Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yılın İlk Yarısında Binek Otomobillerin Lideri Renault

Yılın İlk Yarısında Binek Otomobillerin Lideri Renault

Yılın İlk Yarısında Binek Otomobillerin Lideri Renault

Fransız üretici Renault, bu yılın ilk 6 ayında 36 bin 305 satış adedi ve % 17,8 pazar payıyla binek otomobil pazarında lider oldu.

İlginizi Çekebilir: Renault Clio Rekor Satışla Geldi!

Binek Otomobil Pazarının Değişmeyen Lideri Renault

Renault tarafından yapılan açıklamalara göre, 20 yıldır binek otomobil pazarının değişmeyen lideri olan marka, böylece 21. yılının ilk 6 ayında da bu ünvanını korumaya devam etti.

Renault Yılın İlk Yarısında Toplam Pazar Payı Yüzde 14,7

Yılın ilk yarısında Renault, toplam pazarda gerçekleştirmiş olduğu 37.444 satış adetiyle % 14,7 pazar payı elde etti. Renault, 36.305 satış rakamı ve % 17,8 pazar payıyla binek otomobil pazarının yine lideri olmayı başardı.

Renault Grubu, aynı dönemde binek otomobil pazarında gerçekleştirdiği 46.083 satış adetiyle toplam pazardan % 22,6 pay elde etti. Grup, toplam pazarda ise 49.043 satış rakamıyla % 19,3 pazar payı elde etti.

C-SUV Segmentinde Dikkat Çeken Model Dacia Duster

Dacia, 2020 yılının ilk 6 ayında gerçekleştirdiği 11.599 satış rakamı ve toplam pazardan elde ettiği % 4,6 pay ile marka sıralamasında 8'inci sırada konumlandırıldı. Dacia’nın çokça beğenilen modeli Duster, 5.752 adet satış ve % 13,6 segment payı ile C-SUV sınıfında dikkat çekici bir performans yakaladı.

Türkiye’nin En Çok Satan İlk 3 Modelden 2’si Renault

En çok satan model sıralamasına göre Türkiye'de ilk 3 modelden 2’si OYAK Renault Fabrikaları'nda üretilen Renault Clio ve Renault Megane oldu. OGD tarafından Türkiye’de Yılın Otomobili seçilen Yeni Renault Clio, şubat ayındaki lansmanından bu güne kısa zamanda 10.659 satış adedi yakaladı.

En Çok Tercih Edilen Model Renault Clio

Türkiye’de en çok tercih edilen model sıralamasında 2. sırada bulunan Renault Clio, 21 ayrı modelin yer aldığı B-Hatchback sınıfında, en yakın rakibinden yaklaşık 5 kat daha fazla satış rakamı yakalayarak açık ara liderliğini duyurdu. Yeni Clio, yılın ilk 6 ayında Clio IV ile beraber toplamda 17.268 satış adeti yakalayarak sınıfını domine ederken, B-HB segmentinde satılan her 2 otomobilden 1’isi Clio oldu.

Bu yılın ilk yarısında  elde ettiği 14046 adet satış rakamıyla Renault Megane ise % 22,1 segment payı yakaladı.

Yeni 2020 Renault Clio’ya Büyük Talep Var

Açıklamada görüş düşüncelerini belirten Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, binek otomobil pazarındaki sürdürülebilir başarılarını vurgu yaparak, şu ifadelere değindi;

"20 yıldır elde ettiğimiz binek otomobil liderliğini, 2020 yılının ilk yarısında da, birlikte tecrübe ettiğimiz olağanüstü pandemi sürecine rağmen korumaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bugüne kadar, OYAK vizyonu çerçevesinde memnuniyetlerini birincil önceliğimiz olarak belirlediğimiz müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak için marttan itibaren tüm yetkili satıcılarımız ile birlikte her türlü tedbiri aldık ve almaya devam ediyoruz.

Yılın başında Türkiye pazarına sunduğumuz Yeni Clio HB modelimiz, rakamların da kanıtladığı gibi müşterilerimiz tarafından büyük bir talep görüyor. Yeni Clio’nun, mayıs ayında Avrupa’da da en çok tercih edilen model olması, global başarısını da ortaya koyuyor.

Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk üç modelinin ikisi Renault markasına ait. İhracatın lokomotif sektöründe yerli üretim yapan bir marka olarak, OYAK Renault Fabrikaları’nda üretilen Megane Sedan ve Clio HB ile pazarda yerlilik oranının yükseltilmesine yaptığımız katkıdan ayrıca memnunuz."

Çağdaş ayrıca, "Mart ve nisan 2020 döneminde ertelenen talep, pandemi etkisi ile artan toplu taşımadan kaçınma eğilimi ve ulaşılabilir faiz koşulları ile birlikte pazara büyük bir dinamizm geldi. Yılın ikinci yarısında bu ritmin devam etmesi ve olası bir ikinci dalga yaşanmaması durumunda, pazarın 650 bin seviyelerinde tamamlamasını öngörüyoruz." diye konuştu.

İlginizi Çekebilir: İkinci Jenerasyon Renault Kadjar İle İlgili İlk Bilgiler Geldi

Renault’un yine yeniden lider olduğunu öğrendiğimize göre şimdi de sitemiz üzerinden Renault 2020 Fiyat listelerini inceleyebilir araç karşılaştırmaları yapabilir ve size en uygun sıfır otomobile bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz. Eee hadi ne duruyorsun binlerce araç sifiraracal.com’da seni bekliyor.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle