Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yeni Clio’nun Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Yeni Clio’nun Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Renault’nun en çok satan global modeli. Yeni Clio, yenilenen özellikleriyle bugüne kadarki en iyi otomobil olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Yeni Renault Clio’nun tasarımına sportif ve dinamizm bir görünüm kazandıran ayrıntılar modelin aerodinamik performansını arttırırken; daha iyi ses yalıtımına katkıda bulunmakta.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir: Renault 20. Kez “Binek Otomobil” Lideri Olmayı Başardı

 

Yenilenen Clio, Renault-Nissan-Mitsbishi İttifak’ı tarafından geliştirilen yeni CMF-B platformunda üretildi. Yani tamemen yeni bir platforma geçiş yaptı. Böylece de iç mekan genişlemiş oldu.

"Onun ismi Clio" ve "Bugüne kadarki en iyi Clio" sloganlarıyla tanıtılan yeni jenerasyon Clio, Türkiye'de Icon, Touch ve Joy olmak üzere üç farklı donanım paketiyle 111.000 TL ile 159.400 TL arasında değişen rakamlarla 12 Şubat 2020’de satışta olacak.Dizel Motor Seçeneğinde Otomatik Şanzıman Yer Almayacak

Renault Mais Genel Müdürü’nün yaptığı açıklamalarının hemen ardından gelelim şimdi de beşinci jenerasyon Clio'ya.

CMF-B adlı yeni bir platform üzerinde geliştirilen 2020 Renault Clio, Türkiye’de dört adet benzinli ve iki adet dizel olmak üzere toplamda 6 ayrı motor seçeneğiyle kullanıcılarının beğenisine sunulacak.

1,0 lt’lik 72 bg, 1,0 lt’lik 100 bg ve 1,3 lt’lik 130 bg gücündeki motorlar benzinli ünitelerde yer alırken, dizel tarafında da 85 bg ve 115 bf olmak üzere iki ayrı güç seçenekleri yer alıyor.

Dizel motor ünitelerinde ve 1 lt’lik 72 bg gücündeki benzinli ünitede otomatik şanzıman yer almazken, 1.0 lt TCE 100 bg’lik motor X-Tronic ismi verilen CVT otomatik şanzımanla, 1,3 litltre TCE 130 bg’lik ünitede ise EDC çift kavramalı motor ile satışa sunulacak.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir: Renault Talisman Türkiye Fiyatı ve Yeni Motor Seçeneği

 

Renault Clio modeli ile ilgili gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun. Sifiraracal.com internet sitemizi ve Facebook, İnstagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ayrıca yeni Renault Clio’dan sana uygun fiyat tekliflerini almak için 12 Şubat’ı bekleyin.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement