 ileri vitesli şanzıman yeni nesle de taşınmış gibi görünüyor. Öyle ki start/stop tuşu dahi önceki jenerasyon ile aynı yere konuşlandırılmış. Yepyeni bir direksiyona kavuşan Octavia modelinde dikkatleri çeken bir başka detay ise evrimleşen dijital gösterge paneli.

Skoda Octavia modelinde hava kanalları biraz daha aşağıya indirilmiş gibi görünüyor. Fiziksel tuşlara yer aldığı bu kısımda dijital gösterge paneline de yer verilmiş.

İlginizi Çekebilir: 2020 Audi A7 Sportback Hibrit Versiyonu Tanıtıldı

Octavia yıllardır kullandığı fiziksel el freninden bu modelde vazgeçmiş gibi görünüyor.  Yeni Skoda Octavia modelinde elektronik park frenine yer verileceğini şimdiden söyleyebiliriz. Elektronik park freni ve otomatik şanzımana sahip olan modelde tek eksik krom detaylar.Aslında aracın dizaynında çok fazla değişiklik yapılmasa da Skoda Octavia sahibinden yeni özellikleri ile tam not alacak gibi görünüyor. Skoda, Octavia modelinin lansman tarihini henüz duyurmasa da aracın lansmanının 2020 öncesinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement