Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yeni Seat Leon Hibrit Casus Kameralara Yakalandı

Yeni Seat Leon Hibrit Casus Kameralara Yakalandı

Seat Leon Hibritin aynı zamanda da otomobilin yeni bir teaser’ı geldi.

Volkswagen Golf GTE ve dördüncü jenerasyon Skoda Octavia modellerinden sonra elektriklenme sırası şimdi de SEAT Leon’da. İspanyol üretici, 29 Ocak Çarşamba günü tanıtalacak yeni nesil Leon’u lansman öncesi son bir kez daha test edilirken görüyoruz.

 

İlginizi Çekebilir: Otomobil Üreticisi Seat Satış Adetleri ile Rekor Kırdı

 

Casus kameralara poz veren görüntülerdeki prototipin üzerinde vie ağır kamuflaj sebebiyle sürücü tarafındaki çamurlukta bulunan şarj girişini göremiyor olsak da, sarı renkli “Vehiculo Hibrido” yazısı test edilen aracın yeni Seat Leon PHEV olduğunu gösteriyor.Yeni Skoda Octavia ve Volkswagen Golf 8 ile aynı mimari üzerine inşa edilecek olan yeni Leon'un hibrit versiyonu gücünü 1.4 TSI turbo benzinli motor ünitesi ile bir elektrik motordan alacak. DSG otomatik şanzıman ve 13 kwh batarya paketiyle gelecek SEAT logolu model 204 beygir, Cupra amblemli versiyonunda ise 245 beygir güç üretecek.

Seat Leon serisinin giriş seviyesinde Octavia IV ve Golf 8'ten bildiğimiz 1.0 TSI  motor ünitesi, 1.5 TSI benzinli motor ünitesi ve yenilenen 2.0 TDI Evo dizel motor eşlik edecek. Yelpazenin en üst seviyesinde konumlandırılacak Leon ise SEAT armasına sahip değil, Cupra imzalı olacak.

 

İlginizi Çekebilir: 2020 SEAT Leon Tasarımından Detaylar

 

Yeni Golf R gibi 2.0 lt’lik TSI motordan beslenecek olan ateşli Leon, 300 beygirden fazla güç ve dört tekerlekten çekiş düzeniyle gelecek.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement