Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Renault’un Yeni Crossover’ı Kiger Görücüye Çıktı

Renault’un Yeni Crossover’ı Kiger Görücüye Çıktı

Renault’un Yeni Crossover’ı Kiger Görücüye Çıktı

Renault, Crossover piyasasına Kiger ile yeniden giriş yaparak adeta diğer markalara “Ben de buradayım.”dedi.

İlginizi Çekebilir:2020 Renault Clio Fiyatı Ve Versiyonları

Crossover'lar ve SUV modelleri bugün otomotiv endüstrisinin tüm alanlarını değiştirdi.  Bu modellerden araç piyasasında o kadar çok var ki, pazarda 40 yılı doldurmak üzere olan otomobiller de bu değişimden geçiyor. Bu trendin en yeni üyesi Renault Kiger olacak.

Renault Kiger Neden Üretildi

Bildiğiniz gibi Japonya'nın Kei adında bir pazar segmenti var. Japon hükümeti tarafından belirlenen düzenlemelere göre, 3,4 metreden kısa araçların daha az vergi ödemesi gerekiyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Hindistan, “4 metreden daha kısa araçlara düşük vergiler uygulama” kararını aldı ve kademeli olarak bölgede ilginç bir pazar segmenti yaratma yolunda ilerledi. Gördüğünüz model bir konsept olsa da Renault, üretim versiyonunun benzer bir tasarıma sahip olacağına söz verdi.

Renault Kiger Özellikleri

Yukarıda da bahsedildiği gibi, kavramsal model üretim versiyonunun önünü açıyor. Kiger'in ayrı farları ile dikkatleri üzerine çekeceğine ve kavramsal modeldeki ilginç kapı kollarını geleneksel tasarımlarla değiştireceğine inanıyoruz.

Şu anda kabin hakkında net bir bilgimiz yok. Öte yandan yaşam alanının detaylarının Kwid'den alınabileceğini tahmin etmek zor değil. Aracın dış cildi Magnite'ın da kullandığı CMF-A + platformu olacak.

Platform kardeşlerin aynı motor seçeneklerini kullanacağı unutulmamalıdır. Yani Kiger kaputunun altında 1.0 litrelik atmosferik bir motor ve motorun turboşarjlı versiyonu olacak. Yetkili ayrıca, atmosferik versiyonun manuel şanzıman ile ve turboşarjlı versiyonun isteğe bağlı CVT şanzıman ile satılacağını da duyurdu.

Renault Kiger Ne Zaman Satışa Sunulacak

2021'de görücüye çıkması planlanan Yeni Kiger, Renault'nun Hindistan'daki diğer temsilcilerinden Kwid'e yerleşecek. Fransız üretici, özellikle son üç yıldır bölgedeki pazar payını artırmak için önemli önlemler alıyor.

Modelin şu anda sadece Hindistan’a özel üretimi olacağı ve diğer pazarlara açılabileceği de söyleniyor.

Renault Fiyat Listesi

Yeni Renault Kiger modeli hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Renault fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Renault modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Yeni Renault Captur Türkiye’de

Renault’un Yeni Crossover’ı Kiger Görücüye Çıktı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder

Renault’un Yeni Crossover’ı Kiger Görücüye Çıktı Yorumları

Misafir 10.01.2021
Türkiyede de çok alicı bulur.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle