Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yeni Clio’da Hibrit Motor Seçeneği

Yeni Clio’da Hibrit Motor Seçeneği

Renault'un en çok satan modeli Clio'ya hibrit motor seçeneğine kavuşuyor. Yeni Renault Clio modelinin dizel ve benzinli versiyonları, Türkiye'de 111.000 TL'den başlayan fiyat rakamlarıyla 12 Şubat 2020’de kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Renault Clio 6 ay kadar sonra da hibrit motor ünitesine kavuşacak.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir: Yeni Renault Captur Artık Daha Büyük

 

2020 Renault Clio 5 dizel ve benzinli motor seçenekleri ile Türkiye’de de satışa çıkacak. "Onun ismi Clio" ve "Bugüne kadarki en iyi Clio" sloganlarıyla tanıtılan yeni jenerasyon Clio, Türkiye'de Icon, Joy ve Touch olmak üzere üç ayrı donanım paketiyle 111.000 TL ile 159.400 TL rakamları arasında değişen fiyatlarla 12 Şubat'ta satışta olacak.

Yeni Clio bunların dışında hibrit motor seçeneğiyle de piyasada olacak. Özellikle de Avrupa ülkeleri için üretilecek olan hibrit Clio E-Tech, Türkiye’de ne zaman satışta olacak. Bu aracın motor ünitesi de Türkiye’de üretilmekte. Bunun için ise toplamda 100 milyon euro’luk yatırım gerçekleşti ve motor kapasitesi 500 bin adede çıktı.Renault Mais’in Genel Müdürü Berk Çağdaş, hibrid Clio modelinin elektrikli ve hibrid otomobillere yönelik teşviklerden yararlanması için bir dosya hazırlanarak, Sanayi Bakanlığı’na teknik başvuruların yapıldığını belirtti. Gelecek olan cevaba göre hibrid Clio E-Tech ne zaman satışta olacağı kesinleşecek. Çağdaş, bunun 2020 yılının ikinci yarısının başlarında olacağını tahmin ediyor.

Genel Müdür Çağdaş, kısa zaman içinde hibrid Clio modeli için de teşvik çıkma ihtimali çok yüksek. Hibrid Clio modelinin de Türkiye’de satışa sunulması buna bağlı.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir: Renault Talisman Yeni Motoruna Kavuştu

 

Halen Toyota Corolla ve C-HR modellerinin hibrit motorlu versiyonları Türkiye’de üretilmekte. Bunların yanına kısa zaman içinde Clio E-Tech, Ford Transit Hybrid ve hemen ardından Hyundai i20 hibrid modelleri dahil olacak. Bundan dolayı Renault, Türkiye’de üretimi gerçekleşen hibrit modellerin hepsini dikkate alan bir düzenlemeyi tercih edecektir.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement