Sıfıraraçal.com

Skoda Fabia Tamamen Yenilendi

Skoda Fabia Tamamen Yenilendi

Skoda Fabia Tamamen Yenilendi

Seat İbize ve Vw Polo son günlerde makyaj operasyonu gördüler ve ailenin üçüncü üyesi Skoda Fabia da jenerasyon değişikliği yaparak kuzenlerine ayak uydurmayı başardı. Tanıtıldığı 2014 yılından bu yana PQ26 platformu üzerinde yükselen Fabia, dördüncü jenerasyonu ile birlikter İbiza ve Polo'nun yanı sıra Skoda modelleri arasında da Kamiq ve Scala'nın da kullandığı MQB A0 platformuna geçiş yapmış oldu.

İlginizi Çekebilir: Makyajlanan Skoda Kodiaq Yeni Yüzünü Gösterdi

Yeni Skoda Fabia Boyutları

Sınfına göre her konuda gelişim kaydeden Yeni Fabia Mk4, bir önceki neslinde olduğu gibi B sınıfı HB VAG ürünleri arasındaki en büyük model unvanını tekrar kazandı. Eski haline göre 111 milimetre uzayarak 4108 milimetre'ye ulaşan Skoda Fabia'nın aks mesafesi ise 94 milimetre arttırılarak 2564 milimetre'ye ulaştı.

Skoda Fabia Sınıfının En İyisi Olmayı Hedefliyor

Bagaj hacmi 50 lt arttırılarak Yeni Golf 8'i yakalayan 2021 Skoda Fabia böylece bir üst sınıftan müşteri çalmayı hedefliyor. Arka koltukları yatırıldığı zaman depolama hacmi 1190 lt’ye ulaşan Fabia, Renault Clio'yu saymazsak segmentinin bu alanda en iyisi olmuş diyebiliriz.

Yeni Fabia, Skoda Mühendisleri Tarafından Büyük Bir Titizlikle Geliştirildi

Skoda mühendislerinin büyük bir titizlikle yaptıkları aerodinamik çalışmalar sonucunda hava sürtünme katsayısını 0,32'den 0,28'e düşürülen Yeni Skoda Fabia, bunu aynı zamanda güncellenen tasarımına da borçlu. Daha önce ortaya çıkan casus görüntülerdende anlaşılacağı üzere Çekyalı üretici Skoda, yeni nesil Fabia'yı küçük bir Scala gibi ele almış.

2021 Skoda Fabia Yepyeni Renk Tonlarıyla Geldi

Yeni Günbatımı Turuncusu ve Grafit Gri gövde rengi tonlarına kavuşan otomobilin jant seçenekleri ise 18 inçe kadar yükseliyor. Skoda, dolu paket Fabia modellerinde tavan, yan ayna kapakları ve ön ızgara çerçevesinde Büyülü Siyah ve Grafit Gri renk tonlarını da sunacak. Ayrıca üst donanım paketlerinde tamamen LED far ve stoplar da yer alıyor.

Skoda Fabia İç Mekandaki Yenilikler

İç mekanda klasik bir Skoda çalışması görmekteyiz. Kontrol tuşları ve genel yerleşim Simply Clever mottosuna göre dizayn edilen dairesel havalandırma çıkışları gibi yepyeni detaylar gözlerden kaçmıyor.

Konsolun merkezine konumlandırılan multimedya sistemi standart 8 inç gelirken opsiyonel olarak 9,2 inç ile değiştirilebiliyor. Kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay bağlantısı sunan yeni nesil Fabia'da sesli komut, el hareketi algılama ve Wi-Fi modülü de bulunuyor.

Giriş seçeneğinde analog kadranlar arasında 3,5 inç küçük gösterge paneli ile gelen 2021 Fabia'nın üst seçeneklerinde 10,25 inç boyutlu tamamen dijital gösterge paneli olacak. Bu arada, Çekyalı üretici araç içinde toplamda 5 adede kadar USB-C çıkışına yer vermiş.

Merkezi konsolda, vites kolu çevresinde ve kapı kollarınnda 6 ayrı renk teması sunan Skoda, ambiyans aydınlatmasını ise iki farklı renk olarak ayarlamış. Isıtmalı direksiyon ve ön cam donanımına kavuşan Fabia modelinde çift bölgeli otomatik klima ve arka havalandırma çıkışları da bulunuyor.

Skoda Fabia Yepyeni Güvenlik Özelliklerine Kavuştu

Yeni platform ile 2021 Skoda Fabia daha rijit bir şasinin yanı sıra bir dizi güvenlik seçeneğine kavuşmuş. Seviye 2 otonom sürüş sunan Travel Assist sistemi adaptif hız sabitleyici ile aktif şerit takip sistemini kapsamakta. Otomatik acil durum freni ve otomatik park sistemi de Fabia'nın kazandığı yepyeni donanım özellikleri arasında.

Yeni Skoda Fabia Teknik Özellikleri

Gelelim motor seçeneklerine tamamı Euro 6d normlarını karşılayan güç ünitesi yelpazesi 1,0 lt’lik MPI ile başlıyor. 65 beygir ya da 80 beygir güçle gelen bu motor ünitesinin üzerinde ise 95 beygir ve 110 beygir güç sunan, 7 ileri otomatik DSG opsiyonu da sunan 1,0 lt’lik TSI bulunuyor. Donanım seçenekleri ise şöyle; Ambition, Style ve daha ileri tarihte piyasaya sürüleceği belirtilen Monte Carlo olacak.

Skoda 2021 Fiyat Listesi

Yeni jenerasyon Skoda Fabia hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Skoda fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Düşündüğün model hakkında detaylı bilgi için hemen fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

Yeni Kompakt Crossover Skoda Kushaq Tanıtıldı

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin;

Twitter => twitter.com/sifiraracal

Facebook => facebook.com/sifiraracal

Youtube => youtube.com/c/sifiraracalcom

İnstagram =>  instagram.com/sifiraracalcom

Skoda Fabia Tamamen Yenilendi İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle