Sıfıraraçal.com

Skoda’nın İlk Elektrikli SUV’si Gün Yüzüne Çıktı

Skoda’nın İlk Elektrikli SUV’si Gün Yüzüne Çıktı

Skoda’nın İlk Elektrikli SUV’si Gün Yüzüne Çıktı

Otomobil sektöründe elektrikli araç yarışı koronavirüs salgınına rağmen tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda ilk yüzde yüz elektrikli SUV aracını tanıtan Çek’li üretici Skoda, Enyaq iV adını verdiği modelin 2021 yılında satışa sunulacağını duyurdu. Çek ‘li üretici Skoda’nın elektrikli aracının, tek bir şarj ile 510 km’ye kadar yol katettiği belirtildi.

İlginizi Çekebilir: Skoda Scala Türkiye’de Satışa Sunuldu

Skoda Tamamen Elektrikli SUV Aracını Tanıttı

Skoda, yüzde yüz elektrikli olan SUV modelini tanıttı. Skoda Enyaq iV isimli elektrikli modelini markanın merkezinin yer aldığı Prag’da düzenlenen online dünya prömiyeri ile sergilendi.

Çek’li otomobil üreticisinin geliştirdiği tamamen elektrikli SUV aracının, VW Grubu'nun MEB elektrikli araç platformu üzerine inşa edilen ilk model olduğu kaydedildi.

Skoda Enyaq iV Bir Dolum Şarjla 510 KM Yol Alacak

Tamamen elektrikli Skoda Enyaq iV modelinin arkadan itiş ya da dört çeker sürüş seçeneği ile beraber günlük kullanıma uygun şekilde menziller sağlayacağı ve tek bir dolum şarjla 510 km’ye kadar yol katedebileceği duyuruldu.

Kabin içinde, “Design Selections” ismi verilen bir konsepte geçen marka, tamemn elektrikli SUV modelinde doğal ve sürdürülebilir materyallerin olduğu bir iç mekan sunduğubu belirtti. Kişiselleştirme özelliklerinin yanı sıra 10 ayrı tema paketinin de yer aldığı kaydedildi.

Bununla beraber yeni elektrikli Enyaq iV modelinin kabin içinde diğer Skoda modellerinden daha büyük 13 inç’lik dokunmatik ekran bulunuyor. Kabin sıcaklığı, batarya şarj durumu, gibi temel özellikler ise Skoda Connect uygulaması sayesinde uzaktan yönetilebiliyor.

Yeni Skoda Enyaq iV 2021’de Satışa Sunulacak

Marka tarafından yapılan açıklamalara göre Skoda, Enyaq iV yüzde yüz elektrikli modeline özel olarak marka kurucuları Václav Klement ve Václav Laurin’e ithafen Founders Edition’ı satışa sundu. Skoda’nın kurulduğu 1895’e gönderme yapacak şekilde 1895 adet ile sınırlandırılan bu özel serinin, 125 senelik geçmişin yıldönümünü kutlayan bir model olacağı kaydedildi. Özel serinin teslimatlarına ise 2021’de başlanacak.

Skoda’nı yeni yüzde yüz elektrlikli modeli hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Skoda 2020 fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Binlerce sıfır otomobil modelleri seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

2020 Skoda Scala Fiyatı ve Versiyonları

Skoda’nın İlk Elektrikli SUV’si Gün Yüzüne Çıktı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle